همه چیز در مورد سامانه کارانه + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه قالیباف

اخبار ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ 29 دیدگاه

همه چیز در مورد سامانه کارانه + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه قالیباف

محمدباقر قالیباف یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ است. قالیباف در یکی از وعده های انتخاباتی خود قول ایجاد ۵۰۰۰۰۰۰ شغل را به مردم داده است و برای این منظور سامانه ای به نام کارانه راه اندازی کرده است که در سامانه کارانه همه افراد بالای ۱۸ سال می توانند ثبت نام کنند و شغل مورنظر خود مطابق با تخصصی که دارند پیدا کنند و تا زمانی که شغلی برای خود بیابند مبلغ ۲۵۰۰۰۰ تومان دریافت می کنند. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر ساخت سامانه کارانه قالیباف و آدرس سامانه کارانه به همراه آموزش ثبت نام در سامانه کارانه را برای شما عزیزان منتشر می کند. باید دید آیا محمدباقر قالیباف اگر برنده انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ شود به این وعده خود عمل می کند یا خیر. از شما همراهان عزیز وهاران دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

نظر شما درباره سامانه کارانه قالیباف چیست؟

سامانه کارانه راه‌اندازی شده است/ متقاضیان با هر مهارت و تخصصی ثبت نام کنند

محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار گروه انتخابات باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اولین اولویت شما چیست، اظهار داشت: اولین اولویت ما تعهد به وعده اصلی‌مان یعنی ایجاد ۵ میلیون شغل است.

وی با بیان اینکه ان‌شا‌الله با کمک کارآفرینان، پیمانکاران، تجار و نیروهای جوان خلاق‌مان کار تولید شغل و کالا را آغاز می‌کنیم، گفت: اگر این اتفاق بیافتد، به این معنا است که ما توانستیم در وهله اول جوان‌هایمان را به کار بگیریم و همچنین توانستیم ۵ میلیون ازدواج به پا کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: با ایجاد ۵ میلیون شغل همچنین می‌توانیم ۵ میلیون نفر را از خطر آسیب‌های اجتماعی و ۵ میلیون خانواده را از دغدغه‌مندی نجات دهیم.

قالیباف با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت آینده از روز اول باید کارش در موضوع اشتغال را آغاز کند، تصریح کرد: بر همین اساس ما همین الان سامانه ملی کارانه به آدرس www.kar96.ir را ایجاد کرده‌ایم و همه کارآفرینان و کسانی که به دنبال کار هستند با هر مهارت و تخصصی می‌توانند در این سایت ثبت‌نام کنند.

سامانه کارانه قالیباف، راه اندازی شد

یک کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم از تحقق یکی از وعده‌های انتخاباتی خود خبر داد.

محمدباقر قالیباف در گفت‌وگویی از راه اندازی سامانه ملی کار خبر داد و گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند که دولت آینده باید از روز اول کار خود را در حوزه اشتغال آغاز کند، سامانه ملی کارانه که وعده آن را از قبل داده بودم راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: جویندگان کار و کارآفرینان با هر مهارت و تخصصی که دارند می‌توانند با مراجعه به این پایگاه در سامانه ملی کارنه ثبت نام کنند.

این نامزد انتخاباتی همچنین درباره دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: فردا موضوع مناظره مسایل فرهنگی و سیاسی است و طبیعتا ممکن است مسایل سیاست داخلی و خارجی مطرح باشد.

قالیباف تصریح کرد: مهم ترین بحثی که همه ما نامزدها باید به آن توجه کنیم آن است که بیشتر به جنبه ایجابی موضوعات بپردازیم، مشکلات مردم را بگوییم و درباره آنها برنامه خود را ارایه دهیم.

وی تاکید کرد: مهم این است حرفی که می زنیم، دغدغه مردم باشد، سپس اینکه برای آن دغدغه چه کاری انجام خواهیم داد را به اطلاع مردم برسانیم.

نحوه ثبت نام در سامانه کارانه قالیباف

برای ثبت نام در سامانه کارانه  ابتدا در سایت kar96.ir ثبت نام کنید به این صورت که کد ملی و رمز عبور و شماره همراه خود را وارد کرده و سپس وارد سایت می شود.

نکته: اگر بعد از ثبت نام، روی گزینه “صفحه ورود” کلیلک کردید اما صفحه ورود برایتان باز نشد، یک بار دیگر آدرس kar96.ir را رفرش کرده و روی گزینه “ورود” کلیک کنید و با ورود کد ملی و رمز عبور وارد سایت شوید.

بعد از وارد شدن به سایت، گزینه “درخواست اشتغال” را بزنید.

در مرحله بعد وارد صفحه دیگری می شود که ابتدا باید “مرام نامه” را به دقت خوانده و سپس گزینه “تأیید و مرحله بعد” را بزنید.

در مراحل “اطلاعات فردی” و “مشخصات محل سکونت” و “اطلاعات بیمه” و “افراد تحت تکفل” و “سابقه تحصیلی“، اطلاعات مربوط به خود را وارد کنید و در هر مرحله بعد از وارد کردن اطلاعات گزینه “تأیید و مرحله بعد” را بزنید.

در مرحله آخر یعنی “شغل های پیشنهادی” شغل های مورد علاقه خود را از لیستی که با تایپ حروف اول کارها باز می شود انتخاب کنید و اگر شغلی موردنظر شماست ولی در لیست وجود ندارد می توانید در فیلد بعدی، شغل مورد علاقه خود را بنویسید که در صورت تأیید مدیر در سامانه قرار می گیرد.

در پایان گزینه “ذخیره” را بزنید.

توجه: به دلیل اینکه سامانه کارانه تازه راه اندازی شده است، شاید در زمان ثبت نام دچار مشکلاتی مانند ایجاد خطا و یا ارور شوید که باید شکیبا باشید و در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نمایید.

آموزش تصویری ثبت نام در سامانه کارانه / آموزش گام به گام ثبت نام در سامانه ملی کارانه

با ورود به سایت www.kar96.ir می توانید در سامانه ملی کارانه قالیباف ثبت نام نمایید.

در ابتدای ورود برای ثبت نام باید رو گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

در مرحله بعد همانند تصویر زیر می بایست اطلاعات فردی خود را همانند کد ملی و شماره تلفن را وارد نمایید که پس از آن کدی برای شما ارسال خواهد شد.

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

سپس با وارد کردن کد ملی و رمز عبور می توانید وارد سامانه شوید که همانند تصویر زیر است.

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

درخواست اشتغال

برای ثبت نام شما در لیست افراد جویای شغل دولت مردمی با کلیک بر روی کلید درخواست اشتغال به صفحه فرم مربوطه وارد شده و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایید.

لازم به ذکر است اطلاعات خواسته شده شامل اطلاعات الزامی و اختیاری است اطلاعات الزامی با ستاره <<*>> مشخص گردیده است و باید حتما تکمیل گردد.

در صورت تکمیل اطلاعات اختیاری با آغاز به کار دولت مردمی، رسیدگی به درخواست های شما تسریع خواهد شد.

درخواست وام اشتغال

بعد از تکمیل فرم درخواست اشتغال کلید درخواست وام اشتغال را خواهید دید.

در صورتیکه شما می توانید برای خود و دیگران شغل ایجاد کنید و برای این امر نیاز به وام دارید با کلیک بر روی کلید “درخواست وام اشتغال” آن را تکمیل نمایید. رسیدگی به این درخواست با آغاز کار “دولت مردمی” شروع خواهد شد.

با کلیک روی گزینه درخواست اشتغال می بایست مراحل زیر را طی نمایید :

جویندگان کار و کارآفرینان با هر مهارت و تخصصی که دارند، می‌توانند با مراجعه به این پایگاه اینترنتی به نشانیwww.kar۹۶.ir در سامانه ملی کارانه ثبت‌نام کنند

مطالعه متن و تأییدیه

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

مرحله ورود اطلاعات فردی

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

مرحله ورود مشخصات محل سکونت

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

مرحله ورود اطلاعات بیمه ( در صورت وجود )

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

مرحله ورود مشخصات افراد تحت تکفل ( در صورت وجود )

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

ورود مشخصات تحصیلی

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

ورود شغل های پیشنهادی

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

در انتها نیز با پیام زیر رو به رو خواهید شد :

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

راه اندازی سامانه کارانه قالیباف + آدرس سایت و نحوه ثبت نام در سامانه کارانه

فیلتر شدن سایت کارانه

سایت کارانه که در پی صحبت‌های محمدباقر قالیباف برای ایجاد ۵ میلیون شغل ایجاد شده بود، دقایقی پیش فیلتر شد. پیش از این نیز وزیر کشور در واکنش به راه‌اندازی این سایت گفته بود که سایت یارنه غرقانونی است و جنبه خرید رای دارد. شنیده شده فیلتر این سایت یا دستور مقام قضایی صورت گرفته است.

مرام نامه سامانه کارانه قالیباف

بسم الله الرحمن الرحیم

قالَ النَّبِىُّ صلی الله علیه و آله: اَحَبُّ الاَْعْمالِ اِلَى اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ سُرُورٌ یُدْخِلُهُ مُؤْمِنٌ عَلى مُؤْمِنٍ، یَطْرُدُ عَنْهُ جُوعَهُ اَوْ یَکْشِفُ عَنْهُ کَرْبَهُ

پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله فرمود: بهترین اعمال در پیشگاه الهى سه چیز است: ایجاد خوشحالى در دل مؤمن، رفع گرسنگى، و زدودن غم و اندوه از چهره او.

دوره،نداریم،نمی‌شود و نمی‌توانیم تمام شده است

طرح کارانه که بنده مطرح کردم به معنای گدا پروری یا صدقه دادن به مردم نیست. آنهایی که این مفاهیم را به گداپروری تفسیر می‌کنند، این موضوع را درک نمی‌کنند که کسی که بیکار است در خرج اولیه زندگی‌اش باز می‌ماند.
کسانی که معتقدند نمی‌شود ۵ میلیون شغل ایجاد کرد اولا نشان می‌دهند به مردم و توان داخلی اعتقادی ندارند ثانیا این هدف را با شیوه مدیریت خودشان که کند و قدیمی و مربوط به ۵۰ سال پیش است مقایسه می‌کنند و ثالثا نشان می‌دهد یک بار قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه را مطالعه نکردند که آنجا این تکلیف کاهش نرخ بیکاری همزمان با افزایش ورودی به جامعه بیکاران تکلیف شده است.
فعالیت ها باید به برنامه جهاد رفع بیکاری منجر شود و مهمترین برنامه دولت ایجاد پنج میلیون شغل است. تعهد من ایجاد پنج میلیون شغل و قبل از آن پرداخت ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان حق کارانه است. اگر توفیق خدمت پیدا کنم سامانه ملی کارانه را راه اندازی می کنم که در این سامانه جوانان بالای ۱۸ سال بیکار در آن ثبت نام می کنند و تا موقع پیدا کردن شغل ماهانه مبلغ ۲۵۰ هزار تومان به آنها پرداخت خواهد شد.

با تشکر از اعتماد شما به خادم ملت، اطلاعات شما در صورت انتخاب هر یک از کاندیداها و با موافقت شما به ایشان ارائه خواهد شد.
بنده همه مرام نامه را مطالعه نمودم و با اطلاعات کامل در این سامانه ثبت نام می نمایم.

دانلود ویدیو

نظر شما درباره سامانه کارانه قالیباف چیست؟

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

29
دیدگاه بگذارید

25 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
خدا به خیر کنه3

بنر های شهرداری :آیا میدانید از هر ۶ فرزند آمریکایی ۵ تاش غیر مشروع هستند؟آیا میدانید ۹۵ درصد مردم آمریکا کارتون خوابند ؟….

خدا به خیر کنه2

چه باقر چه بی قر …رای ما قالیباف نیست.
بنر های تبلیغاتیشو یادمون نمیره .چاله چوله های شهر و ترافیکهای وحشتناک تهران و آلودگی … هم داریم میبینیم .

سامان

سلام

دوستان چجوری می توانم در سایت کارانه ثبت نام کنم .؟

سامان

سلام

من یک کردستانی هستم و می گویم اکثر مردم کردستان طرفدار قالیباف هستند چون واقعا این طرح کارانه آقای قالیباف اگر اجرا بشود به دلیل اینکه ۹۹ درصد مردم کردستان و مناطق کرد نشین بیکار و فقط دارای شغلهای ساعتی و یک روز در ماه کار دارندو زیر خط فقر هستند شامل حال همه کردها می شود ..

m^i

حقه باشه یا نباشه رای من قالیباف و بس

امیرحسین

من به تو (قالیباف)رای میدهم.

Ham

دروغ که حناق نیست، بعد از انتخاب یا بهانه ای میاره و یا یه قول خودش کارانه رو به یه عده خاص نور چشمی میده ، آبروی رفته با رای جبران نمیشه

علی

باسلام خدمت همه دوستان .خواستم درمورد طرح دکترقالیباف نکته ای بگم اینکه هرچندبرای رای جمع کردن باشه اما همین کارنشون میده ازدرد مردم خبرداره من کرمانم ولی از ابادانیهایی که درتهران انجام شده باخبرم تهرانیهای عزیز اینقدرتاشکرنباشید اگه مثل ما تو استانهای محروم و لی ثروتمند زندگی میکردید معنی بی پولی و نداری رو واقعا درک میکردید من نمیگم روحانی کارنکرده دستش دردنکنه زحمت کشیده اما حداقل من و اطرافیانی که باهاشون سروکاردارم چیزی برامون تغیرنکرده اگه یکروز کارنکنم بلید سه روز گرسنگی بکشم تا جبران یکروزم بشه ایا فساد رو توی مملکت نمیبینید ایا رشوه خواری ورانت و باند… Read more »

bahar

چرا فیلترشد من هنوز ثبت نام نکردم:-(((((((

اميد

فیلتر شد که! هه