آخرین اخبار از پرنده قتل میترا استاد

حوادث ۳۰ مهر ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

جدیدترین اخبار مربوط به قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی

با این که محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران که در بازداشتگاه اوین به سر می‌برد، هنوز پرونده قتل او باز است و همه منتظر اخبار مربوط به آن هستند.

رکنا: محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران از هفتم خرداد ماه امسال به اتهام قتل همسر دومش میترا استاد با شلیک گلوله در منزل شخصی بازداشت شده است.

وی با وجودی که پس از محاکمه در شعبه نهم دادگاه کیفری در هشتم مرداد امسال به قصاص نفس محکوم شد، پس از حواشی بسیار با محوریت پیشنهاد ۱۰ میلیارد تومانی به خانواده مقتول برای کسب رضایت و اظهارات جنجالی برادر میترا استاد مبنی بر اینکه به هیچ عنوان رضایت نمی‌دهیم و خواهان قصاص هستیم به یکبار چند روز بعد از صدور حکم خبری در فضای مجازی با محوریت اعلام گذشت خانواده مقتول دست به دست شد.

بر این اساس نجفی از اعدام رهایی یافت. هنوز هم دلیل بخشش و اعلام رضایت اولیای دم در هاله ای از ابهام قرار دارد چرا که خانواده میترا استاد در مصاحبه به صراحت اعلام کرده بودند که رضایت نمی دهند.

با این حال وکلای وی به حکم ارتکاب قتل عمدی اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی دوباره به جریان افتاد.

محمد علی نجفی

اعلام نظر نهایی کارشناسان ‌در پرونده قتل میترا استاد

پس از آنکه روز ۳۰ شهریور قضات دیوان عالی کشور حکم قتل عمدی را در پرونده میترا استاد – همسر دوم محمد علی نجفی – نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره به شعبه نهم دادگاه کیفری به ریاست دکتر محمدرضا محمدی کشکولی فرستادند، وی با تعیین ۳ کارشناس اسلحه شناسی و ۳ کارشناس پزشکی قانونی دستور بازسازی دوباره صحنه قتل را صادر کرد؛ بنابراین صبح روز ۱۵ مهر، محمد علی نجفی به‌همراه کارشناسان و وکلای طرفین پرونده به برج آرمیتای سعادت آباد رفتند و وی برای بار دوم به بازسازی صحنه قتل پرداخت.

همچنین بخوانید:  قتل دوست قدیمی بخاطر یک دختر !

حمیدرضا گودرزی، یکی از وکلای محمدعلی نجفی، در این باره گفت: این جلسه به‌خاطر ایرادی که ما به پرونده وارد کردیم و دیوان‌عالی کشور نیز آن را پذیرفت تشکیل شده بود. ۶ کارشناس اسلحه شناسی و پزشکی‌قانونی تعیین شده‌اند تا مشخص شود گلوله‌ها چگونه شلیک و چطور در بدن مقتول دفرمه شده است. این سؤالی بود که ما در دادگاه مطرح کردیم و جواب آن را نگرفتیم.

بازسازی دوباره صحنه قتل

پس از بازسازی صحنه کارشناسان دو هفته مهلت خواستند تا نظر خود را به دادگاه ارائه کنند. سرانجام روز دوشنبه ۲۹ مهر کارشناسان نظر خود را اعلام کردند و در مورد نحوه قتل و اینکه آیا امکان کمانه کردن گلوله وجود داشته و چرا گلوله در بدن مقتول دفرمه شده بود نظر دادند.

در حالی که یکی از کارشناسان در نظر خود به کوچک بودن حمام و اینکه امکان کمانه کردن گلوله وجود نداشته اشاره کرده است با این حال دکتر محمدرضا محمدی کشکولی – رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران- با تأیید اینکه نظر کارشناسان به دادگاه ارائه شده گفت: جزئیات نظر کارشناسان بزودی اعلام خواهد شد.

حال همه کسانی که پیگیر حادثه برج آرمیتا هستند، در سکوت منتظر نتیجه بررسی ها و اعلام نظر نهایی هستند تا ببینند سرانجام این پرونده قتل پرحاشیه به کجا ختم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *