اعلام شرط تعویض شناسنامه در روز برگزاری انتخابات ۹۶

اخبار ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ یک دیدگاه

اعلام شرط تعویض شناسنامه در روز برگزاری انتخابات ۹۶

هر فردی که به سن بلوغ اجتماعی برسد در هر کشوری صاحب حق رای می شود و در کشوری هم باید شناسنامه یا هر چیزی که نشان هویت فردی برای افراد جامعه است وجود داشته باشد تا رای گیری به صورت درست انجام گیرد. تعویض شناسنامه یکی از کارهایی است که ممکن است برای برخی از افراد بنا به دلیل گوناگون پیش بیاید. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما در مورد عوض کردن شناسنامه در روز انتخابات ۹۶ مطلبی را منتشر کرده ایم. با ما همراه باشید.

همه چیز در مورد انتخابات ریاست جمهوری 96 ایران (اخبار لحظه به لحظه)

شرایط صدور شناسنامه در روز برگزاری انتخابات ۹۶

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در روز انتخابات، تنها شناسنامه هایی که مشکل اساسی در احراز هویت افراد داشته باشند، تعویض می‌شوند.

سیف اله ابوترابی گفت: همزمان با برگزاری انتخابات سال ۹۶، ۶۰۰ کارمند سازمان ثبت احوال، در مراکز ثبت احوال و دفاتر پیشخوان دولت مستقر و آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

وی افزود: هیچ مشکلی در صدور شناسنامه جدید از جانب ثبت احوال کشور، در روز انتخابات وجود ندارد و شهروندان می‌توانند در صورت آب خوردگی صفحات شناسنامه یا هر گونه مشکلی که منجر به اختلال در رؤیت مشخصات هویتی خود در شناشنامه می‌شود، به دفاتر مربوطه مراجعه کنند و در کوتاهترین زمان ممکن، با شناسنامه جدید، پای صندوق‌های رأی آماده شوند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خاطر نشان کرد: هماهنگی‌های لازم برای همکاری دفاتر پیشخوان دولت با سازمان ثبت احوال کشور به منظور فعالیت در روز انتخابات قطعی شده و تمامی تمهیدات لازم برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن این حرکت ملی، در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: در روز انتخابات، تنها شناسنامه هایی که مشکل اساسی در احراز هویت افراد داشته باشند، تعویض می‌شوند و مابقی به بعد از انتخابات موکول شده و طی گذراندن روند اداری مرسوم، در روزهای آتی صادر خواهد شد.

ابوترابی درباره امنیت شناسنامه های جدید، گفت: روکش‌های امنیتی اعمال شده در شناسنامه‌های جدید، امکان هرگونه دستکاری و تغییر در مشخصات فردی را غیرممکن می‌کند. براین اساس احتمال هرگونه جرم ناشی از ارائه اطلاعات دروغین در شناسنامه‌های جدید توسط متخلفان وجود ندارد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
لیلا

سلام (من رای نمیدم ) . به هیچ کدام از نمایندها (رای نمیدم ). چون در تمام این سالها هیچ کدام از رئیس جمهورها نتوانستن مشکل من رو حل کنن. و فقط روز به روز مشکل من بیشتر شد و الان به مشکل جدید دیگه ای بر خورد کردم . که گره خورده تو کارم . من نمی بخشمتون تا زمانی که زنده ام. اگه میشه برای صدور و ابطال شناسنامه من کاری کنید . تا لااقل دلم خوش باشه که این دولت برای مردمش یه قدم بر میداره وبرای رفع مشکلات اونا کام بر میداره . مثل همیشه چشم… Read more »