متن مصاحبه دیا میرزا + نظرش درباره مردم ایران

فرهنگ و هنر ۰۴ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

متن مصاحبه دیا میرزا + نظرش درباره مردم ایران

دیا میرزا یکی از بازیگران فیلم سلام بمبئی است که با محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری همبازی بوده است. این بازیگر جوان هندی برای اکران فیلمش به ایران سفر کرده است که ما در این مطلب صحبت های او را در مورد ایران و در مورد فیلمهای ساخت ایران را گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

نظر دیا میرزا درباره ایران و فیلمهای ایرانی

دیا میرزا بازیگر هندی «سلام بمبئی» که به بهانه اکران این فیلم سفری کوتاه به ایران داشته، معتقدست سینمای ایران مبتنی بر قصه گویی است و در چنین فضایی نیازی به تولیدات پرهزینه نیست.

در پرونده این بازیگر ۳۴ ساله هندی، ۴۰ فیلم به چشم می خورد؛ «دیا میرزا» در سال ۲۰۰۰، عنوان دختر شایسته آسیا و اقیانوسیه را از آن خود کرد و در مدت فعالیتش در سینمای بالیوود، ۱۱ بار نامزد دریافت جایزه های مختلف شد و توانست ۹ جایزه را از آن خود کند.

دیا میرزا بازیگر هندی نقش کریشما در فیلم «سلام بمبئی» که به مناسبت اکران این اثر سفری سه روزه به ایران داشته است، از سال ۱۹۹۹ وارد عرصه بازیگری شد و در بیش از ۵۰ فیلم هندی نقش آفرینی کرده است. او با فیلم «می خواهم در قلبت بمانم» ساخته گوتهام منون توانست برنده جوایزی در عرصه بازیگری در هند شود و به شهرت دست پیدا کند. دیا میرزا در سال های اخیر کمپانی تولید فیلم تاسیس کرده و بیشتر در زمینه تهیه فیلم فعالیت می کند.

در فاصله حضور دیا میرزا در ایران گفتگوی کوتاهی با او داشتیم که در پاسخ به خبرنگار که چه تفاوت هایی میان تولیدات ایرانی و هندی از لحاظ کیفیت تولید (هزینه) می بینید، گفت:فیلم های ایرانی که من دیده ام از مجید مجیدی و عباس کیارستمی بوده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا از اصغر فرهادی که فیلم «جدایی» را ساخته و برنده اسکار شده فیلمی دیده است؟ عنوان کرد:خیر ندیده ام. من براساس این فیلم هایی که تماشا کرده ام متوجه شدم شما فیلم هایی می سازید که شیوه روایی بسیار ساده و انسانی دارد و من فکر می کنم دیگر در چنین فضایی هزینه تولید اهمیت ندارد و آنچه اهمیت دارد کیفیت داستان گویی است.

این بازیگر هندی همچنین اشاره کرد:برای فیلمسازها در ایران ممیزی وجود دارد، اما به نظرم آنها پیشرفت های بزرگی داشته اند و فیلم های شگفت انگیزی ساخته اند.

در ادامه از او درباره تجربه حضورش در ایران پرسیدیم که پاسخ داد:من کلی عشق از مردم ایران دریافت کردم و امیدوارم دوباره به ایران سفر کنم.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of