جرئیات خبر ارسال پیامک یارانه نقدی اردیبهشت ۹۶

اخبار ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جرئیات خبر ارسال پیامک یارانه نقدی اردیبهشت ۹۶

سارمان هدفمندی یارانه ها هر ماه برای واریز یارانه ها تصمیمات و اقدامات جدیدی انجام می دهند. در تازه ترین تصمیم سازمان هدفمندی یارانه ها، گویا برای واریز یارانه اردیبهشت ۹۶ برای سرپرستان خانوار پیامک ارسال می شود. هنوز معلوم نیست که همه مردم پیامک یارانه اردیبهشت ۹۶ را دریافت می کنند یا فقط گروهی از مردم. اگر می خواهید جزئیات خبر اس ام اس یارانه اردیبهشت ۹۶ را مطالعه نمایید این مقاله پورتال وهاران را تا پایان دنبال کنید چرا که ماجرای اس ام اس یارانه نقدی اردیبهشت ۹۶ را برای شما عزیزان مننشر می کنیم.

پیامک یارانه نقدی اردیبهشت ۹۶

برخی از خانوارهایی که از لیست دریافت یارانه حذف شده بودند در روزهای اخیر پیامکی از سوی سازمان هدفمندی برای سرپرستانشان ارسال شده که از ماه جاری یارانه دریافت خواهند کرد که هنور مشخص نیست این افراد جز کدامیک از دهک های جامعه هستند.در حالی که در ماه گذشته هفتاد و چهارمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که یارانه برخی از اقشار کم درآمد جامعه چون عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مطابق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها دو برابر به حساب این سرپرستان خانوار واریز شد.

علاوه بر این قرار بود تا دولت با حذف یارانه دهک های پردرآمد جامعه منابع افزایش یارانه اقشار کم درآمد را تامین کند که با نزدیک شدن به تاریخ واریز هفتاد و چهارمین مرحله یارانه نقدی به نظر می رسد قرار نیست دهک های پر درآمد از لیست دریافت یارانه خط بخورند.

در میان افرادی که یارانه آن ها در سال گذشته قطع شده است افرادی هستند که جز دهک های پردرآمد جامعه به حساب نمی آیند و به طور مثال فردی که کارگر یک نمایشگاه خودرو بوده و دارای سه فرزند است یارانه اش از اواخر سال گذشته قطع شده و یا زوج های جوانی که پس از جدا کردن یارانه از خانواده های خود تا کنون هیچ یارانه ای دریافت نکرده اند از جمله افرادی هستند که از لیست یارانه قلم خورده اند.همچین زوج های جوانی هستند که به علت قطع یارانه سرپرستان خانوارشان امکان دریافت یارانه برای این افراد وجود نداشته است.

با این وجود در روزهای اخیر شاهد ارسال پیامک از سوی سازمان هدفمندی یارانه های برای واریز مجدد به حساب سرپرستان خانوار هستیم، این پیامک های از شماره تلفن ۵۰۰۰۱۰۷ برای برخی از سرپرستان خانواری که یارانه آنها به اشتباه قطع شده است ارسال شده که مضمون این پیامک ها به اینگونه است:

یارانه شما در تاریخ ۱۳۹۶٫۲٫۲۶ به حساب شما واریز می گردد سازمان هدفمندی یارانه ها yaraneh10.ir سرپرست گرامی به دنبال ثبت اطلاعات شما در سامانه.

حال با این وجود در حالی که قرار بود یارانه دهک ها پردرآمد جامعه حذف شود، در ماه اخیر شاهد ارسال پیامک برای برخی از سرپرستان خانوار و واریز مجدد یارانه به حساب این افراد هستیم ولی باید این نکته را نیز در نظر داشت که در میان افرادی که یارانه آن ها در سال گذشته و یا سال های اخیر قطع شده است،برخی افراد به طور واقعی جز دهک های پایین جامعه بوده اند و به مبلغ یارانه برای معیشت نیاز داشته اند و با بازگشت مجدد یارانه مشکل این افراد حل خواهد شد.

گفتنی است که هنوز مشخص نیست پیامک بازگشت یارانه برای کدام یک از اقشار جامعه ارسال شده است زیرا در میان افرادی که یارانه دریافت نمی کنند اقشار پردرآمدی هم وجود دارند که بازگشت آن به گردونه دریافت یارانه تنها مصیبت دولت برای پرداخت یارانه و کسری ۷ میلیارد تومانی را تشدید می کند.

حال باید تا دو روز آینده صبر کرد و دید یارانه چه کسانی و چه دهک هایی مجددا از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها به حسابشان واریز خواهد شد و این یارانه مختص به اردیبهشت ماه خواهد بود و یا این خانوارها مجددا به لیست ۷۰ میلیون دریافت کنندگان یارانه باز خواهند گشت.

هفتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی بامداد سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.لازم به ذکر است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همچون ماه گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

جرئیات خبر ارسال پیامک یارانه نقدی اردیبهشت 96

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of