جزئیات خبر درگذشت عطاءالله بهمنش تیر 96 + عکس و بیوگرافی

اخبار ۱۲ تیر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جزئیات خبر درگذشت عطاءالله بهمنش تیر 96 + عکس و بیوگرافی

در این مقاله از پورتال وهاران برای شما در مورد یکی از گزارشگران پیشکسوت ورزش ایران مطالبی را گردآوری کرده ایم. عطاء الله بهمنش مفسر و گزارشگر ورزشی اخیرا در بیمارستان بستری شده است و در ابتدا شایعاتی در مورد فوت عطاء الله نیز در فضای مجازی منتشر شده است، که در نهایت شایعه به واقعیت تبدیل شد و ایشان فوت کردند. ما در ادامه عکس های قدیمی عطا الله بهمنش را برای شما جمع آوری کرده ایم و همینطور بیوگرافی عطاء الله بهمنش را هم می توانید مطالعه کنید.

عطاءالله بهمنش درگذشت

گزارشگر و مفسر با سابقه ورزشی ایران به دلیل عارضه سکته مغزی دار فانی را وداع گفت.

عطاءالله بهمنش پس از یک ماه بستری شدن در بیمارستان به دلیل سکته مغزی، سرانجام ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه امشب (یکشنبه) در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بانک ملی تهران درگذشت.

استاد بهمنش که ۹۴ سال داشت، سال‌ها به علت بیماری از شرایط چندان مناسبی برخوردار نبود. او نخستین گزارشگری زنده ورزشی در رادیو را در سال ۱۳۳۷ برای رقابت دوومیدانی انجام داد.

بهمنش نویسندگی را از دی ماه ۱۳۳۰ در مجله ورزشی «نیرو و راستی» شروع کرد. او در سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۷ در نشریه امید ایران می‌نوشت و پس از آن نیز از نویسندگان اصلی هفته ‌نامه کیهان ورزشی و دنیای ورزش به شمار می‌آمد و با نشریاتی همچون روزنامه اطلاعات، گلبانگ، روزنامه ری، ایران ورزشی نیز همکاری داشت.

بیشترین فعالیت بهمنش در زمینه ورزش کشتی بوده است و او چند سال دبیر و نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.

همچنین بخوانید:  اخبار راه ها و جاده های کشور فروردین 96

«برترین ها» این ضایعه را به خانواده آن مرحوم و جامعه ورزش ایران تسلیت می‌گوید.

عارضه مغزی عطاالله بهمنش

گزارشگر، مفسر و نویسنده قدیمی ورزش ایران که به علت عارضه مغزی در بیمارستان بستری بود در سن 94 سالگی درگذشت.

عطاالله بهمنش که چند سالی به علت بیماری در منزل بستری بود و کمتر در میادین ورزشی دیده می شد پس از آنکه به علت عارضه مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، عصر امروز دوشنبه به دیار باقی شتافت.

بهمنش از قدیمی ترین نویسندگان، مفسران و گزارشگران رسانه های ورزشی ایران بود که فعالیت خود را از ابتدای دهه سی شروع کرد و نخستین گزارش زنده ورزشی رادیو را در سال ۱۳۳۷ انجام داد.

بهمنش نویسندگی را از دی ماه ۱۳۳۰ در مجله ورزشی «نیرو و راستی» شروع کرد. او در سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۷ در نشریه امید ایران می‌نوشت و پس از آن نیز از نویسندگان اصلی هفته ‌نامه کیهان ورزشی به شمار می‌آمد و با نشریاتی همچون روزنامه اطلاعات، گلبانگ، روزنامه ری، ایران ورزشی نیز همکاری داشت. وی چند سال دبیر و نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.

خبر تکذیب درگذشت عطاالله بهمنش

براساس آخرین اعلام پزشک معالج گزارشگر و مفسر ورزشی حال عمومی وی رو به وخامت گذاشته و سطح هوشیاری‌اش پایین آمده است.

عطاء الله بهمنش که چند سالی به علت بیماری در منزل بستری بود و کمتر در میادین ورزشی دیده می شد پس از آنکه به علت عارضه مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، همچنان در کما قرار دارد و پزشکان مرگ وی را تایید نکردند.

همچنین بخوانید:  واکنش مجید خراطها به خبر دستگیری اش به اتهام تجاوز

درحالی که برخی دوستان خانوادگی و نزدیک استاد بهمنش از مرگ وی خبر داده بودند، پرستار و پزشک معالج این گزارشگر تاکید کردند که با وجود وخیم بودن شرایط جسمانی، وی هنوز زنده است.

عکس های عطاءالله بهمنش خرداد 96

جزیات خبر درگذشت عطاالله بهمنش + عکس و بیوگرافی جزیات خبر درگذشت عطاالله بهمنش + عکس و بیوگرافی جزیات خبر درگذشت عطاالله بهمنش + عکس و بیوگرافی جزیات خبر درگذشت عطاالله بهمنش + عکس و بیوگرافی

زندگینامه عطاء الله بهمنش

عطاالله بهمنش (زاده ۲۴ فروردین ۱۳۰۲، کرمانشاه) ورزش‌کار، مدیر ورزشی، گزارشگر، خبرنگار و روزنامه‌نگار ورزشی ایرانی است.

بهمنش نخستین گزارشگری زنده ورزشی در ایران از رادیو را در سال ۱۳۳۷ برای رقابت دو و میدانی میان تیم ملی ایران و عراق از صدای ایران انجام داد.[۲]

وی در ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ در سن ۹۴ سالگی بر اثر سکته مغزی در بیمارستان گاندی تهران بستری شد.

روزنامه‌نگاری عطاالله بهمنش

بهمنش نویسندگی را از دی ماه ۱۳۳۰ در مجله ورزشی «نیرو و راستی» که توسط منیر مهران و منوچهر مهران منتشر می‌شد، شروع کرد و همکاری خود با آن نشریه را تا هنگام تعطیلی آن در سال ۱۳۳۷ ادامه داد. بهمنش در سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۷ در نشریه امید ایران نیز می‌نوشت و پس از آن نیز از نویسندگان اصلی هفته‌نامه کیهان ورزشی به شمار می‌آمد و با نشریاتی همچون روزنامه اطلاعات، گلبانگ، روزنامه ری، ایران ورزشی نیز همکاری داشت.

کتاب‌ها عطاء الله بهمنش

«جام جهانی فوتبال از آغاز تا ۲۰۰۲» کتابی از عطاالله بهمنش و محمود اکرامی است که به تاریخ جام جهانی فوتبال می‌پردازد.[۴]
«بازیهای المپیک از آغاز تا امروز» که به تاریخ بازی‌های المپیک می‌پردازد.
«گام به گام، با جام: تفسیر و آلبوم فوتبال جام جهانی اسپانیا ۱۹۸۲»

فعالیت های ورزشی عطاءالله بهمنش

بهمنش چندین دوره قهرمان دو و میدانی تهران در رشته‌های نیمه استقامت، دفاع راست تیم فوتبال بانک ملی بوده و در رشته‌های تنیس و کوهنوردی نیز فعالیت کرده است. البته مهمترین علاقه و بیشترین فعالیت بهمنش در زمینه ورزش کشتی بوده است و او پنج سال دبیر و نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.
حاشیه
بهمنش در مصاحبه‌ای زیباترین خاطره ورزشی خود را درخشش تیم ملی کره شمالی در جام جهانی فوتبال ۱۹۶۶ و بازی این تیم در مقابل تیم ملی پرتغال عنوان کرده است.

همچنین بخوانید:  لو رفتن هدیه میلیونی رامبد جوان و عادل فردوسی پور برای یک زن !

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *