فردا ۲۷ آبان ۹۵ آخرین زمان ثبت نام اربعین ۹۵

اخبار ۲۶ آبان ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

فردا ۲۷ آبان ۹۵ آخرین زمان ثبت نام اربعین ۹۵

روز اربعین ۹۵ نزدیک است و زائران زیادی از سراسر ایران به مرزها هجوم آورده اند تا به زیارت امام حسین (ع) بروند. به همین بهانه هم ما در سایت وهاران سعی می کنیم آخرین اخبار در این زمینه  و در زمینه چگونگی باز بودن مرزها بویژه مرز مهران برای شما جمع آوری کنیم. در این مطلب در مورد ثبت نام اربعین برای شما یک خبر فوری را آماده کرده ایم که در ادامه می توانید جزییاتی بیشتر را بخوانید.

فردا 27 آبان 95 آخرین زمان ثبت نام اربعین

روش ثبت نام اربعین محرم ۹۵

خبر فوری: آخرین مهلت ثبت نام اربعین ۹۵

طبق اعلام سازمان حج و زیارت، فردا آخرین مهلت ثبت نام پیاده‌روی اربعین است و سفارت عراق نیز تنها تا روز جمعه ۲۸ آبان‌ماه ویزا صادر می‌کند.

شمارش معکوس برای ثبت نام در سامانه‌ی اینترنتی سماح آغاز شده است، گفته می‌شود امکان ثبت نام در این سامانه تا ساعت ۲۴ امشب فراهم است، اما دفاتر زیارتی که شمار آن‌ها به حدود ۲۰۰۰ واحد می‌رسد، “فردا” پنجشنبه ۲۷ آبان‌ماه نیز مدارک و اطلاعات زائران را دریافت می‌کنند.

سازمان حج و زیارت تا این لحظه زمان ثبت نام شرکت در پیاده‌روی اربعین را تمدید نکرده است.

سفارت عراق نیز ۲۸ آبان‌ماه را آخرین مهلت صدور ویزای کشورش اعلام کرده است.

از سوی دیگر ویزای عراق برای خروج از کشور تا اول آذرماه معتبر است، یعنی زائرانی که ویزای این کشور را گرفته‌اند نهایت اول آذرماه می‌توانند از کشور خارج شوند. اعتبار این ویزاها نیز ۲۰ روزه است و زائران باید در نظر بگیرند ظرف این مدت خاک عراق را به سمت ایران ترک کنند.

طبق اعلام وزارت امور خارجه کشورمان، حضور بدون مدارک قانونی و معتبر در عراق از مصادیق مجرمانه‌ی این کشور محسوب می‌شود که تا ۶ سال زندانی دارد.

سعید اوحدی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ که دیروز به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ از سه مرز خاکی ایران و عراق بازدید داشت، گفته است: آمار ثبت نام در سامانه سماح تا امروز به مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر نزدیک شده است که یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر آن‌ها از طریق ثبت نام در سامانه سماح ویزا گرفته‌اند.

وزارت امور خارجه کشورمان نیز آمار داده که سفارت عراق تا کنون نزدیک به یک میلیون و ۹۰۰ هزار روادید برای زائران ایرانی صادر کرده است. درحالی‌که طبق اعلام سعید اوحدی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ تا پیش از ظهر امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مرزهای ایران خارج شده‌اند.

منبع: برترینها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of