جزییات کامل خبر بازگشت زائران اربعین 95

اخبار ۲۹ آبان ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات کامل خبر بازگشت زائران اربعین 95

آغاز موج بازگشت زائران اربعین

جانشین نیروی انتظامی گفت: خوشبختانه موج بازگشت سفر زائران آغاز و تمهیدات لازم در بخش حمل‌ونقل، اسکان و تغذیه برای بازگشت آن‌ها در مرز و شهر مهران اتخاذشده است.

سردار اسکندر مؤمنی در قرارگاه مشترک نیروهای مسلح اربعین استان ایلام، اظهار کرد: نیروهای انتظامی با همکاری ستاد اربعین، سهولت و روان‌سازی جاده‌های ایلام را در دستورکار خود قرار داده تا زائران بتوانند با سهولت به شهرهای خود بازگردند و سپاه پاسداران و بسیج مردمی استان ایلام دراین‌ارتباط با آمادگی کامل، با ستاد اربعین و نیروی انتظامی همکاری می‌کنند.

وی افزود: با تعامل‌های انجام‌شده ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم‌اکنون 600 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس را در مرز مهران مستقر کرده تا در سریع‌ترین زمان ممکن زائران را به شهرهای نزدیک منتقل کنند.

مؤمنی تصریح کرد: ترافیک مسیر مهران – ایلام از نکات مهم برای تردد آسان زائران اربعین حسینی(ع) است که باید نیروهای پلیس‌راه و راهور با حساسیت بیشتری این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

جانشین فرمانده ناجا تأکید کرد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در مرز و بروز ترافیک در مسیر، امکانات اسکان موقت بیش از 10 هزار نفر در دو پایانه برکت و اربعین توسط سپاه و جمعیت هلال‌احمر ایلام فراهم‌شده است.

وی گفت: خوشبختانه موج بازگشت آغازشده و تمهیدات لازم در بخش حمل‌ونقل، اسکان و تغذیه برای بازگشت زائران در مرز و شهر مهران اتخاذ شده است

بازگشت 600 هزار نفر از زائران اربعین حسینی (ع) به کشور

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از مرز مهران با بیان اینکه 600 هزار نفر از زائران اربعین حسینی (ع) به میهن بازگشته‌اند، گفت: نیروی انتظامی با همه توان در کنار سایر دستگاه‌ها، خروج زائران را به خوبی مدیریت کرده است.

وی اظهار کرد: امروز شاهد موج برگشت زائران هستیم و با مدیریت مناسبی که در حوزه‌های امنیتی، انتظامی و ترافیکی صورت گرفته، وضعیت مطلوبی حاکم است.

وی با اشاره به بازگشت 600 هزار نفر از زائران اربعین حسینی (ع) به خاک کشورمان، گفت: با توجه به اطلاعیه‌های صادر شده، خوشبختانه امسال زائران برگشت خود را زودتر آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به ارزیابی مرز از طریق رصد هوایی گفت: شهر مهران به دریایی از خودرو تبدیل شده و سطح خیابان‌ها، پارکینگ‌ها، حیاط منازل و مدارس مملو از خودروهای پارک شده است.

مومنی با بیان اینکه ما در طول هفته گذشته روزهای پرکاری را پشت سر گذاشته‌ایم، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با همه توان در کنار سایر دستگاه‌ها، خروج زائران را به خوبی مدیریت کرده است.

وی با اشاره به جمعیت 15 هزار نفری شهر مهران گفت: به دلیل افزایش حجم سفرها، شهر مهران 200 هزار نفر جمعیت و 80 هزار خودرو را در خود جای داده که خوشبختانه این میزان جمعیت و خودرو به بهترین نحو مدیریت شده است.

همچنین بخوانید:  مراسم رونمایی از پوستر جشنواره فجر 35 با حضور بازیگران

جانشین فرمانده ناجا گفت: به زائران توصیه می‌کنیم، از همان مسیرها و مرزهایی که خارج شده اند وارد کشور شوند و در کشور عراق با همراهی کاروان‌ها به نکات حفاظتی و امنیتی توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه زائران به بسته های مشکوک و وسائل ناشناس نزدیک نشوند ، ادامه داد: زوار عزیز از اسناد مسافرتی خود مراقبت کنند تا انشاءالله با سلامتی کامل به کشور بازگردند. برای بازگشت زائران هم تمهیدات لازم اندیشیده شده و تمامی دستگاه‌ها پای کار هستند تا زائران عزیز با کمترین مشکل به شهرهای خود بازگردند.

جزییات کامل خبر بازگشت زائران اربعین 95

توصیه‌های هلال احمر برای بازگشت زائران اربعین

علی مرعشی با اشاره به توصیه‌های بهداشتی به زائران اربعین اظهار داشت: با آسیب شناسی انجام شده از ایام اربعین سال قبل و با برنامه ریزی منسجم، تعداد تیم پزشکی ما شامل امدادگر، پرستار و پزشک و … از 850 نفر در سال گذشته به حدود 2 هزار و 200 تن در سال جاری افزایش یافت.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه خدمات درمان سرپایی در 37 چادر و درمانگاه توسط کادر اعزامی این مرکز به عتبات عالیات، افزود: در هر چادر درمانی جمعیت هلال احمر حدود 80 تا 100 کادر پزشکی به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات درمانی به زائران از تمام کشورها هستند.

مرعشی در ادامه با بیان اینکه با همکاری سایر سازمان‌ها 22 درمانگاه و چادر درمانی در کربلا برپا کرده و در حال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران در ایام اربعین حسینی هستیم، افزود: علاوه بر این نیروهای اعزامی ما در 2 درمانگاه شبانه روزی در کاظمین، 4 درمانگاه در شهر نجف، بیمارستان صحرایی مستقر در کوت با 90 پزشک و کادر درمانی و تجهیزات کامل، درمانگاه بین بغداد تا کربلا، درمانگاه سامرا و 6 چادر اصلی بین راهی در مسیر نجف به کربلا در حال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هستند.

ارائه مجوز برای ارائه خدمات درمانی پزشکان ایرانی مستقر در بیمارستان های عراق

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر همچنین با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات با کیفیت بالاتر به تمامی زائران مراجعه کننده به مراکز و چادرهای درمانی این جمعیت 120 امدادگر مسلط به زبان عربی به عتبات عالیات اعزام کردیم، افزود: پزشکان متخصص ما در بیمارستان‌های کربلا مستقر بوده و مجوز لازم برای ارائه خدمات در بیمارستان های عراق امسال به پزشکان اعزامی داده شده است.

مرعشی با تاکید بر این موضوع که جمعیت هلال مسئولیت ارائه خدمات درمان سرپایی در کشور عراق را بر عهده دارد: گفت: پزشکان و تیم درمانی ما در سامرا، کاظمین، بین راه نجف تا کربلا، نجف و … حضور دارند و در هر چادر درمانی جمعیت هلال احمر حدود 80 تا 100 کادر پزشکی به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات بهداشتی و درمان سرپایی به تمامی زائران از تمام کشورها هستند و اگر احیاناً بیماری نیاز بستری داشته باشد به بیمارستان منتقل می‌شود همچنین در صورت صلاحدید، مجروحان، مصدومان و بیماران بدحال به داخل کشور انتقال داده می‌شوند.

همچنین بخوانید:  تبلیغ عجیب روزنامه شرق برای نمایشگاه دختر میرحسین موسوی + متن مصاحبه

وی با بیان اینکه همکاری تنگاتنگی میان جمعیت هلال احمر و اورژانس کشور وجود دارد، افزود: در ایام اربعین طی سه پرواز بیماران و مصدومان را به داخل کشور منتقل کردیم و شب گذشته نیز 16 بیمار به داخل کشور منتقل شده و در بیمارستان های پشتیبان بستری شدند.

مرعشی در پاسخ به سوالی در باره ارائه خدمات بهداشت محیط توسط جمعیت هلال احمر در کشور عراق در این ایام متذکر شد: باید قبول کنیم در کشور دیگری در حال ارائه خدمات هستیم که عده کثیری از زائران در حال تردد هستند و ما باید با کمک و همکاری کشور عراق که مسئول تمام ترددها، تغذیه و اسکان و … است، خدمات و توصیه‌های بهداشت فردی و محیط را به زائران ارائه دهیم که دوستان ما در چادرها و درمانگاه های جمعیت به صورت مکرر پیام‌های درمانی و بهداشتی را ارائه می کنند که می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

زائران پیاده، کفش پیاده روی و کوله مناسب تهیه کنند

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمععیت هلال احمر در “برنامه تلویزیونی نبض” گفت: به کسانی که هنوز راهپیمایی خود را آغاز نکردند توصیه می‌شود که کفش مناسب پیاده روی و کوله پشتی دارای مایحتاج اولیه را به همراه داشته باشند و این کوله را سنگین نکنند، حتما از هر دو بند کوله استفاده و توازن آن را حفظ کنند.

مرعشی در توصیه به بیماران دارای فشار خون بالا، ناراحتی‌های قلبی، تنفسی و بیماری‌های خاص نیز گفت:  بیماران حتما داروهای خاصی که مصرف می‌کنند همراه خود داشته باشند، هر چند که نگرانی از نظر کمبود دارو وجود ندارد و 250 قلم دارو و 80 نوع تجهیزات درمانی به کشور عراق ارسال شده است، اما ممکن است برخی داروهای خاص وجود نداشته یا مشابه آن وجود داشته باشد به همین دلیل توصیه می‌شود بیماران حتما به میزان بیشتری از روزهای سفر دارو به همراه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بازگشت زائران آغاز شده و تا دو روز آینده بر میزان این بازگشت‌ها افزوده می‌شود، تاکید کرد: توصیه جدی ما حوصله و صبر است زیرا جمعیت زیاد می‌تواند حوادث زیادی را موجب شود همچنین هوای عراق طی دو روز آینده سردتر می‌شود که زائران بهتر است از بالاپوش و لباس گرم استفاده کنند، تجمع‌های انبوه موجب بیماری‌های تنفسی می‌شود که زائران باید به این بیماری‌ها توجه داشته باشد، این عفونت‌ها طولانی مدت هستند و قدرت سرایت بالایی هم دارند.

همچنین بخوانید:  عکس های قبر رفسنجانی در حرم امام (ره) + لحظه گذاشتن رفسنجانی در قبر

تمهیدات یگان ویژه برای بازگشت زائران به کشور

فرمانده یگان های ویژه ناجا با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران به کشور، از تمهیدات پلیس در راستای کنترل تردد زوار خبر داد.

سردار حسن کرمی گفت : با توجه به بسته شدن مرز مهران، به زائران توصیه می کنیم با به همراه داشتن گذرنامه و ویزا به پایانه های مرزی شلمچه و چزابه مراجعه کنند.

وی، همچنین از تمهیدات یگان ویژه برای کنترل تردد و برقراری نظم و امنیت هنگام بازگشت زائران به کشور خبر داد و افزود: همه ما آماده استقبال زائران به داخل کشور هستیم، جلسات و نشست های مختلفی با حضور همه مسئولان و نهادهای خدمات رسان به همین منظور صورت گرفته است.

فرمانده یگان های ویژه ناجا با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران به کشور، خاطر نشان کرد : پیش بینی می شود فردا و روزهای آتی بازگشت زوار به کشور روند افزایشی داشته باشد.

وی گفت: امیدواریم با همکاری مردم و نهادهای خدمات رسان هیچ گونه مشکلی در این خصوص نیز نداشته باشیم.

جزییات کامل خبر بازگشت زائران اربعین 95

تمهیدات ناجا برای بازگشت زائران اربعین

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از تمهیدات پلیس در راستای کنترل تردد زوار خبر داد.

سردار حسن کرمی اظهار داشت: با توجه به بسته شدن مرز مهران، به زائران توصیه می‌کنیم با همراه داشتن گذرنامه و ویزا به پایانه‌های مرزی شلمچه و چزابه مراجعه کنند.

وی همچنین از تمهیدات یگان ویژه برای کنترل تردد و برقراری نظم و امنیت هنگام بازگشت زائران به کشور خبر داد و افزود: به حمدلله همه ما آماده استقبال زائران به داخل کشور هستیم، جلسات و نشست‌های مختلفی با حضور همه مسئولان و نهادهای خدمات رسان به همین منظور صورت گرفته است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران به کشور، خاطرنشان کرد : پیش‌بینی می‌شود فردا و روزهای آتی بازگشت زوار به کشور روند افزایشی داشته باشد.

وی گفت: امیدواریم با همکاری مردم و نهادهای خدمات‌رسان هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص نیز نداشته باشیم.

کدام مسیرها برای بازگشت زائران مناسب‌تر است؟

محمدرضا مروارید اظهار داشت: با توجه به اینکه رفت و برگشت زائران در مرز مهران بار ترافیکی را سنگین تر کرده است ضروری است تا زائران محترم از مسیر مهران- دهلران- اندیمشک به کشور بازگردند.

وی افزود: تلاقی رفت و برگشت زائران در مرز مهران، بار ترافیکی این منطقه را سنگین و پر حجم کرده است.

استاندار ایلام یادآور شد: جاده ایلام به سمت مهران یک طرفه شده و پلیس راه مسیرهای کرمانشاه، لرستان و راه های منتهی به ایلام را بسته و مسافران را به سمت شلمچه و چذابه هدایت می کنند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *