استعفای قالیباف به دنبال حادثه پاساژ پلاسکو !؟

اخبار ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ 3 دیدگاه

استعفای قالیباف به دنبال حادثه پاساژ پلاسکو !؟

فرو ریختن پاساژ پلاسکو یکی از غم انگیزترین حوادث در طی چند سال اخیر است و شاید بتوان آن را هم رده حادثه زلزله بم قرار داد. در این حادثه تلفات جانی هموطنان عزیزمان بویژه آتش نشانان فداکار و مسئولیت پذیر باعث جریحه دار شدن احساسات ملت شد و خسارات مالی هم بعدی دیگر از این قضیه تاسف بار است. در این هیاهوی احساسی خبر استعفای شهردار تهران هم در فضای مجازی منتشر شده است که از شایعه تا واقعیت استعفا دادن قالیباف را در این مقاله از پورتال وهاران برای شما در نظر گرفته ایم.

آیا قالیباف استعفا داد؟!

در میان فرویختن ساختمان ۱۷ طبقه و آوار شدن آن بر سر هم‌وطنان و آتش نشانان فداکار و برانگیخته شدن عواطف و احساسات مردم، #لاش_خور های سیاسی به فکر استفاده از این حادثه تلخ برای رسیدن به مقاصد شوم سیاسی افتادند و در همان ساعات اولیه این حادثه با ایجاد هشتگ # قالیباف_استعفا در فضای مجازی به فکر ضربه زدن و حذف کردن رقیب احتمالی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افتادند.

جزییات کامل خبر فرو ریختن ساختمان پلاسکو + اسامی مصدومین و فیلم و عکس

بلافاصله #قالیباف_استعفا در فضای مجازی به ویژه توئیتر ایجاد شد و در کانال‌های تلگرامی به اشتراک گذاشته شد؛ کانال‌های تلگرامی وحید آنلاین و مملکته را می‌توان سردمدار تغییر مسیر حادثه پلاسکو و متهم کردن قالیباف نام برد.

حقیقت نژاد، تحلیلگر بی بی سی در توئیت خود نوشت:‌ ساختمان #پلاسکو که فرو نریخت، سیستم مدیریت شهری فرو ریخت، #قالیباف که رفتنی نیست، شورای شهر اگر صادق ست، برکنارش کند.

در میان موج رسانه‌ای جریان خاص برای مقصر جلوه دادن شهرداری تهران، پیام تسلیت آقای روحانی رئیس جمهور نیز تأمل برانگیز بود. وی در پیام خود، سانحه حادثه پلاسکو را تأمل انگیز خواند و نوشت: « ناگوار آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران، اگر چه اندوهبار و تأمل انگیز است اما حماسه‌ای که آتش نشانان فداکار در این صحنه خدمت، آفریدند و جان خود را برای نجات هموطنان خویش فدا کردند، ملت ایران را به سوگ و ستایش روح فداکاری و از خودگذشتگی این فرزندان رشید ملت واداشت.» همچنین در دستور رئیس جمهور به وزیر کشور ابتدا خواسته شده است تا «در اسرع وقت، علل حادثه پلاسکو بررسی و گزارش شود» و «رسیدگی به مجروحان و جبران خسارات آسیب دیدگان» خواسته دوم او از رحمانی فضلی است.

در میان هیاهوهای سیاسی و تلاش برای بهره برداری از مرگ هم‌وطنانمان در فاجعه پلاسکو اما آقای پرویز یاراحمدی رئیس کارگروه ایمنی و آتش‌نشانی شورای شهر تهران، درباره علت حادثه ساختمان پلاسکو گفت: در این مورد خونِ دوستان و همکاران من بر گردن مدیران بازاری این ساختمان و مسوولان وزارت کار است. واحدهای پلاسکو کارگاه تولیدی پوشاک بودند و طبق ماده ۱۰۵ قانون کار، پلمب کارگاه‌های تولیدی فقط با اقدام وزارت کار و حکم قضایی ممکن است.

بعد از اعلام این خبر که مسوولیت پلمب پلاسکو در اختیار وزارت کار بود، تلاش‌ها برای #قالیباف_استعفا در بهره برداری سیاسی از این حادثه، کمرنگ و ناگهان متوقف شد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


3
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ایمان

استعفای شهردار استکهلم: شهردار استکلهم به دلیل پرداخت هزینه بنزین خودروی شخصی اش از بیت المال، مجبور به کناره گیری شد.البته شهردار استکلهم در واکنش به این انتقادات قسم یاد کرده که در پمپ بنزین، متوجه جا گذاشتن کیف پول خود می شود و لذا مجبور شده از کوپن های دولتی برای پرداخت هزینه بنزین استفاده کند. وی اضافه کرد: در این شرایط چه باید می کردم ؟ آیا باید با پای پیاده به شهرداری می رفتم یا اینکه از سایر شهروندان پول قرض می گرفتم؟ من فقط کیف پولم را جا گذاشته بودم. اما این توجیه مورد قبول اذهان… Read more »

MEHDI SAFARZADEH

با سلام دوست گرامی که این سایت را مدیریت میکنید لطفا کمی آزاد فکر کنید. روا نیست که یک مطبوعاتی فکر و اندیشه را راتعطیل کند و کورمال پشت سر مسول و مقامی راه بره. آقای قالی باف در حادثه اخیر بجای مدیریت برشکاری آهن آلات و جمع آوری نخاله ساختمانی به وظایف خودش بعنوان شهردار یک شهر ۱۲ میلیونی عمل کن و این کارها را هم به کارگران و کارکنان آتش نشانی و شهرداری واگذار کند. به فیلمهای آقای شهردار که میخواد نشون بده خیلی میفهمه و مدام در کار تیم فنی مداخله و مزاحمت ایجاد میکنه .در کار… Read more »