زمان و مکان نمایشگاه بهاره ۹۶ مشخص شد

اخبار ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

زمان و مکان نمایشگاه بهاره ۹۶ مشخص شد

هر ساله در زمان نزدیک شدن به آغاز سال نو، در سراسر کشور نمایشگاه های مختلفی برگزار می شود که در آن انواع مواد غذایی، خشکبار و آجیل، پوشاک و خلاصه هر آنچه مورد نیار مردم است عرضه می شود. نمایشگاه بهاره سال ۹۶ نیز آغاز به کار کرده است و طبق روال هر سال از تهران شروع شده است. مکان نمایشگاه بهاره ۹۶ تهران و همچنین زمان نمایشگاه بهاره ۹۶ به تازگی مشخص شده است که پورتال وهاران در این مقاله جزئیات کامل خبر برگزاری نمایشگاه بهاره نوروز ۹۶ را برای شما عزیزان منتشر می کند.

نمایشگاه بهاره در تهران افتتاح شد

رئیس اتاق اصناف از آغاز به کار نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (بهاره ۹۵) در تهران خبر داد.

علی فاضلی در مراسم افتتاح نمایشگاه بهاره ۹۵ که امروز (۱۱ اسفند) در مصلای تهران برگزار شد، گفت: در راستای اهداف ستاد تنظیم بازار و حمایت از مصرف کننده ما به عنوان اتاق های اصناف کشور قائل به این موضوع هستیم که به دلیل آنکه در زمینه تامین مشکلی وجود ندارد برگزاری نمایشگاه بهاره را به صلاح نمی دانیم.

وی افزود: اما دولت نگاه کامل تری به این موضوع دارند و تاکید داشتند که برگزاری نمایشگاه بهاره باید حتما در دستور کار قرار بگیرد و استانداری تهران هم نظرش بر همین بود و قرار شد اتاق اصناف هم در برگزاری این نمایشگاه حضور داشته باشد.

فاضلی با بیان اینکه امروز به طور همزمان ۲۰ نمایشگاه در نقاط مختلف در استان تهران افتتاح می شود، ادامه داد: به طور کلی هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که خدمات بهتری را در قالب یک مجموعه در اختیار شهروندان قرار دهیم و دولت هم در قالب ستاد تنظیم بازار محصولاتی از جمله برنج، روغن و کره را ارائه می کند.

رئیس اتاق اصناف عنوان کرد: کالاهایی که از طرف اصناف به عنوان کالاهای شب عید در این نمایشگاه عرضه می شود شامل کیف و کفش، آجیل و خشکبار و شیرینی و شکلات است. همچنین در این نمایشگاه دستگاه های نظارتی بیشتر از سال های قبل حضور خواهد داشت که از جمله آن ها سازمان تعزیرات، سازمان صنعت و معدن، سازمان حمایت و بازرسی اصناف هستند که کنترل و نظارت لازم را خواهند داشت.

وی با اشاره به برخی ایرادات نمایشگاه بهاره گفت: یکی از ایراداتی که نمایشگاه های بهاره در سراسر کشور با آن روبرو هستند این است که امکانات رفاهی برای مردم فراهم نیست. در شأن مردم نیست که نمایشگاه زیر چادر برگزار شود اما فعلا مجبور هستیم به دلیل نداشتن مکان مناسب نمایشگاه را به همین شکل برگزار کنیم اما نیاز است که تمهیداتی در زمینه اندیشیده شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر متاسفانه با وجود مصوبات قانونی شورای تامین شاهد برپایی برخی نمایشگاه های غیر قانونی از سوی برخی ارگان ها هستیم، این مشکلی است اقتصاد ما امروز با آن موجه است. در این زمینه استانداری ۱۴ نقطه را به عنوان نمایشگاه های غیر قانونی اعلام کرده است. باید در این زمینه اقدام جدی صورت گیرد، چرا که هیچ نظارتی بر این نمایشگاه ها وجود ندارد.

فاضلی همچنین اعلام کرد که تمامی کالاها در نمایشگاه بهاره با ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف عرضه خواهند شد و در این مورد کنترل لازم از سوی بازرسی های اتاق اصناف انجام خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: ما اولویت را به آسیب دیدگان پلاسکو داده ایم اما نمی توان همه امکانات را در اختیار دو بخش قرار داد و ۴۰۰ پیراهن دوز را به اینجا بیاوریم. این نمایشگاه بایدتامین کننده همه نیازهای مردم باشد.

نمایشگاه عرضه کالای مستقیم (بهاره ۹۵) از ۱۱ تا ۲۰ اسفند در پنج نقطه مصلای تهران، ارم، حکیمیه، بوستان ولایت و خاوران برپا است.

آغاز به کار نمایشگاه‌ بهاره در تهران

نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در مصلی تهران آغاز شد و تا ۷ اسفندماه ادامه دارد.

نمایشگاه عرضه مستقیم کالا ویژه بهار با حضور تولید کنندگان مختلف پوشاک مردانه، زنانه، بچگانه، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، فرش، لوازم آشپزخانه، لوازم منزل، چراغ های تزئینی و شیرینی و شکلات برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه که در مجموعه چهلسرای ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) برپا خواهد شد، بیش از ۳۵۰ تولید کننده داخلی اجناس و تولیدات خود را عرضه می کنند.

همه کالاها و اجناس نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (فروش بهاره) که با هدف حمایت از تولید داخلی و تامین نیاز عمومی شهروندان در ایام پایان سال برگزار می شود، با تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی به فروش می رسد.

در این نمایشگاه همچنین مواد پروتیینی، گوشت مرغ، گوشت قرمز و ماهی، مواد غذایی، مواد شوینده و دیگر ملزومات مرتبط به آغاز سال نو عرضه خواهد شد.

تلاش های بسیاری صورت گرفته تا این نمایشگاه تفاوتهایی محتوایی و کیفی هم از نظر تنوع و تخفیف اجناس و طراحی غرفه های برای اولین بار در نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا نسبت به دوره های قبل داشته باشد.

نمایشگاه عرضه مستقیم کالا فروش بهاره از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ و جمعه ها از ساعت ۱۳ تا ۲۱ پذیرای شهروندان است.

زمان و مکان نمایشگاه بهاره 96 مشخص شد

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of