اخبار جدید از سبد کالا سال 96 + جزئیات

اخبار ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴ دیدگاه

اخبار جدید از سبد کالا سال 96 + جزئیات

سایت سبد کالا شماره هایی برای دریافت اطلاعات سبد کالا اعلام کرد که مردم با ارسال کد ملی خود به این شماره ها از وضعیت خود جهت دریافت و یا عدم دریافت سبد کالا مطلع شدند. پورتال وهاران در این مقاله اخبار جدید سبد کالا 96 به همراه شماره پیامک سبد کالا را برای شما عزیزان منتشر می کند.

این مقاله با انتشار اخبار سبد کالا به صورت روزانه بروزرسانی می شود.

توزیع سبد کالا از فردا +جزئیات

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شارژ کارت‌های اعتباری و توزیع بسته‌های حمایت غذایی از ۲۴ اسفند ماه خبر داد.

علی ربیعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: طرح حمایت غذایی اسفندماه ۹۶ با افزایش ۱۰ درصدی ارزش ریالی سهمیه مشمولین از فردا (پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه) آغاز خواهد شد.

به گفته وی مبلغ شارژ کارت مشمولین با توجه به دوره‌های گذشته در حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: مشمولین این طرح می‌توانند همانند دوره‌های گذشته به فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح (فرهنگیان، افق کوروش، اتکا، اسکاد، رفاه، سپه، امکان، شهروند، تعاون روستایی و تعاونی مصرف محلی) مراجعه کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: دومین دوره طرح توزیع سبد کالا برای اقشار محروم و آسیب‌پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) و سایر اقشار شناسایی شده به طور همزمان در سراسر کشور از ۲۴ اسفند ماه آغاز می‌شود.

ربیعی در پایان گفت : روند حمایت غذایی از کودکان در مناطق محروم و حاشیه نشین با تخصیص یک وعده غذای گرم و همچنین حمایت از غذایی از زنان باردار دارای سوء تغذیه نیز در طول سال به طور برنامه ریزی شده و هدفمند اجرا شده است.

زمان واریز عیدی و اعطای سبد کالا به مددجویان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از واریز عیدی و اعطای سبد کالای مددجویان امداد ظرف یکی دو روز آینده خبر داد.

فاطمه رهبر گفت: طبق سنوات گذشته علاوه بر پرداخت مستمری هر ماهه مددجویان در آستانه سال نو به میزان یک ماه مستمری به مددجویان کمیته امداد عیدی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: این مبلع عغیدی به صورت نقدی خواهد بود و ظرف یکی دو روز آینده به حسابشان واریز می‌‌‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: البته برای مددجویان زلزله زده کرمانشاه مقرر شده که سه برابر عیدی دریافت کنند یعنی مبلغی برابر با سه ماه مستمری به حسابشان واریز می‌شود.

رهبر درمورد دادن سبد کالا به مددجویان نیز گفت: طبق وعده وزارت رفاه قرار است سبد کالاهای اساسی و مورد نیاز مددجویان کمیته امداد در هفته آینده در اختیار این افراد قرار گیرد.

توزیع سبد کالا بین ۱۱میلیون ایرانی طی هفته آینده

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع سبد غذایی در هفته آینده بین 11 میلیون خانوار خبر داد و افزود: در توزیع سبد کالای جدید 50 میلیارد تومان اعتبار بیشتر از دوره گذشته در نظر گرفته شده است.

ربیعی ادامه داد: این سبد کالا به نیازمندان، افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و همچنین به 800 هزار نفر از نیازمندانی که خودمان شناسایی کرده‌ایم، تعلق می‌گیرد.

وی گفت: تأمین اعتبار برای سبد کالای حمایتی تا فردا کامل می‌شود تا هفته آینده بین 11 میلیون نیازمند توزیع شود.

توزیع «سبد کالا» و افزایش مستمری مددجویان

رئیس سازمان بهزیستی کشور از توزیع سبد کالا بین مددجویان این سازمان خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی گفت: بر اساس تبصره ۱۴ لایحه بودجه دولت قصد دارد مبلغ ۳۷ هزار میلیارد تومان بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها با انواع روش‌های نقدی و غیرنفقدی بین خانوار‌های هدف «کالا» توزیع کند که این رقم در سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان بوده است.

محسنی گفت: براساس تمهیداتی که دولت در نظر گرفته و همچنین براساس تبصره ۱۴ لایحه بودجه، سازمان هدفمندی به نام صندوق رفاه اجتماعی تغییر و اساسنامه آن تدوین خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: بنابراین به برخی افراد کالابرگی که سابقا پرداخت می‌شد از این پس از طریق این صندوق ارائه خواهد شد که این کالا‌ها احتمالا در قالب سبد غذایی ارائه می‌شود.

وی گفت: جزئیات توزیع سبد کالا در آینده اعلام می‌شود.

محسنی گفت: مستمری مددجویان بهزیستی در سال ۹۷ قرار است ۱۰ درصد بیشتر شود.

وی افزود: پشت نوبتی‌ها هم در سال ۹۷ از محل حذف هدفمندی یارانه‌ها مستمری خواهند گرفت.

محسنی گفت: دولت مکلف است مبنای ۲۰ درصد افزایش حداقل حقوق و دستمزد را هر ساله برای مددجویان نهاد‌های حمایتی در نظر بگیرد.

اهدای سبد کالا به بیش از یک هزار و ۳۰۰ خانوار در دهه فجر

حجت الاسلام کاروند،مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: در دهه فجر از محل درآمد موقوفات مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان کمک هزینه درمان بیماران خاص یا صعب العلاج در شهرستان‌های همدان، ملایر، کبودرآهنگ و اسدآباد در نظر گرفته شده که به هر بیمار بین یک تا یک و نیم میلیون تومان کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر درمانگاه موقوفه بهاء الملک در شهر همدان، خدمات رایگان به شهروندان ارائه می‌دهد بیان کرد: خرید تجهیزات پزشکی برای بیمارستان امام حسین شهرستان ملایر به مبلغ ۵۷۰ میلیون تومان از محل موقوفات سیف الدوله و اعزام گروه‌های پزشکی با خدمات “دارو و ویزیت رایگان” به روستاهای شهرستان‌های همدان، ملایر، کبودراهنگ و اسدآباد را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در حوزه درمان بیان کرد.

مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت:‌ امسال دهه فجر با فاطمیه همزمان شده و با توجه به فتنه اخیر، رویکرد برخی برنامه ها بصیرتی انتخاب شده است و پیام این مراسم‌ها مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی خواهد بود.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه ارائه خدمات معیشتی به بیش از ۲۰۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و بهزیستی بوده است که از محل اعتبارات وقف در این زمینه انجام شده است.

حجت الاسلام محمد کاروند گفت: هر کسی که در شهرستان همدان و ملایر بیماری صعب العلاج و خاص داشته باشد اداره اوقاف تا سقف یک میلیون و پانصد هزار تومان به او کمک هزینه درمان اهدا خواهد کرد و به برخی از دانشجویان نیازمند کمک هزینه تحصیلی ارائه می شود.

مدیر کل اوقاف استان همدان افزود: توزیع نان رایگان به نیازمندان از دیگر خدمات واقفان خیر اندیش در همدان است و در همدان، کبودراهنگ و اسدآباد اورژانس رایگان برای رسیدگی به افراد محروم در ۳۲ روستا به همراه داروی رایگان ارسال خواهد شد که به مردم این مناطق خدمات رایگان ارائه کنند.

حجت الاسلام کاروند همچنین از توزیع سبد کالا به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان بین بیش از یک هزار و ۳۰۰ خانوار در شهرستانهای همدان، ملایر، کبودراهنگ و تویسرکان خبر داد و افزود: توزیع نان رایگان و برگزاری ایستگاه‌های صلواتی در مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن هم از برنامه‌های این اداره کل در ایام دهه فجر امسال است که در مجموع با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار، این برنامه ها اجرا خواهد شد.

توزیع سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند (خبر سه شنبه 3 بهمن 96)

امسال هم به روال سال‌های قبل، قرار است سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند توزیع شود. زمان دقیقی هم برای توزیع این سبد کالا اعلام نشده، اما وزارت رفاه اعلام کرده است تا قبل از عید، سبد کالا به ارزش تقریبی 30 تا 120 هزار تومان، بین حدود هفت میلیون و 500 هزار شهروند ایرانی توزیع خواهد شد، این درحالی است که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که توزیع سبد کالا بیشتر از این‌که مشکلات بنیادین خانواده‌های فقیر را حل کند، به توزیع فقر دامن می‌زند.

«تا‌کنون سبد حمایتی و کالا در هشت مرحله توزیع شده و این سبد از تیر 93 به طور متوسط سالی یک تا دو بار توزیع شده است. ‌در سال 96 سبد کالا در ماه رمضان توزیع شد و در ماه‌های آینده که البته زمان دقیق آن مشخص نیست، ظرف یک تا دو ماه آینده تا قبل از عید، سبد جدید داده می‌شود.» اینها را مریم‌السادات میرمالک ثانی، سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه می‌گوید و درباره افراد مشمول سبد کالا می‌‌افزاید: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که در دهک‌های پایین درآمدی قرار دارند،مشمول دریافت این سبد هستند. البته هر فردی که به عنوان قشر نیازمند شناسایی شده باشد و تحت‌پوشش این دو نهاد هم نباشد، چنانچه به تائید وزارت رفاه برسد، مشمول دریافت سبد خواهد شد.

آن طور که سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه توضیح می‌دهد، کارت یارانه سرپرست خانوارها شارژ می‌شود و این افراد می‌توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد وزارت رفاه، مراجعه و کالاهای خود را خریداری کنند.

افراد در خرید کالا آزادی عمل دارند، اما باید به این فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه کنند.

به گفته او، چنانچه افراد مشمول کالای خود را خریداری نکنند، پولشان در کارت اعتبار سوخت نمی‌شود و تا زمان دریافت سبد بعدی ‌در حسابشان خواهد ماند.

هرچند نسبت به فرآیند توزیع سبد کالا و هم نسبت به مبلغ این کالا انتقاد وجود دارد،اما میرمالک ثانی از آن دفاع می‌کند و می‌گوید: ارزش ریالی حداقل سبد کالا مطلوب است، هرچند شاید صددرصد نیاز خانوارها را تامین نکند.‌طرح‌های زیادی در این رابطه روی میز وزارت رفاه قرار دارد و ‌در حال بررسی آنها هستیم تا بتوانیم شیوه اثربخش‌تر را ارائه کنیم، اما اگر بتوانیم با همین روال پیش برویم، مشکلی در تامین اعتبار نداریم.

اقدامات مقطعی برای مقابله با فقر

اگر بالاترین مبلغ سبد کالا، یعنی همان 120 هزار تومان را در نظر بگیریم، این مبلغ نمی‌تواند مشکلی جدی از خانواده‌های فقیر را برطرف کند.

همچنین بخوانید:  حضور ترانه علیدوستی در اسکار 2017 لغو شد + عکس و جزییات کامل

محسن نیازی، نسبت به توزیع سبد کالا در بین نیازمندان انتقاد می‌کند و می‌گوید: این اقدامات مقطعی نمی‌تواند با معضل فقر مقابله کند. اینها حکم یک تسکین‌دهنده موقت را دارد که باید در شکل این حمایت‌ها بازنگری شود.

به گفته نیازی، رفع ریشه‌ای فقر به ایجاد شغل و توزیع عادلانه امکانات و ثروت وابسته است. وقتی این اتفاق نیفتد، آن‌گاه توزیع سبد کالا در بین خانواده‌ها، دردی از مشکلات فقیر جامعه حل نخواهد کرد.

از نگاه این جامعه‌شناس، توانمند کردن خانواده‌های نیازمند، راه‌حلی است که می‌تواند در بلندمدت، فقر را به شکل ریشه‌ای حل کند، ولی این‌که خانواده‌های نیازمند را به سبد کالا وابسته کنیم، سیاستی غلط است که نمی‌تواند به افزایش رفاه در جامعه منجر شود.

آیا توزیع سبد کالا به توزیع ثروت منجر می‌شود؟

در این شکی نیست که سبد کالا با ارزش ریالی پایین، می‌تواند بخش کوچکی از مشکلات خانواده‌های نیازمند را حل کند، بخصوص در مناطق کم برخوردار، نقاط مرزی و محروم، کم نیستند خانواده‌هایی که با همان یارانه ماهانه خود زندگی می‌کنند.

مازیار طلایی، جامعه‌شناس نیز در گفت‌وگو با جام‌جم، هشدار می‌دهد: در توزیع سبد کالا باید رعایت کرد که گروه هدف سبد کالا کاملا مشخص باشد. باید مواظب بود در فرآیند توزیع سبد کالا، سوء‌استفاده نشود و صرفا افراد نیازمند از همه عواید این طرح بهره‌مند شوند.

در بسیاری از کشورهای توسعه یافته با کمک مالیات بر درآمد، تلاش می‌کنند که نیاز خانواده‌های فقیر را برطرف کنند. به گفته طلایی، مثلا در کشوری مثل سوئد، تا 50 درصد درآمد افراد ثروتمند به عنوان مالیات اخذ و به طبقات ضعیف جامعه اختصاص داده شود.

طلایی اعتقاد دارد: در دولت رفاهی که در مقابل دولت نئولیبرالی قرار دارد، دولت موظف است برای بهبود زندگی طبقات محروم و طبق وظیفه ذاتی‌اش، به اقشار محروم جامعه کمک کند. بر همین اساس، توزیع سبد کالا می‌تواند بخشی از نیازهای حداقلی طبقات محروم را حل کند؛ اگرچه این اقدامات نمی‌تواند نافی وظایف کلی دولت در توزیع عادلانه ثروت در کشور باشد.

اگرچه دولت اعلام کرده در سال‌های آینده، سبد کالاهای بیشتری را توزیع خواهد کرد، اما انتظار می‌رود حداقل مبلغ ریالی این سبد کالا افزایش یابد تا بتواند بخشی از هزینه‌های روزافزون زندگی را پوشش دهد.

جزئیات توزیع سبد جدید کالا (30 دی 96)

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه با اعلام جزئیات توزیع سبد جدید کالا گفت: ظرف یکی دو ماه آینده تا قبل از عید سبد جدید توزیع می‌شود و مشمولان با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد،می‌توانند کالاهای خود را خریداری کنند.

به گزارش فارس، مریم‌السادات میرمالک ثانی در رابطه با توزیع سبد حمایت غذایی گفت: تا کنون سبد حمایتی و کالا در 8 مرحله توزیع شده و از تیرماه 93 به طور متوسط سالی یک تا 2 بار انجام شده است.

وی ادامه داد:‌در سال 96 سبد کالا در ماه رمضان توزیع شد و در ماه‌های آینده که البته زمان دقیق آن مشخص نیست ظرف یکی دو ماه آینده تا قبل از عید سبد جدید داده می‌شود.

میرمالک ثانی گفت:‌ در دهه 60 توزیع کوپن یا کالابرگ را داشته‌ایم و در سال 92 وزارت بازرگانی اقدام به ارائه سبد کالا کرد که با مشکلاتی همراه بود به طور مثال سیستم توزیع کارآمد نبود، تعادل عرضه و تقاضا وجود نداشت افراد از دریافت سبد جا می‌ماندند و اختلاف حساب وجود داشت. مثلا دولت برای تأمین اعتبار 16 هزار میلیارد ریال اختصاص داده بود اما مجموع ارزش کالاها 15 هزار میلیارد ریال بود.

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه ادامه داد: به همین منظور دستورالعمل اجرایی جدیدی در سال 93 از سوی وزارت رفاه تقدیم دولت شد و از همان سال کار آن آغاز شد، در دوره‌های قبل شناسایی دقیقی از افراد وجود نداشت به همه کالابرگ داده می‌شد اما در حال حاضر برای هدفمند کردن، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که در دهک‌های پایین درآمدی قرار دارند مشمول دریافت این سبد هستند البته هر فردی که به عنوان قشر نیازمند شناسایی شده باشد و تحت این دو نهاد هم نباشد چنانچه به تأیید وزارت رفاه برسد مشمول دریافت سبد خواهد شد.

وی گفت:در شهریور 96 و در توزیع سبد قبلی 300 هزار دانش‌آموز در مدارس شبانه‌روزی مناطق محروم که تحت پوشش نهادهای حمایتی نبودند شناسایی شده و با پایگاه رفاه ایرانیان وزارت رفاه مرتبط بوده و این مبالغ به کارتشان واریز شد.

میرمالک ثانی در مورد نحوه دریافت این سبد گفت:‌ افراد مشمول به بهزیستی و کمیته امداد مراجعه کنند و اگر شرایط را داشته باشند می‌توانند تحت پوشش این نهادها قرار گرفته و سبد را بگیرند البته افرادی که مستمری‌بگیر این نهادها نیستند و فقط یک مورد خدمت دریافت کرده‌اند هم می‌توانند سبد کالا بگیرند.

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه تصریح کرد: در پی مشکلات دوره قبل وزارت رفاه برای طرح جدید فرآیند الکترونیکی ایجاد کرد به این صورت که معادل سبد به کارت یارانه سرپرست خانوار، مبالغ واریز می‌شود این مبالغ از کف 30 هزار تومان تا سقف 120 هزار تومان است برای خانوار تک‌نفره 20 هزار تومان ، دو نفره 60 هزار تومان، سه نفر به بالا به ازای هر نفر 10 هزار تومان تا سقف 120 هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: کارت یارانه سرپرست خانوارها شارژ می‌شود این افراد می‌توانند به فروشگاه‌ها طرف قرارداد ما که در تهران 9 فروشگاه انتخاب شده در قالب رفاه، شهروند، اتکا و … مراجعه و کالاهای خود را خریداری کنند. افراد در خرید کالا آزادی عمل دارند اما باید به این فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه کنند.

میرمالک ثانی در مورد اینکه گفته می‌شود تزریق نقدی باعث تورم خواهد شد گفت: درحالی سبد به شکل کالا در دوره قبل داده می‌شد که فساد این اقلام غذایی را داشتیم، تاریخ مصرف آنها می‌گذشت، مرغ‌ها فاسد می‌شد و پرت منابع زیاد بود اما اکنون با واریز نقدی خیلی از مشکلات رفع شده و تورمی هم ایجاد نکرده است. از طرفی دستگاه‌های کارت‌خوان هم تحت کنترل هستند.

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه افزود: مشمولان دریافت سبد کالا بدانند اینگونه نیست که چنانچه کالای خود را خریداری نکنند پولشان در کارت اعتبار سوخت می‌شود بلکه تا دریافت سبد بعدی می‌تواند در حساب آنها بماند.

وی ادامه داد: شهریور امسال 7 میلیون و 500 هزار نفر یا به عبارتی 3 میلیون و 200 خانوار سبد کالا دریافت کرده‌اند و کارت سرپرست خانوار آنها شارژ شده است. اطلاعات اسامی افراد تحت پوشش دو نهاد حمایتی به همراه کد ملی آنها در بانک رفاه ایرانیان کنترل می‌شود، این اسامی به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال می‌شود و شماره حساب به همراه شماره یارانه و بعد خانوار را زمانی که دریافت می‌کنیم دوباره داده‌ها را کنترل می‌کنیم.

وی افزود: در این فرآیند بسیار از همپوشانی‌ها رفع می‌شود چرا که در گذشته افرادی بودند که از هر دو نهاد حمایتی سبد کالا گرفتند به طوریکه سرپرست فوت کرده و سازمان حمایتی اطلاعات آنها را دیر وارد سامانه می‌کرد.

میرمالک ثانی گفت: در گذشته سامانه پیامکی به مشمولان اطلاع می‌داد که برای دریافت سبد کالا مراجعه کنند اما اکنون سامانه مدیریتی طراحی کرده‌ایم که توسط مددکاران اداره کل بهزیستی و کمیته استان‌ها به همراه اداره کار استان‌ها وضعیت مدیریت می‌شود و افراد می‌توانند با مراجعه به این ادارات در جریان اطلاعات این سبد قرار گیرند.

وی افزود: ارزش ریالی حداقل سبد کالا مطلوب است هرچند شاید 100درصد نیاز خانوارها را تأمین نکند.

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه گفت:‌18 هزار میلیارد تومان توسط دولت برای توزیع 6 مرحله‌ای سبد کالا اختصاص داده شده، تأمین منابع آن انجام گرفته و در بودجه 97 هم دیده شده است.

وی گفت:‌طرح‌های زیادی در این رابطه روی میز وزارت رفاه قرار دارد،‌در حال بررسی آنها هستیم تا بتوانیم شیوه اثربخش‌تر را ارائه کنیم اما اگر بتوانیم با همین روال پیش برویم مشکلی در تأمین اعتبار نداریم.

اخبار سبد کالا 7 خرداد 96

آغاز توزیع سبد کالا از دوشنبه 8 خرداد 96

علی ربیعی ضمن عرض تبریک ورود به ماه مبارک رمضان و آرزوی کسب فیض برای هموطنان اظهار کرد: امسال سبد حمایت غذایی ماه مبارک رمضان را با 220 میلیارد تومان پوشش دادیم.

به گزارش پورتال وهاران ، وی افزود: خانوارهایی که تحت پوشش قرار می‌گیرند سه میلیون و 888 هزار و 574 خانوار هستند که با بعد خانوار تقریبا بیش از 10 میلیون نفر می شوند. علاوه بر آن زنان باردار و کودکان دارای سوء تغذیه نیز از قبل شناسایی شده اند که آنها در این پوشش حمایتی قرار می گیرند .

وزیر کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: از آنجایی که در ماه مبارک رمضان قرار داریم و مصرف بیشتر به سمت پروتئین است کالاهای درنظر گرفته شده شامل گوشت قرمز، گوشت سفید ، روغن ، برنج ، خرما، حبوبات و سایر کالاهای مصرفی ماه مبارک است که هرکسی می تواند از هریک از اقلام به هر مقداری که می خواهد خرید کند .

ربیعی افزود: تنوع نیز وجود دارد و افراد می توانند به فروشگاه هایی که قبلا در سایت اعلام شده مراجعه کنند و با اختیار خود می توانند نه یک بار بلکه چند بار خرید خود را انجام دهند . مطالعه ای انجام شده که نشان می دهد معمولا خرید ها در سه ماه انجام می شود و سه ماه نیز فرصت دارند .

به گفته وی برای خانوارهای یک نفره حدود 30 هزار تومان ، دونفره 60 هزار تومان خانوار های 3 نفره به بالا به ازای هر نفر 10 هزار تومان افزوده می‌شود که در نهایت تا سقف 120 هزار تومان کالا دریافت خواهند کرد .

همچنین بخوانید:  معصومه ابتکار : راه حل کاهش آلودگی هوا را می دانیم!

ربیعی با اشاره به اینکه توزیع این اولین سبد حمایت غذایی ماه مبارک رمضان است که مطابق سیاست هایی که در گذشته داشته ایم آن را گسترش خواهیم داد گفت: روز گذشته جلسه ای درکمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه برگزار کردیم و یکی از مباحث ما این بود که جمعیت تحت پوشش سبد حمایت غذایی را مقداری تجدید نظر کنیم و بیشتر به سمت هزار روز اول زندگی برویم و اگر بتوانیم همین جمعیت فعلی را با یک سری جمعیت جدید شاید درمقاطع خاص نیازمند سبد غذایی باشند را هم پوشش دهیم برای آینده ارائه سبد غذایی گسترش این چنینی نیز خواهد داشت .

ماه رمضان رسید، ۱۱ میلیون ایرانی منتظر سبد کالا

 در حالی سخنگوی دولت دو روز پیش از توزیع سبد کالا قبل از ماه مبارک رمضان خبر داده بود، که ۱۱ میلیون نفر منتظر توزیع این سبد کالایی هستند.

علی ربیعی وزیر تعاون 16 فروردین امسال در حاشیه جلسه هیات دولت از تصمیم دولت برای توزیع سبد کالا در اردیبهشت امسال خبر داده و گفته بود: با تصمیمی که در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین وزیر جهاد کشاورزی داشتیم مقرر شد در راستای برنامه دولت یازدهم برای تامین امنیت غذایی و مقابله با سوء تغذیه، تأمین اعتبار برای توزیع این سبد کالا انجام شود.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت هم دو روز پیش با بیان اینکه دولت یارانه را قطع نخواهد کرد، گفت: قبل از ماه مبارک و ظرف روزهای آینده سبد غذایی بین اقشار کم‌درآمد توزیع خواهد شد.

سخنگوی دولت درباره برنامه دولت برای ماه مبارک رمضان تصریح کرد: دولت مانند سنوات گذشته تلاش می‌کند همه اقلام مورد نیاز مردم را برای نیازمندی‌های ویژه ماه رمضان تأمین کند و نظارت کافی درباره قیمت‌ها داشته باشد.

نوبخت ادامه داد: قبل از ماه مبارک، ظرف روزهای آینده سبد غذایی به‌تناسب نیازهای ماه مبارک رمضان بین اقشار کم‌درآمد توزیع خواهد شد.

در حالی که ماه مبارک رمضان از فردا شروع می شود که حدود 11 میلیون ایرانی که مشمول دریافت سبد کالا می شوند، منتظر تحقق این وعده دولت هستند.

اخبار سبد کالا 3 خرداد 96

زمان توزیع سبد کالا ماه رمضان خرداد 96

محمدباقر نوبخت با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد اجرای سند نقشه مهندسی فرهنگی، افزود: تردید نکنید که آن چه در توان دولت باشد را برای تامین نظر ایشان به کار خواهیم گرفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: قطعا اجرای سند نقشه مهندسی فرهنگی در دولت پیگیری می‌شود.

وی همچنین درباره تصویب لایحه پیشنهادی دولت برای استفاده از 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای تسهیلات ویژه اشتغال در روستاها د رمجلس شورای اسلامی، گفت: امروز هم در مجلس جزئیات آن مورد بحث قرار گرفت و به جهت ابهاماتی که در ماده یک وجود داشت قرار شد مجدداً در کمیسیون برنامه و بودجه آن را بررسی کنیم و هفته آینده بتوانیم برای رسیدگی کامل در مجلس به نتیجه مناسب دست پیدا کنیم تا اقدامات اجرایی برای افزایش اشتغال در روستاها را انجام دهیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که اگر در دولت آینده باشید برنامه‌تان چیست، تصریح کرد: این صحبت من را به یاد کاندیداهایی می‌اندازد که برای ثبت‌نام به وزارت کشور می‌رفتند و از آنها درباره دولت آینده‌شان پرسیده می‌شد و اظهار نظر می‌کردند.

نوبخت با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان یادآور شد: دولت تلاش می‌کند همه اقلام مورد نیاز مردم برای نیازمندی‌های ویژه ماه مبارک رمضان را تهیه کند و نظارت ویژه‌ای بر قیمت‌ها داشته باشد. حسب آن اقدامی که ما هر فصل برای سبد غذایی خانوارهای تحت پوشش و نیازمند انجام می‌دهیم با توجه به اینکه اردیبهشت‌ماه قرار بود این کار انجام شود برای اینکه شائبه انتخاباتی پیش نیاید آن را به بعد از انتخابات و قبل از ماه رمضان موکول کردیم که طی روزهای آینده این سبد غذایی با اقلام بیشتر به تناسب نیازهای ماه رمضان توزیع خواهد شد.

وی درباره برنامه دولت برای خروج از رکود مسکن عنوان کرد: آنچه درباره مسکن وعده داده شد در چارچوب مصوباتی بود که هیأت وزیران درباره تکمیل مسکن مهر و مواردی که باقی مانده بود و دولت باید انجام می‌داد 1000 میلیارد تومان دولت در سال گذشته برای کمک به تکمیل واحدهای مسکونی مهر در کنار افزایش سقف وام در نظر گرفت. مسأله دیگر که در دولت تصویب شد افزایش 100 هزار مسکن روستایی بود که با توجه به مصوبات اجرایی خواهیم کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره روند رأی‌گیری در انتخابات و اعتراضاتی که در این زمینه صورت گرفته است، یادآور شد: بخشی از آن ناشی از کمیت قابل ملاحظه و افزایشی نسبت به انتخابات قبل بود. طبق گزارش وزیر کشور تعداد صندوق‌ها در هر شعبه بیش از یک مورد بود ولی تعدادی که در نهایت باقی ماند ناشی از الزامی بود که وزارت کشور در جهت تأمین نظر شورای نگهبان داشت. در سال‌های گذشته اگر کسانی تا ساعت 12 شب باقی می‌ماندند درب‌های شعبه بسته می‌شد و از آنهایی که حضور داشتند رأی‌گیری به عمل می‌آمد اما در این انتخابات نظر شورای نگهبان این بود که اگر حتی به ساعت 12 و 1 دقیقه رسیدیم رأی‌گیری انجام نشود. وزیر کشور این موضوع را مشروح در هیأت دولت توضیح دادند.

وی همچنین درباره پرداخت یارانه کسانی که رئیس‌جمهوری برای جلوگیری از شائبه انتخاباتی بودن پرداخت یارانه آنها را متوقف کرده بود، گفت: در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اخبار سبد کالا 27 اردیبهشت 96

علی ربیعی  گفت: توزیع سبد کالا به بعد از انتخابات موکول شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد پیامک به بعضی از افراد برای راه اندازی دوباره یارانه آنن ها تاکید کرد: طبق دستور رئیس جمهور ادامه پیگیری این موضوع به بعد از برگزاری انتخابات موکول شد تا هیچ گونه شبهه انتخاباتی نداشته باشد لذا بعد از انتخابات در این باره تصمیم می‌گیریم.

وی اظهار کرد: دولت پرهیزکار حتی ارائه سبد غذایی ماه مبارک رمضان را که من باید در این مقطع اعلام می‌کردم را به زمان بعد از انتخابات موکول کرد.

اخبار سبد کالا اردیبهشت 96

سبد کالا از اردیبهشت ماه توزیع می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم جدید دولت برای تامین اعتبار توزیع سبد کالا در اردیبهشت ماه و نیز افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد.

علی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع سبد کالا در اردیبهشت ماه اظهار داشت: امنیت غذایی در مقابله با سوءتغذیه کماکان از برنامه های دولت در سال جاری است و بر اساس تصمیم امروز در دولت اعتبار مورد نیاز سبد کالا تامین شد.

ربیعی در خصوص افزایش حقوق پلکانی بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: برای این کار بیش از 30 هزار میلیارد ریال (سه هزار میلیارد تومان) از سوی دولت تامین اعتبار شد و سعی می کنیم 20 درصد به حداقل ها افزوده شود.

* افزایش یارانه ها یعنی برداشت از جیب فقرا

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اظهارات و وعده های برخی افراد برای افزایش چند برابری یارانه ها گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم و این نوعی دروغ بد است و باید به فکر بهتر شدن وضعیت دهک های پایین باشیم.

وی تاکید کرد: یارانه ها باید در مسیر اشتغال، درمان، آموزش و به صورت نقدی به دهک پایین جامعه تعلق بگیرد.

ربیعی تصریح کرد: دادن یارانه ای 250 هزار تومانی به کل جامعه به معنی خارج کردن چهار برابری از جیب فقرا است که تنها سبب افزایش مشکلات خواهد شد.

* 200 هزار نفر به جمع کارگران بیمه شده ساختمانی افزوده می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد کارگران بیمه شده ساختمانی را 800 هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبات جدید 200 هزار نفر به این تعداد افزوده شد.

ربیعی یادآور شد: بر اساس مطالعات صورت گرفته عده ای به ناحق تحت بیمه کارگران ساختمانی بودند که حذف شدند.

وی گفت: تعداد 100 هزار نفر از کارگران ساختمانی در فروردین ماه و یکصد هزار نفر دیگر در اردیبهشت به این بیمه شدگان افزوده خواهد شد.

وی در خصوص آخرین وضعیت گزارش حادثه ساختمان پلاسکو نیز گفت: امروز جلسه تصمیم گیری در این زمینه برگزار خواهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد که گفت: در سال جاری برنامه طرح اشتغال فراگیر استان ها برگزار خواهد شد.

اخبار سبد کالا فروردین 96

توزیع سبد کالا به 2500 خانوار تحت حمایت در چادگان

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان چادگان گفت: در ایام نوروز سبد کالا بین 2500 خانوار تحت حمایت این شهرستان توزیع شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،اردشیر فرخوند  اظهارکرد: درجشن نیکوکاری مبلغ 600 میلیون ریال نقدی وکالا از طریق خیرین، حامیان طرح اکرام و تلاش مراکز نیکوکاری شهدای چادگان وآل یاسین شهر زیارتی رزوه جمع‌آوری و نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: پرداخت کمک های موردی، فرهنگی، درمانی، ساختمانی و تغدیه کوکان زیر 5 سال با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال از جمله اقداماتی است که این نهاد ظرف یک سال انجام داده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان چادگان گفت: کمک‌های مالی در طی دومرحله به عنوان سبد کالا بین 2 هزار و 500 خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان چادگان توزیع شد.

اجرای طرح حمایت غذایی (توزیع سبد کالا) در فراشبند

هم زمان با سراسر کشور اجرای طرح حمایت غذایی(توزیع سبد کالا)ویژه مددجویان کمیته امداد،بهزیستی و برخی اقشار خاص آغاز گردید.

همچنین بخوانید:  گزارش کامل مناظره انتخاباتی سوم جمعه 22 اردیبهشت 96

به گزارش وهاران به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند طرح مذکور از عصر روز دوشنبه مورخ 23/12/95 با شارژ ریالی کارتهای مشمولین طرح آغاز و از روز سه شنبه مورخ 24/12/95 توزیع کالا در چهار فروشگاه سطح شهرستان :

تعاونی مصرف فرهنگیان فراشبند واقع در بلوار انقلاب ،روبه روی بانک کشاورزی

تعاونی روستایی واقع  در خیابان سپاه،چهار راه سپاه

فروشگاه برادران پروینی واقع در خیابان انقلاب، جنب بانک کشاورزی

و فروشگاه روستا به آدرس نرسیده به پل آبپا عملیاتی گردید.

رفعت پناه سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند با اعلام این خبر افزود به منظور هرچه بهتر انجام شدن طرح مذکور و همچنین نظارت بر روند توزیع مناسب کالا بازرسی های میدانی از فروشگاههای عامل طرح حمایت غذایی از امروز با همکاری بازرس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان آقای فخرالدین بیابانی آغاز گردیده است که در مرحله اول مشکلات و ناهمآهنگی های موردی که در کار بعضا مشاهده شده بود به عاملین توزیع تذکر داده شد و در مراحل بعد نیز در صورت تکرار تخلفات وفق مقرارت قانونی با عاملین توزیع برخورد خواهد شد.

لازم بذکر است مشمولین این طرح برخی از مددجویان بهزیستی،کمیته امداد و اقشار خاص می باشند که بروز رسانی کارت یارانه افراد طبق آخرین گزارش سازمان هدفمندی یارانه ها مورخ 18/12/95 صورت گرفته است و مشمولینی که تا قبل از این تاریخ نسبت به ثبت کارت خود در سامانه یارانه ای بانک(e bank) اقدام نموده باشند می توانند در روز یکشنبه مورخ 29/12/95 به فروشگاهها مراجعه نسبت به دریافت موجودی دو مرحله بهمن و اسفند 95 اقدام نمایند و شارژ ریالی انجام شده برای مشمولین دراین مرحله به ازای خانوار یک نفره و موردی مبلغ 300 هزار ریال،دونفره 500 هزار ریال و سه نفره و بیشتر به ازای هر یک از نفرات سوم به بعد 100 هزار ریال تا سقف 1200 هزار ریال اضافه می گردد.

اخبار جدیدی از توزیع سبد کالا

سید پرویز فتاح در نشست خبری گفت: برای تمام خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد با وزارت رفاه و دولت هماهنگ کرده‌ایم که یک سبد کالا در همین ایام باقیمانده به عید به این افراد داده شود.

وی ادامه داد: جشن نیکوکاری نیز برپاست که کمک‌های مردمی جمع‌آوری و پس از تفکیک به تناسب خانواده‌ها و سن آنها بینشان توزیع می‌شود و مابقی کمک‌های شب عید همان پرداخت ماهانه و عیدی برابر با مستمری است که باید مدیریت شود.

فتاح گفت: استان‌های تهران، البرز و قم نیز بن فروشگاه‌های رسمی را تهیه کرده‌اند و خارج از مستمری به مددجویان خود می‌دهند. تمام سعی‌مان این است که هدایای مردمی از جشن نیکوکاری شب عید به دست مددجویان و نیازمندان برسد.

رئیس کمیته امداد در رابطه با نداشتن ضامن برای برخی از مددجویان و عدم پرداخت وام به آنها گفت: 80 درصد معرفی‌شدگان موفق به دریافت وام می‌شوند و 20 درصد مابقی اغلب بدهکاری بانکی دارند و متوسط کمتر از 2 درصد مددجویان ما بدحسابی داشته‌اند. آنهایی هم که ضامن ندارند به دنبال این هستیم که از ظرفیت صندوق به عنوان تضمین برایشان استفاده کنیم.

فتاح در مورد واگذاری مسکن مهر به مددجویان گفت: 4 هزار واحد مسکن را امضاء کرده‌ایک که تا پایان سال یا فروردین‌ماه به مددجویان متقاضی داده می‌شود البته شرایطی دارد که باید این مددجویان فاقد مسکن یا بار اولی باشند و وام مسکن مهر به نام این مددجویان می‌شود.

فتاح ادامه داد: همچنین از وزارت مسکن طلبی داشته‌ایم بابت زمینی بوده که به این وزارتخانه داده‌ایم اما پولش را پرداخت نکرده‌اند در نتیجه با پیگیری‌هایی که کردیم توافق شد 10 هزار واحد مسکونی به ما بدهند بنابراین در مجموع 14 هزار واحد شامل حال مددجویان کمیته امداد می‌شود.

وی گفت: لیستی تهیه و به وزارت مسکن داده شده، مشکلی در واگذاری نیست و شاید مددجویان ما تا این لحظه شرایط آن را نداشته باشند.

وی گفت: ما از ورود به حوزه‌های اقتصادی پرهیز داریم چرا که به حیثیت کمیته امداد لطمه می‌زند، ما می‌خواهیم انرژی را برای جلب کمک‌های مردمی، جشن‌ها، اکرام، صدقات و زکات خرج کنیم چون ما را بیشتر موفق می‌کند.

رئیس کمیته امداد در رابطه با انتخابات پیش رو و ورود این سازمان به حوزه انتخاباتی گفت: به شدت مراقبت می‌کنیم که کمیته امداد در جناح‌بندی سیاسی وارد نشود، بارها گفته‌ام این نهاد فرا جناحی، فرامذهبی و فراقومی عمل می‌کند برای اثبات آن سال گذشته وزارت کشور از عملکرد ما راضی بود و گفته که موردی از تخلف نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: سال گذشته 97 نفر از کارمندان ما به دلیل ورود به حوزه انتخاباتی ابلاغ کردیم که برکنار شوند اما با واسطه‌هایی که شد فقط 17 نفر آنها اخراج شد که این یک درس عبرت است و امسال هم بخشنامه‌ای ابلاغ کرده‌ایم که خیلی تند، سختگیرانه و جدی‌تر است.

فتاح تصریح کرد: کمیته امداد در این وادی‌ها وارد نمی‌شود و اجازه نمی‌دهیم از سکو، نام و عواطف امداد و جمعیت تحت پوشش آن کسی استفاده تبلیغاتی و انتخاباتی کند.

وی در رابطه با اینکه نامش در یکی از لیست‌های انتخاباتی آمده، گفت: من اطلاعی از اینکه نامم در لیست‌های انتخاباتی می‌گذارند ندارم و من هم از سایت دیده‌ام. چند بار باید اعلام کنم که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی‌کنم.

فتاح در مورد املاک تاریخی این نهاد گفت: از املاکی که تحویل امداد شده مراقبت داریم و تاکنون از محل معروف نخست‌وزیری یا از سوی رهبری به عنوان پشتوانه نیازمندان امداد این املاک داده شده، مسائل حقوقی خود را دارد که پیگیری می‌کنیم و اگر از طرف شهرداری یا سازمان میراث فرهنگی نامه‌ای به ما داده شود حتماً طبق آن عمل می‌کنیم اما علم غیب نداریم که خانه‌ای قدیمی است و نام تاریخی دارد.

وی گفت: بنابراین هر اقدامی که در رابطه با این خانه‌های قدیمی شده یا مجوز رسمی شهرداری داشته و تذکری بوده رعایت کرده‌ایم.

فتاح در مورد مجتمع اقتصادی گفت: این مجتمع مربوط به مددجویان امداد است، اگر مددجویان ما فرش می‌بافند یکی باید بخرد و انبارداری کند که مجتمع این کار را می‌کند چرا که در این بازار رکود فرش ممدجویان ما چه کنند، اینکه این اقلام فروخته شود یا نه بحث دیگری است اما پول همه بافنده‌ها را ما می‌دهیم.

وی در مورد خانه‌سازی مجتمع نیز گفت: مجتمع زمین‌هایی دارد که به درد مددجویان ما می‌خورد در نتیجه مجتمع بسیاری از این خانه‌ها را در اختیار ما قرار داده و باری از دوش ما بر می‌دارد.

فتاح در مورد وضعیت دفاتر کمیته امداد در خارج از کشور گفت: اکنون در دفاتر ما حضور نیروهای ایرانی در خارج از کشور به عدد صفر نزدیک می‌شود، همه بومی شده‌اند و زمانی که خواسته‌ایم این دفاتر را ببندیم وزارت امور خارجه مدعی است به طوریکه چند مورد بوده که آقای ظریف نامه نوشته یا معاونان وی و گفته‌اند که این دفاتر باری روی دوش ایران نیست چون پولی داده نمی‌شود و از عملکرد ما راضی بوده‌اند اما گاهی این دفاتر به دلایل سیاسی بسته شده در هر صورت ما دفاتر را کند یا متوقف کرده‌ایم و قصد توسعه نداریم.

رئیس کمیته امداد در مورد افرادی که اسناد هویتی ندارند و در مناطق مرزی کشور زندگی می‌کنند، گفت: ما طبق قانون کشور عمل می‌کنیم، هنوز به ما اجازه داده نشده که آنها را تحت پوشش قرار دهیم، شناسایی شده‌اند و خدمات موردی می‌گیرند اما به عنوان مستمری بگیر قلمداد نمی‌شوند، با وزارت کشور بحث‌های مفصلی داشته‌ایم که اگر مصوبه قانونی بیاورند ما مانعی برای پوشش آنها نداریم.

وی در مورد اشتغال و خودکفایی مددجویان گفت: این موضوع بسیار مهم است، امسال توانسته‌ایم 1000 میلیارد تومان از منابع دولتی و از منابع امداد حدود 300 هزار میلیارد تومان جمع‌آوری کنیم و به مددجویان نیازمند وام اشتغال بدهیم، تاکنون 100 هزار فقره وام داده‌ایم و سعی داریم در سال آینده تا 1.5 برابر یعنی تا 150 هزار فقره وام را پرداخت کنیم.

وی گفت: 140 خانواده که از پوشش کمیته خارج می‌شوند 25 درصد آنها از محل اشتغال است که این رقم خوب نیست و می‌خواهیم خروج این افراد از حوزه اشتغال بیش از این باشد.

وی در بحث اعتماد‌سازی مردم گفت: اولین سئوالی که به محض ورود به کمیته پاسخ دادم افزایش اعتماد عمومی بوده است چون دولت‌ها فراز و نشیب دارند اما فرهنگ دینی و قرآنی ما به خیر و احسان تأکید دارد و مردم این را نشان داده‌اند. هرچه ما دقیق عمل کنیم و رفتار شفافانه داشته باشیم میزان اعتماد مردم بیشتر می‌شود.

وی کاهش هزینه‌های امداد، اطلاع‌رسانی و پاسخگویی نسبت به اینکه کمک مردم کجا خرج می‌شود و استفاده از فناوری IT را از مصادیق افزایش اعتماد بین مردم دانست.

شماره پیامک ۷۰۰۷۹۹ برای دریافت اطلاعات سبد کالا

،سایت اطلاع رسانی سبد کالا به منظور ایجاد دسترسی بیشتر مردم دو درگاه اطلاع رسانی را اعلام کرده که ارسال کد ملی از طریق پیامک به شماره ۷۰۰۷۹۹ و گرفتن شماره #۷۹۹* از طریق تلفن همراه و سپس وارد نمودن کد ملی از جمله آنها است

شماره پیامک ۵۰۰۰۴۹۹ نیز پیش تر برای این منظور اعلام شده بود

البته هنوز برخی سؤالات و ابهامات در زمینه مشمولان وجود دارد که مسئولان پاسخگو نیستند و تنها اصلاعات را بر روی سایت yaranehkala.ir درج می‌کنند. کسانی که مشمول دریافت این سبد نشده اند می توانند از طریق پیامک با شماره مورد اشاره اعتراض خود را اعلام کرده و خواستار رسیدگی شوند

شماره پیامک برای دریافت سبد کالا بهمن 95

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

14 نظر برای “اخبار جدید از سبد کالا سال 96 + جزئیات” وجود دارد

 1. عبدالله گفت:

  اخه ما پیام میفرسیم ولی جواب نمیاد

 2. سحر فولادی گفت:

  سلام خسته نباشید لطف کنید پاییز هم به ما سبد کالا بدهید ما مددجویان بهزیستی بااین حقوق وبا این وضعیت چطوری در فصل سرما خرجی خود را در بیاوریم وچرا وام فقط به کسانی که مدرک فنی دارن میدهند ما که پول نداریم بریم فنی حرفه ایی ثبت نام کنیم چکار باید بکنیم

 3. سبدکالاندیده خخخ گفت:

  سلام چرابمانمیدن سبدکالا
  چکار کنم تعلق بگیره ۳۰ تومنم ۳۰ تومنه
  مردمو اسکل کردن سهام یارانه سبدکالا…..

 4. محمدرضارشیدی نژاد گفت:

  سلام من ناشنوا متاهل یک بچه دارم که سه نفر هستیم ولی سبد کالا به من سی هزار تومان داده این پول برام ارزش نداره کم داده وهم یارانه ای همون چهل وپنج هزاروپانصده تومان زیادم نکرده .میگن به معلولان زیاد کردیم چرا به ما تحت پوشش نمیدهید ماهم مشگلات داریم لطفأ پیگیری کنید خیلی ممنون میشم

 5. یاس گفت:

  سلام ما تا به حال هیچ سبد کالایی دریافت نکردیم امروز هم کارتمان را بردیم میگه به شما تعلق نمیگیره ایا میشه کاری کرد

 6. م ع گفت:

  سلام ما هم نیازمند به سبدکالا هستیم لطفا به ما هم تعلق دهید ممنونم

 7. حسن گفت:

  باسلام ما کارتی که برای سبد کالا استفاده میشد بردم بانک که ثبت کند بعلت تعویض کارت میگن سامانه (ارور) میده باز نمیشه خواهشمندم رسیدگی شود.

 8. ... گفت:

  سلام
  پس چرا کارت ها شارژ نشدن فقط الکی اعلام کردن

 9. ملکی گفت:

  سلام من تحت پوشش کمیته هستم و سرپرست خونوادم ولی تا بحال هیچ سبد کالایی بهم تعلق نگرفته اینجا کسی نیست ب سوالات پاسخ بده؟ شماره پیامک ها و تلفن گویا و کدها همشون غیر فعالن هیشکی پاسخ نمیده پس ما چطوری پیگیر بشیم

 10. محمد گفت:

  سلام
  الان تکلیف من چیه ازوقتی المثنی کارت یارانه ام رو گرفتم دیگه چند دوره هست سبد کالا بهم تعلق نمیگیره.

 11. شیده گفت:

  هیچی عزیزم عمرا اگه برگرده منتظر نباش. ما هم هیچوقت نمیتونیم بگیریم به فروشگاهها نمیدن هرجا میریم میگن تموم شده جنس.. اونهمه چیز میز تو عکس گذاشتین واقعا 30 تومن اونهمه وسیله میشه اون عکس اندازه 100تومن خریده نه 30 تومن 30 تومن دو تا ادامس میشه فقط

  1. سعید ناصری گفت:

   چرا به کر مردم نیستند این اقایون مسول بهزیستی.این همه دروغ و وعده برا چیه اخه.یه مسول که نمیتونه واریز دقیق یه سبد کالا رو برا مردم اعلام کنه واقعا صلاحیت مسول بودن رو داره ایا میدونه این همه خانوار چند بار برا دریافت یه سبد کالا مراجعه و دست خالی برگشتند خودشون یه بار تحمل رفتن به فروشگاه رو دارن دست خالی هم برگردند خواهشن به گوش این مسول محترم حرف مردم رو برسونید شرم داره بخدا

 12. عاطفه گفت:

  سلام ما سبد کالامون روی کارت حکمت اومده (همسرم نیروی مسلح هستند)بعد نمیدونستیم اعلام شده الان روی کارت گفتند تاریخش گذشته ندادند .باید چکار کنیم .ایا این ندادنشون قانونی هست؟

  1. ارشیا گفت:

   هیچی بشینید تا اقای روحانی کلیدگم کردش پیدا کنه تاسبد کالای شماروهم بده …این مسخره بازیها چیه همش به فکر یارانه یا سبد کالا هستید شما که درامد خوبی دارید خجالت اوره اسم سبد کالار بیارید انشالله که سبد کالاتون برمیگرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *