اولین داروی تزریقی ایدز به نام آلبوویرتاید روانه بازار شد

اخبار , سلامت ۰۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

متاسفانه چند سالی است که آمارهای مبتلایان به ایدز در ایران بسیار زیاد می شود که جای نگرانی دارد. اما محققان چینی موفق شدند که داروی ایدز را کشف کنند. این دارو که آلبوویرتاید نام دارد قرار است ظرف روزهای آینده در ماه نوامبر روانه بازار شوند. پورتال وهاران در این مقاله جزییات کامل این خبر را منتشر می کند.

کشف داروی آلبوویرتاید برای درمان ایدز

پزشکان و محققان کشور چین در راستای مبارزه با ایدز و ویروس «اچ آی وی» به زودی اولین داروی تزریقی جهان را برای درمان این ویروس وارد بازار می‌کنند.

این دارو «آلبوویرتاید» نام دارد و برای درمان و معالجه مبتلایان به ویروس «اچ آی وی» ساخته شده است.

این دارو را شرکت بیوتکنولوژی «فرانتیه» در شهر «نن جینگ» در جنوب شرق چین تولید کرده و بسیاری امیدوارند نقش موثری در درمان بیماران مبتلا به ایدز داشته باشد.

در چین بیش از 800 هزار نفر به ایدز و «اچ آی وی» بر اساس آمار رسمی مبتلا هستند، اما دولت کوشش زیادی کرده است که از شیوع بیماری جلوگیری کند.

این دارو به گزارش خبرگزاری شین هوا از سال 2014 میلادی سه مرحله آزمایش کلینیکی را در 12 مرکز پزشکی در سراسر کشور با موفقیت پشت سر گذاشته است.

اولین داروی تزریقی ایدز به نام آلبوویرتاید روانه بازار شد

اداره دارو و مواد غذایی چین در حال انجام آخرین آزمایش بالینی و کلینیکی درباره این دارو در بیمارستان «بی اچ وای» شهر پکن است و بزودی درباره تولید رسمی آن تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

از این داروی تزریقی هر هفته یک بار استفاده می شود و گزارش شین هوا حاکی است که این دارو به مراتب سالم تر از داروهای دیگری است که به کبد بیمار لطماتی وارد می کرده است.

همچنین بخوانید:  اطلاعات کامل در مورد ناباروری زنان (علل و علائم و پیشگیری و درمان)

برخی از گزارش ها نیز مانند گزارش روزنامه گلوبال تایمز چین حاکی است که در این کشور از هر 10 هزار نفر یک نفر به ویروس «اچ ای وی» مبتلا هستند و در سال گذشته میلادی شمار مبتلایان به این ویروس در چین 570 هزار نفر بوده است. آمارهای غیررسمی اما شمار مبتلایان را فراتر از یک میلیون نفر تخمین می زند.

هزینه درمان بیماری ایدز در چین که قبل از این سالانه تا 5 هزار دلار بود اکنون در سال بین 500 تا 700 دلار برآورد می شود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *