خواص خاکشیر / بسیار شگفت انگیز

سلامت ۰۶ مهر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

خواص خاکشیر / بسیار شگفت انگیز

شربت خاکشیر یکی از بهترین و پر طرفدارترین شربت ها است که اغلب در فصل تابستان طرفدارانش بیشتر می شوند. اما پشت استفاده از شربت خاکشیر خواصی بی نظیر از خاکشیر نهفته است که شاید برخی از افراد از آنها بی اطلاع باشند اما ما در این مطلب از وهاران سعی کرده ایم به طور کامل اما مختصر خواص خاکشیر را لیست کنیم که با آگاهی بیشتر این نوع گیاه را مورد مصرف قرار دهید.

خاکشیر در طبقه بندی جزو گیاهان محسوب می شود و بنابراین باید گفت که یکی از گیاهانی است که برای موارد مختلف مورد استفاده دارد. خاکشیر در علم پزشکی اسمهای دیگری نیز دارد از قبیل: خاکشی، شفترک، خاکشور و خاکژی. نام علمی خاکشیر هم Descurainia sophia است. گیاه خاکشیر به طور معمول در دشت ها و کوهستان ها می روید و در مورد شکل ظاهری آن باید گفت که ساقه آن حدود یک متر ارتفاع دارد. قسمت پایینی گیاه خاکشیر دارای کُرک هایی است و قسمت بالایی آن کُرک ندارد.

%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%ae%d8%a7%da%a9%d8%b4%db%8c%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2-vaharan-ir-2

اگر بخواهیم اطلاعتی بیشتر در مورد خاکشیر برای شما کاربران تاپ ژورنال صحبت کنیم باید گفت که تخم این گیاه همان خاکشیر است که از نظر ظاهری دانه های ریزی هستند که به طور معمول به دو رنگ قرمز و قرمز تیره وجود دارد و این را هم بدانید که دانه های قرمز رنگ خاکشیر طعم متمایل به تلخی دارند.
باید در ادامه اشاره کرد که خاکشیر خواص دارویی و درمانی بسیاری دارد و یکی از معمول ترین موارد استفاده از خاکشیر درست کردن شربت خاکشیر است و از مهمترین فواید خاکشیر می توان به رفع عطش اشاره کرد. بازهم سایت وهاران برای شما عزیزان از فواید مصرف خاکشیر صحبت کرده است که در ادامه می توانید بخوانید:

خاصیت اول: طبع خاکشیر گرم و تر است.
خاصیت دوم: تسکین دهنده جراحات و زخم ها است.
خاصیت سوم: جوشانده خاکشیر برای درمان اسهال و برطرف کردن ترشحات زنانه بسیار مفید است.
خاصیت چهارم: ملین و ادرار اور
خاصیت پنجم: تب بر
خاصیت ششم: از بین بردن کرم
خاصیت هفتم: برطرف کننده التهاب کلیه
خاصیت هشتم: درمان سرخک و مخملک
خاصیت نهم: رفع گرفتگی صدا
خاصیت دهم: برطرف کننده کهیر و التهابات پوستی
خاصیت یازدهم: برطرف کننده سنگ کلیه
خاصیت دوازدهم: از بین بردن جوش و اکنه
خاصیت سیزدهم: افزایش اشتها
خاصیت چهاردهم: افزایش میل جنسی
خاصیت پانزدهم: تنظیم دستگاه گوارش
خاصیت شانزدهم: از بین برنده دل ضعفه
خاصیت هفدهم: درمان بیماری نقرس
خاصیت هجدهم: برطرف کننده ورم گوش
خاصیت نوزدهم: مکملی برای درمان حصبه و آبله
خاصیت بیستم: تنظیم فشار خون

اختصاصی سایت وهاران
مترجم: ندا رحیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *