انتشار وصیت نامه سلیم موذن‌ زاده + متن وصیت نامه

اخبار ۰۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

انتشار وصیت نامه سلیم موذن‌ زاده + متن وصیت نامه

همانطور که می دانید سلیم موذن‌ زاده اردبیلی امروز سه شنبه ۲ آذر ۹۵ دار فانی را وداع گفت. اما ساعاتی پیش متن وصیت نامه سلیم موذن‌ زاده را در رسانه ها منتشر کردند که پورتال وهاران در این مقاله متن وصیت نامه سلیم موذن‌ زاده اردبیلی را برای شما عزیزان آماده کرده است.

سلطان الذاکرین سلیم موذن زاده اردبیلی در روز عید سعید غدیر خم وصیتی به اردبیلی‌ها کرد.

***

همچنین ببینید:

سلیم موذن زاده مداح اهل بیت درگذشت + بیوگرافی کامل

***

انتشار وصیت نامه سلیم موذن‌ زاده + متن وصیت نامه

متن وصیت نامه سلیم موذن‌ زاده اردبیلی

سلطان الذاکرین استاد سلیم موذن زاده اردبیلی در مراسم جشن عید غدیرخم در حسینیه نمایشگاه رزمی فرهنگی عملیات خیبر در اردبیل گفت: چند صباحی از عمر من باقیمانده و وصیت می کنم مرا با نوای «زینب زینب» در اردبیل تشییع و سپس برای تدفین به جوار بارگاه نوری امام رضا (ع) در مشهد مقدس انتقال دهند.

گفتنی است سلیم موذن زاده اردبیلی، با سابقه‌ترین مداح در ایران است که نوای او بیش از شش دهه با حنجره‌ای استثنایی، گوش و دل علاقه‌مندان را نوازش می‌دهد.

سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی یکی از مداحان معروف ایرانی است که در سال ۱۳۱۵ خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد. وی که بیش‌تر نوحه‌هایش را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان‌های فارسی و عربی نیز تسلط دارد. پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن‌زاده اردبیلی، نخستین مؤذن رادیوی ایران است و برادرش رحیم موذن زاده اردبیلی نیز از مؤذنان معروف اسلامی است.

اعجاب و توانایی بی وصف او در اجرای برنامه‌های گوناگون مداحی، نوحه خوانی، مولودی خوانی، اذان و قرائت قرآن مجید از دوران نوجوانی، وی را در ردیف یکی از مطرح ترین افراد جهان در این رشته‌ قرار داده است.

اساتید فن نام او را هم ردیف استاد عبدالباسط در زمینه تلاوت قرآن و استاد شجریان در زمینه اجرای سنتی ایرانی و برنده جایزه پیکاسو و همچنین استاد سلیم موذن زاده را در زمینه مداحی جزو عجائب روزگار دانسته‌اند.

***

همچنین ببینید:

سلیم موذن زاده مداح اهل بیت درگذشت + بیوگرافی کامل

***

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of