وضعیت جوی کشور : ورود سامانه جدید بارشی از دوشنبه ۲۹ آذر ۹۵

اخبار ۲۷ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

وضعیت جوی کشور : ورود سامانه جدید بارشی از دوشنبه ۲۹ آذر ۹۵

در فصل زمستان برای اغلب افراد وضعیت جوی دارای اهمیت می شود و سازمان هواشناسی هم با دقت بیشتر از قبل در این مورد به عموم مردم اطلاع رسانی می کند. در این مطلب از پورتال وهاران به وضعیت هوای کشور در این هفته پرداخته ایم.

هواشناسی کشور در این هفته از ۲۷ آذر ۹۵ تا ۳ دی ۹۵

کارشناس سازمان هواشناسی گفت:بارش برف و باران در استان های شمال غرب و شمال کشور ادامه دارد و از روز دوشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود.

فریبا گودرزی اظهار داشت: با نفوذ جریانات سرد شمالی به کشور امروز و فردا برای استان های شمال غرب،شمال و ارتفاعات البرز بارش برف و باران پیش بینی می شود. این بارش ها امروز و فردا ادامه دارد. با گسترش دامنه فعالیت این سمانه در شمال شرق کشور، از عصر امروز در استان های خراسان شمالی و رضوی نیز شاهد بارش هخواهیم بود.

وی ادامه داد: اوج فعالیت این سامانه در استان های اردبیل،گیلان،بخش هایی از مازندران و گلستان خواهد بود. ضمن اینکه دریای خزر در این روزها مواج است.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی از روز دوشنبه سامانه جدید بارشی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد که استان های شمال غرب،غرب و دامنه های زاگرس را تحت تاثیر قرار می دهد.

گودرزی افزود: با ورود یامنه جدید، شاهد بارش برف، باران و کاهش محسوس دما خواهیم بود.

وی در مورد وضعیت هوای پایتخت گفت: امروز احتمال بارش پراکنده در تهران وجود دارد. فردا در پایتخت شاهد وزش باد و هوای صاف هستیم.

گردآوری : پورتال وهاران www.vaharan.com


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of