تسهیلات ویژه بانک مرکزی برای حاثه دیدگان ساختمان پلاسکو بهمن ۹۵

اخبار ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ 2 دیدگاه

تسهیلات ویژه بانک مرکزی برای حاثه دیدگان ساختمان پلاسکو بهمن ۹۵

در پی از دست رفتن سرمایه کسبه پاساژ پلاسکو، بانک مرکزی از اعطای وام ۳۰۰ میلیونی به خسارت دیدگان آتش سوزی پلاسکو خبر داد. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما جزییات و شرایط پرداخت وام به کسبه پلاسکو تشریح شده است. با ما همراه باشید.

شرایط دریافت وام ۳۰۰ میلیونی برای اهالی ساختمان پلاسکو

رئیس کل بانک مرکزی از اعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی به هر یک از واحدهای آسیب دیده در حادثه پلاسکو خبر داد.

دکتر سیف در حاشیه بازدید از محل حادثه پلاسکو در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه دولت و بانک مرکزی چه تسهیلاتی برای حادثه دیدگان ریزش پلاسکو در نظر گرفته، گفت: نظام بانکی ضمن همدردی با حادثه دیدگان و با توجه به اینکه این اصناف شغل و سرمایه خود را از دست داده‌اند، به هر یک از واحدهای صنفی ۳۰۰ میلیون تومان با تسهیلات خاص ارائه می‌کند.

تسهیلات ویژه بانک مرکزی برای حاثه دیدگان ساختمان پلاسکو بهمن 95

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مکانیزم دریافت این وام فردا اعلام می‌شود، گفت: شرایط بهره‌مندی از این وام به این گونه است که ابتدا وام به این افراد تعلق می‌گیرد، اما پس از یک سال نیازی به پرداخت اقساط نیست و پس از آن مبلغ با سود ۱۸ درصد در اقساط سه ساله پرداخت می‌شود.

سیف با بیان اینکه بانک‌های عامل نیز به زودی مشخص خواهند شد، درباره ساز و کار شناسایی و اطمینان از صحت اطلاعات نیز گفت: از طریق هیات امناء و صنف‌های مربوطه واحدهای آسیب دیده و حتی آن دسته از واحدهایی که مستاجر بودند شناسایی خواهند شد.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص اینکه در صورت تخریب ساختمان‌های مجاور آیا تسهیلاتی به مالکان آنها نیز داده می‌شود، گفت: این موضوع در حال بررسی است و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد و طی یکی دو روز آینده شرایط آن اعلام خواهد شد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

2
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
رحمان محمدی اصل

هر چند وداع با دلیر مردان شهید آتش نشانی سخت بود و لیکن شرکت با شکوه ملت در تشیع جنازه حکایت از زنده بودن ارزشهای الهی و آرمانهای والای انسانی داشته و مشت محکمی است بر دهان مستکبران و زور گویان عالم که بی وقفه برای دور نمودن ملت ایران از این ارزشها تلاش می نمایند لذا از هیأت محترم دولت تقاضا می نمائیم از خانواده های معظم این شهدا تجلیل به عمل آورده و مقرر فرمایند همانطور که از محل ثروت های ملی بیش از۹هزاران میلیارد به مفسدان بانک … بدون هیچ گونه سود و کارمزد پرداخت شده مبالغی… Read more »

رحمان محمدی اصل

باسلام
از آقای رئیس کل بانک مرکزی عاجزانه تقاضا دارم همانطور که بانک مرکزی از محل ثروت های ملی از مورخ ۹/۴/۹۲ تا به امروز هزاران میلیارد بدون دریافت هیچ گونه سود به مفسدان بانک تجارت کرمان پرداخت نموده مرحمت فرموده این ۳۰۰ میلیون که قرار است به هرکدام از آسیب دیده گان ساختمان پلاسکو پرداخت شود آن را نیز همانند پرداخت های کلان به مفسدان بدون سود پرداخت نمائید