اسفنج و اسکاچ ظرفشویی از مدفوع انسان کثیف تر است + روش تمیز کردن

سبک زندگی ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

اسفنج و اسکاچ ظرفشویی از مدفوع انسان کثیف تر است + روش تمیز کردن

امروزه شاید برخی از خانواده ها برای شستن ظرف ها از ماشین ظرفشویی استفاده کنند اما همچنان بسیاری از خانواده حتی با داشتن ماشین ظرفشویی، با اسکاچ ظرفشویی ظرف ها را می شورند.

باید بگوییم که اسفنج ظرفشویی یکی از کثیف ترین وسایل آشپزخانه است که در اکثر خانه ها پیدا می شود.

تحقیقاتی که بر روی اسکاچ و اسفنج ظرفشویی انجام شده است به این نتیجه رسیده است که اسکاچ و اسفنج از مدفوع انسان هم کثیف تر هستند.

این گفته شاید قابل باور نباشد اما واقعیت دارد!

وهاران در این مقاله جزئیات تحقیق روی اسفنج و اسکاچ ظرف شویی را برای شما عزیزان منتشر می کند. همچنین در پایان این مقاله روش تمیز کردن اسکاچ ظرفشویی را می توانید مطالعه نمایید.

 

اسفنج و اسکاچ ظرفشویی از مدفوع انسان کثیف تر است + روش تمیز کردن

 

اسکاچ و اسفنج ظرف شویی

تحقیقات پزشکان نشان میدهد که اسفنج و اسکاچ ظرفشویی معدن میکروب ها و انواع باکتری ها است که این تعداد میکروب فقط در مدفوع انسان پیدا میشوند!

میکروب های اسفنج و اسکاچ ظرفشویی

میکروب های موجود در وسیله های ظرفشویی باعث بیماری های زیادی از جمله ذات الریه میگردد.

به گزارش مجله مراحم به نقل از خبرگزاری ساینس سیم و اسفنج ظرفشویی یکی از آلوده ترین وسیله های مجود در جهان است که باعث بیماری های عفونی و همچنین ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن میشود.

آیا روشی برای از بین بردن میکروب های ظرفشویی است؟

محققان با آزمایشات زیادی که روی چند اسفنج و اسکاچ ظرفشویی (که از منزل ما تمیزتر است) دریافتند که حتی با قرار دادن آنها در آب جوش یا اشعه مایکروویو هم میکروب های آن از بین نمیروند.

همچنین بخوانید:  آموزش خرید جهیزیه : لیست وسایل غیر ضروری جهیزیه

علت از بین نرفتن این میکروب ها این است که لایه های بسیار زیادی درون اسفنج و اسکاچ وجود داد که باکتری ها به سرعت جا به جا میشوند و همین امر باعث زنده ماندن انها میشود.

نحوه تمیز کردن اسفنج ظرفشویی

هیچ راهی برای از بین بردن میکروب های این اسفنجها وجود ندارد و فقط تنها راه آن عوض کردن اسفنجها و اسکاچها به صورت هفتگی میباشد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *