اخبار هواشناسی : ۱۰ استان منتظر بارش شدید برف و باران باشند + اسامی استان ها

اخبار ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اخبار هواشناسی : ۱۰ استان منتظر بارش شدید برف و باران باشند + اسامی استان ها

پورتال وهاران سعی می کند جدیدترین اخبار هواشناسی کشور را برای شما عزیزان منتشر کند. در تازه ترین اخبار آب و هواشناسی ، برای ۱۰ استان ایران بارش برف و باران در روزهای آینده پیش بینی می شود.

اخبار هواشناسی : 10 استان منتظر بارش شدید برف و باران باشند + اسامی استان ها

۱۰ استان منتظر بارش برف و باران باشند

احد وظیفه در گفت‌وگویی درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز یکشنبه برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی و شمال شرق کشور دچار بارشهای پراکنده برف و باران می‌شود.

وظیفه اظهار کرد: از اواخر وقت امروز نفوذ جریانهای سرد شمالی و عبور شرق سوی موج بارشها در نیمه غربی کشور قطع می‌شود و برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی دچار وزش باد شدید خواهند شد.

وی ادامه داد: در دو روز آینده جریانات مرطوب جنوبی در جنوب شرق، شرق و جنوب کشور فعال خواهد بود و موجب بروز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که روز سه‌شنبه نیز این شرایط بارندگی محدود به جنوب شرق کشور خواهد بود؛ دوشنبه صبح نیز بارشها به‌طور پراکنده در سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و مناطق جنوبی کشور تداوم یافته و به‌تدریج قطع خواهد شد.

وی افزود: از عصر دوشنبه ضمن کاهش قابل توجه دما در شمال شرق و شرق کشور، کاهش بارندگی گاهی با وزش باد شدید در این مناطق رخ خواهد داد و روز سه‌شنبه نیز استقرار هوای سرد علاوه بر شمال شرق و شرق کشور، نواحی مرکزی را نیز در برمی‌گیرد.

وظیفه ادامه داد: در روز سه شنبه نیز با کاهش فشار بر روی سواحل دریای خزر مخصوصا استان گیلان، شاهد وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما خواهیم بود.

وی اظهار کرد: شدت بارش امروز یکشنبه در فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، بخشهای جنوبی استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان، مناطق شمالی و شرقی هرمزگان، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان و شرق مازندران و در روز دوشنبه و سه‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان خواهد بود همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس، دریای عمان و خزر مواج خواهد بود.

وظیفه، استان همدان را با ۶ درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس را با ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین نقاط کشور دانست و عنوان کرد:‌ دمای هوای امروز تهران ۱۰ درجه بالای صفر است که طی ۲۴ ساعت آینده در گرم‌ترین ساعات به هشت درجه بالای صفر می‌رسد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of