جزییات خبر بخشودگی مالیات کسبه پلاسکو

اخبار ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات خبر بخشودگی مالیات کسبه پلاسکو

با توجه به اینکه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو ضرر و زیان زیادی را به کسبه پلاسکو وارد کرده است، به تازگی سارمان امور مالیاتی کشور پیشنهاد بخشیدگی مالیات کسبه پلاسکو را به هیأت دولت داده است. پورتال وهاران در این مقاله به جزییات این خبر می پردازد.

بخشیده شدن مالیات کسبه پلاسکو بهمن ۹۵

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: پیشنهاد بخشودگی مالیات کسبه پلاسکو تا سال ۹۴ به دولت تقدیم شد.

سیدکامل تقوی‌نژاد در حاشیه مراسم ختم والده الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با فارس با ابراز تأسف نسبت به سانحه ناگوار ساختمان پلاسکوی تهران و تسلیت به خانواده جانباختگان، از تمهیدات سازمان امور مالیاتی کشور برای بخشودگی بدهی مالیاتی کسبه این ساختمان خبر داد.

رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: این حادثه زیان مالی در روزهای منتهی به پایان سال، ضرر مالی بسیاری برای کسبه آن در پی داشته است و سازمان امور مالیاتی به نوبه خود ترتیبات قانونی برای جبران بخشی از این خسارات پیش‌بینی نموده است.

جزییات خبر بخشودگی مالیات کسبه پلاسکو

وی افزود: به استناد ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم و آیین‌نامه اجرایی آن، بنا به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور و موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی، با ارسال نامه‌ای به هیأت وزیران پیشنهاد شده که تمامی بدهی‌های مالیاتی مربوط به واحدهای کسبه‌ای که در آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو اموال آنها از بین رفته است، تا پایان سال ۹۴ بخشوده شود.
تقوی نژاد ادامه داد: این پیشنهاد به امضای وزیر اقتصاد رسیده و به هیات دولت تقدیم شده است.

طبق ماده ۱۶۵ قانون مالیات های مستقیم، وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌توان معادل خسارت وارده ناشی از حوادث و سوانح از قبیل زلزله، سیل و آتش‌سوزی و اتفاقات غیرمترقبه را از درآمد مشمول مالیات مؤدی در آن سال و سنوات بعد، کسر و نسبت به آن دسته از مؤدیان که بیش از ۵۰ درصد اموالشان از بین رفته است و قادر به پرداخت بدهی‌های مالیاتی خود نمی‌باشند، با تصویب هیأت وزیران، تمام یا قسمتی از بدهی مالیاتی آنها بخشوده یا تقسیط طولانی نماید.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of