اخبار جدید هواشناسی : آغاز بارش ها و وقوع سیل

اخبار ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اخبار جدید هواشناسی : آغاز بارش ها و وقوع سیل

اخبار هواشناسی بهمن ۹۵ و همچنین اخبار هواشناسی اسفند ۹۵ را در ادامه این مقاله پورتال وهاران می توانید بخوانید.

آغاز دوباره بارش ها از امشب

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هوا در کشور بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سردتر می شود و امشب این سردی هوا با بارش همراه است.

معصومه احمدی گفت: کمترین میزان بارش ها در جنوب غرب و مرزهای جنوب شرقی کشور است اما بیشترین بارش ها نیز در جنوب و استان های فارس ، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد ،کرمان، هرمزگان و بتدریج یزد، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی انتظار می رود.

وی افزود: بارش ها در نیمه شمالی بیشتر به صورت برف و باران و در نیمه جنوبی کشور همراه با رگبار و رعد و وزش باد شدید است که در مناطق جنوب شرقی به سبب کاهش بارندگی با خیزش گرد و خاک همراه خواهد شد.

احمدی اضافه کرد: فردا بارش ها در شرق و جنوب شرق کشور افزایش خواهد یافت و استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود:در ارتفاعات گیلان، اردبیل و همچنین ارتفاعات زاگرس بارش برف همراه با کولاک و وزش باد انتظار می رود.

کارشناس هواشناسی گفت: این سامانه بارش اواخر روز شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد و انتظار می رود روز یکشنبه آسمان بیشتر مناطق کشور آرام آفتابی باشد.

احمدی افزود: با نفوذ توده هوای سرد به کشور از امروز تا یکشنبه شاهد روند کاهش دما خواهیم بود که میزان این کاهش در نیمه شمالی به ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد نیز خواهد رسید.

وی اضافه کرد: آبهای دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز نیز در این مدت مواج است.

کارشناس هواشناسی گفت:آسمان تهران از بعداز ظهر امروز با افزایش ابر مواجه خواهد شد و امشب و فردا شاهد بارش برف و باران بیشتر در مناطق شمالی استان خواهیم بود.

احمدی افزود: دمای تهران امروز در گرمترین زمان به ۱۰ درجه سانتیگردا بالای صفر خواهد رسید.

بارش برف در ۷ استان کشور

پلیس راه راهور آخرین وضعیت جوی ترافیکی کشور را اعلام کرد.

در اکثر محورهای استان‌های آذربایجان شرقی،اردبیل،زنجان وگیلان، استان فارس(محورهای خرم بید – شیراز، سعادت شهر – شیراز ،شیراز – سپیدان و اقلید – یاسوج)، استان قزوین(آزادراه قزوین – رشت)استان لرستان(محورازنا-درود) بارش برف گزارش شده‌است.

همچنین در اکثر محورهای استان های خراسان رضوی،خوزستان،فارس ،کرمان، استان هرمزگان(محورهای بندرعباس- جاسک،بندر لنگه- پارسیان و حاجی آباد – تنگه زا)،استان بوشهر(کنگان – خورموج ،کنگان – عسلویه و طاهری – جم) و استان مازندران (محورهای کناره – نور) با بارش باران روبرو هستیم.

در استان اردبیل(اکثر محورها)، استان آذربایجان شرقی(محورهای اهر – تبریز،سراب – تبریز،بستان آباد – تبریز و هشترود -زنجان)، استان چهارمحال و بختیاری(گردنه چری) و استان زنجان(محورهای زنجان – طارم،زنجان- بیجار،زنجان-دندی) نیز با کولاک و یخ زدگی رو برو هستیم و ترددتنها با با زنجیر چرخ ممکن است.

در محور فیروزکوه(محدوده گدوک) مه گرفتگی و کاهش دید وجود دارد.

همچنین ترافیک درباند شمالی آزادراه تهران – کرج(از پل کلاک تا پل فردیس)وباند شمالی آزادراه کرج – قزوین(از مهرویلا تا پل استاندارد) نیمه سنگین است.

سایر محورهای مواصلاتی کشور جوی آرام و ترافیکی روان دارند.

اخبار جدید هواشناسی : آغاز بارش ها و وقوع سیل

احتمال وقوع سیل در ۵ استان کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تشریح وضعیت جوی محورهای مواصلاتی کشور از احتمال سیل در ۵ استان خبر داد و با هشدار به مسافران از آنها خواست تا از سفرهای غیرضروری به این استان‌ها اجتناب کنند.

سرهنگ نادر رحمانی با تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های همکاران ما و تصاویر دوربین‌های جاده‌ای، شاهد بارش برف در اکثر محورهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گیلان و کردستان هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین این شرایط در استان فارس در محورهای اردکان به خرم‌بید، اقلید به یاسوج، گردنه سعادت‌شهر، در استان کرمانشاه محور روانسر به پاوه و گردنه قلاجه، در استان یزد محور یزد به شیراز و آزادراه قزوین رشت در استان قزوین ادامه دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: علاوه بر این، گزارش‌های دریافتی حاکی از بارش باران در اکثر محورهای استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، یزد و کرمان است و در معابر این استان‌ها، طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیلاب محتمل است.

رحمانی در پایان با اشاره به مسدود بودن برخی محورهای فرعی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های جنوبی، لازم است تا هموطنان با اطلاع از این شرایط، حتماً از سفرهای غیرضروری خود در این استان‌ها اجتناب کنند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of