پخش سریال پرستاران علیرضا افخمی از شبکه یک + بازیگران و داستان و عکس

اخبار , عکس , فرهنگ و هنر ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ یک دیدگاه

پخش سریال پرستاران علیرضا افخمی از شبکه یک + بازیگران و داستان و عکس

سریال پرستاران ایرانی قرار است از شبکه یک سیما پخش شود. گفتنی است که کارگردانی سریال پرستاران علیرضا افخمی به عهده شهرام شاه حسینی گذاشته شده است چرا که فیلم برداری چند قسمت آغازین سریال پرستاران را علیرضا افخمی انجام داده ولی به دلیل فشردگی کار و اینکه علیرضا افخمی کار نویسندگی سریال پرستاران را بر عهده دارد، کارگردانی این سریال یه عهده شهرام شاه حسینی گذاشته شده است. اما در تیتراژ سریال اسمی از شهرام شاه حسینی برده نشده است! پورتال وهاران در این مقاله بازیگران و داستان و زمان پخش و عکس های سریال پرستاران ایرانی را برای شما عزیزان تهیه کرده است.

زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی / زمان پخش سریال پرستاران علیرضا افخمی

این سریال در ۵۲ قسمت ۴۰ دقیقه ای در زمستان ۹۵ از شبکه یک سیما پخش می گردد.

داستان سریال پرستاران شهرام شاه حسینی / داستان سریال پرستاران علیرضا افخمی

این مجموعه یک ملودرام اجتماعی روز است و داستان‌های این سریال در بخش اورژانس یک بیمارستان اتفاق می‌افتد که دارای یک خط اصلی داستانی با کاراکترهای ثابت است و محور اصلی آن پرستاران و پزشکان هستند؛ ضمن این‌که در هر قسمت داستانی فرعی با کاراکترهای ویژه اتفاق می‌افتد و بعد پایان می‌گیرد.

سریال پرستاران به صورت همزمان قصه زندگی حرفه ای و خانوادگی چند پرستار را روایت می کند؛ خانواده دو سوپروایزر با نام پاک نهاد و ساجدی که به ترتیب فاطمه گودرزی و عاطفه رضوی ایفای آن را به عهده دارند و سه پرستار به نام های سمیه با بازی لیندا کیانی، سمیرا با بازی الناز حبیبی و محبوبه با بازی فریبا نادری.

بر اساس توضیحات جعغری، سریال «پرستاران» به زندگی خانوادگی این پرستاران نیز می پردازد و همچنین به دیگر فعالان کادر درمانی مانند پزشکان نیز توجه دارد؛ از این رو در این سریال ۱۵۰ بازیگر حضور دارند که حداقل ۳۰ نفر از آنها نقش های اصلی را ایفا می کنند. از دیگر بازیگران این سریال می توان به امین زندگانی، مهدی صبایی، سیاوش خیرابی، صفا آقاجانی، مریم یوسف، رضا توکلی، محمد عمرانی، اشکان اشتیاق، نسرین نکیسا، ایمان باقری، شهنام شهابی، شهرام قائدی و شهرام عبدلی اشاره کرد.

افخمی بر اساس مجموعه اطلاعات و خاطراتی که در تحقیقات یکساله گردآوری کرده، فیلمنامه «پرستاران» را می نویسد و معتقد است:این سریال زحمات قشر پرستار، پزشک و اساسا کادر درمانی را منعکس می کند و می کوشیم واقعیت های این حرفه را نمایش بدهیم؛ هم مشکلات حرفه ای این افراد و هم کم کاری یا اشتباه هایشان یا حتی کم و کاستی هایی که با آن مواجه هستند مانند مشکلات ناشی از کمبود تجهیزات و امکانات پزشکی. این سریال نگاه یکسویه به کادر درمانی ندارد و از تمام زوایا به این حرفه نگاه کرده ایم.

وی همچنین «پرستاران» را یک سریال خانوادگی می داند و تاکید می کند:قرار نیست صرفا به مسائل درمان و پزشکی بپردازیم. مضمونی را در ذهن داشتیم و برای این که این موضوع جذابیت پیدا کند، برخی موضوعات عاطفی، انسانی، اجتماعی و خانوادگی مرتبط با زندگی پرستاران و کادر درمانی را به قصه ها اضافه کردیم که نتیجه دیدنی و جذاب شود.

شهرام شاه حسینی که سریال «هشت و نیم دقیقه» چندی پیش به کارگردانی او از تلویزیون به نمایش درآمد، سریال «پرستاران» را یک سریال اپیزودیک توصیف می کند که چند شخصیت و لوکیشن ثابتی مانند اورژانس در قصه ها و ماجراهای آن پیوستگی ایجاد کرده است.

شاه حسینی درباره کارگردانی سریالی که بخشی از آن توسط کارگردان دیگری ساخته شده، توضیح می دهد:در ابتدا کار من کمی سخت شد چون نباید این تفاوت از فضای کلی سریال بیرون می زد اما این هماهنگی نه پیچیده بود و نه سخت و نشدنی. ضمن این که برای من یک چالش جذاب ایجاد کرد تا بتوانم به یک نقشه مشترک با سبک آقای افخمی برسم. وی ادامه می دهد:سریال «پرستاران» شاید به لحاظ حس و حال و ریتم شبیه کارهای دیگرم باشد اما قصه ای متفاوت دارد که در فضایی دیگر با آدم های دیگر روایت می شود. مخاطب در این سریال هیجان را در ماجراها، روابط و موقعیت ها تجربه خواهد کرد نه در نماها و صحنه های اکشن. این کارگردان سریال «پرستاران» را با سریالی استرالیایی که با همین نام از تلویزیون ایران به نمایش درآمده متفاوت می داند و معتقد است شاید تنها شباهت این دو سریال گرفتا ری شغلی پرستاران باشد.

امین زندگانی در سریال «پرستاران» نقش وکیلی به نام رضا را به عهده دارد که از نیمه های قصه وارد زندگی یکی از شخصیت های اصلی این قصه می شود. او درباره حضورش در این سریال می گوید:با توجه به گروهی که مسئولیت تولید این سریال را به عهده دارند می توان حدس زد «پرستاران» یکی از سریال های خوب تلویزیون باشد. قبلا از همین گروه سریال «همه چیز آنجاست» را دیده ایم که جزو سریال های موفق بود، ضمن این که در این سریال یک نویسنده توانمند قصه ها را می نویسد و همه چیز دست به دست هم داده تا مخاطب بتواند یک اثر استاندارد و حرفه ای را تماشا کند.

زندگانی حضورش در این سریال را نتیجه اعتماد به گروه تولید می داند و توضیح می دهد:خودم را به نویسنده و کارگردان حرفه ای سریال «پرستاران» سپرده ام و با خاطری آسوده نقش رضا را ایفا کرده ام.

بازیگران سریال پرستاران شهرام شاه حسینی / بازیگران سریال پرستاران علیرضا افخمی

فاطمه گودرزی، لیندا کیانی، الناز حبیبی، عاطفه رضوی ، سیاوش خیرابی، مهوش صبرکن، فریبا نادری، مهدی صبایی، میرطاهر مظلومی، حسن اسدی، حسین سلیمانی، ایمان باقری، مریم یوسف,شیول بلوچی,شهرام قائدی,محمد عمرانی,رضا توکلی و…

هاشمی همچنین از اضافه شدن شهران قائدی و محمد عمرانی به عنوان بازیگران جدید این سریال خبر داد و گفت: شهرام قائدی به عنوان بازیگر مهمان و مقابل دوربین رفته و با انجام تست گریم محمد عمرانی بعنوان بازیگر اصلی، بازی او نیز فردا آغاز خواهد شد.

داود هاشمی همچنین از اضافه شدن بازیگران جدید به این مجموعه تلویزیونی خبر داد و اظهار داشت: شهرام عبدلی، شهنام شهابی، فریده دریامج، مهرداد سلیمی، خسرو خان محمدی، اشکان اشتیاق، الهام طهوری، صفا آقاجانی، رضا توکلی، نسرین نکیسا، محمدرضا رهبری، سپیده موسوی و المیرا دهقانی بازیگران جدید پرستاران هستند.

عوامل سریال پرستاران شهرام شاه حسینی / عوامل سریال پرستاران علیرضا افخمی

نویسنده: علیرضا افخمی، کارگردان: شهرام شاه حسینی، ناظر کیفی: سیدمجید میرمیران، تهیه کننده: داود هاشمی، دستیار اول کارگردان: اکبر نصیری، مدیر برنامه‌ریزی: مهدی آقایی، منشی صحنه:پریسا افخمی، دستیار تهیه کننده: سید حسن جعفری، مدیر تولید: مجید بذرپاچ، مدیر تدارکات: محمد جمشیدی، مدیر تصویربرداری: ابراهیم غفوری، طراح صحنه و لباس: حسین مجد، صدابردار: مرتضی اصلان زاده، چهره پرداز: مجید اسکندری، تدوین: افسانه افخمی، صداگذاری: امیرحسین صادقی، عکاس و تصویربردار پشت صحنه: رایان جعفری، پوریا هنرمند، مدیر روابط عمومی: الهام رضایی.

لوکیشن سریال پرستاران شهرام شاه حسینی / لوکیشین سریال پرستاران علیرضا افخمی

لوکیشن اصلی گروه بیمارستان نورافشار واقع در خیابان نیاوران است و اغلب اتفاق‌های قصه در همانجا به وقوع می‌پیوندد. در محوطه بیمارستان نورافشار پارکینگی متروکه وجود داشت که حالا یک اورژانس تمام و کمال است. وزارت بهداشت و درمان به منظور ساخت سریال «پرستاران» این پارکینگ را درست مانند یک اورژانس واقعی تجهیز کرده است و بخش اعظمی از سریال در همین مکان تصویربرداری می شود.

سالنی بزرگ در طبقه همکف به اورژانس تبدیل شده است؛ اتاق معاینه، اتاق احیا یا سی پی آر و اتاق عمل اورژانس از جمله بخش های این لوکیشن است که از همه امکانات بیمارستانی برخوردار است؛ از تخت بیمارستانی گرفته تا چراغ عمل، دستگاه ساکشن و امکانات جراحی و بی هوشی!

هر روز تعداد زیادی هنرور به بیمارستان می آیند و برخی آنها به عنوان بیمار ساعت ها روی تخت های این اورژانس دراز می کشند یا همراه با پرونده های پزشکی و عکس های رادیولوژی از این سو به آن سو می روند.

داوود هاشمی تهیه کننده سریال پرستاران معتقد است اگر حمایت و سرمایه گذاری وزارت بهداشت و درمان بخصوص معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی این وزارتخانه نبود این سریال ساخته نمی شد. او هدف سریال «پرستاران» را آشنایی مردم با جامعه درمانی کشور بخصوص دشواری های حرفه پرستاری توصیف و تاکید می کند سریال «پرستاران» در قالب داستان هایی جذاب و مبتنی بر مستندات واقعی، ضمن ایجاد سرگرمی، به افزایش آگاهی های عمومی درباره پرستاران و کادر آموزشی کمک خواهد کرد.

بر اساس توضیحات هاشمی، اورژانس این سریال ۵۰۰ متر زیربنا دارد و طوری تجهیز شده که بعد از اتمام کار ما می تواند به عنوان یک اورژانس کمکی توسط بیمارستان نورافشار مورد استفاده قرار بگیرد.

سیدحسن جعفری، جانشین تهیه کننده نیز درباره روند تولید این سریال می گوید:ساخت «پرستاران» خرداد ۱۳۹۴ با تحقیق و نگارش فیلمنامه توسط علیرضا افخمی و تعدادی از نویسندگان آغاز و همزمان پیش تولید آن آغاز شد و از ۲۳ مرداد در حال فیلمبرداری است.
سازندگان «پرستاران» دست به دست هم داده اند که در این سریال، مسائل پزشکی بدرستی مطرح شود و اتفاقات به واقعیت ها نزدیک باشد. به همین منظور محبوبه رابطیان که دانش آموخته رشته پرستاری است و در زمینه فیلمنامه نویسی و فیلمسازی نیز فعالیت هایی داشته، به عنوان مشاور در کنار گروه تولید قرار گرفته و اگر چه «پرستاران» صرفا یک سریال پزشکی نیست اما قرار است هر جا به موضوعات پزشکی می پردازد، دقیق و بی عیب عمل کند.

رابطیان در این باره می گوید:کار من در این سریال ایجاد پیوند بین دانش فیلمسازی و علم پزشکی است و جلوگیری از اشتباه هایی است که شاید به واقعگرایی سریال لطمه وارد کند. حتی در مواردی به قدری به واقعیت نزدیک شده ایم که مثلا به صورت واقعی روی یک هنرور لوله تنفسی گذاشته شد.

داود هاشمی اظهار کرد: در حال حاضر گروه در حال تصویربرداری قسمت‌های بعدی سریال هستند و کار در اورژانس بیمارستان نورافشار تهران با حضور تمام بازیگران ادامه دارد.

این تهیه‌کننده ادامه داد: کار همزمان تدوین توسط افسانه افخمی و صداگذاری توسط امیرحسین صادقی در حال انجام است و علیرضا افخمی هم درحال نگارش قسمت‌های بعدی مجموعه تلویزیونی پرستاران است.

کارگردان پرستاران تغییر کرد / شهرام شاه‏ حسینی جایگزین علیرضا افخمی شد ( ۲۳ آذر ۹۵)

تصویربرداری سریال «پرستاران» این روزها تقریبا نیمه‏ متوقف است. دلیل اصلی این اتفاق هم این است که علیرضا افخمی به‏ عنوان نویسنده و یکی از کارگردانان این کار، تمام تمرکزش را روی رساندن فیلمنامه به کار، گذاشته و روند کند این اتفاق درنهایت آن‏ها را مجاب کرده تا کارگردان جدیدی را برای این پروژه انتخاب کنند.

شهرام شاه‏ حسینی گزینه جدیدی است که به‏ جای افخمی آمده و از آن‏جایی که محمودرضا تخشید پیش از این با افخمی کارگردانی این کار را برعهده داشتند باید دید او که دوستی نزدیکی با کارگردان قبلی داشته، حاضر است همکاری‏اش با این پروژه را با حضور شاه ‏حسینی ادامه دهد یا از ادامه دادن انصراف می‏دهد؟ آن‏طورکه از اخبار درگوشی فهمیدیم افخمی فیلمنامه‏ نویسی این کار را با فراغت بیشتر ادامه می‌دهد و کار را به شهرام شاه‏ حسینی می‌سپارد. این تصمیم شاه ‏حسینی درصورت تحقق، کمی عجیب به نظر می‌رسد چرا که تجربیات او و کارنامه‏ اش نشان می‏دهد از به‏ سرانجام ‏رساندن کارهای دیگران اجتناب می‌کند و بیشتر از هرچیزی به استقلال نظر خود در کار اهمیت می‌دهد. باید دید درصورت عملی شدن این اتفاق این روند پاره‏ پاره شدن کارگردانی چقدر به کار ضربه زده است و آیا «پرستاران» می‏تواند یک مجموعه استاندارد و قابل دفاع برای محمد هاشمی، تهیه‌کننده این سریال باشد یا نه.
شهرام شاه حسینی در این باره گفت: مذاکراتی با داود هاشمی داشته ام و قرار است بزودی با دوستان همکاری ام را آغاز کنم.

وی افزود: حضور من به این معنا نیست که آقای افخمی کنار ما نیست بلکه قرار است با دو گروه کار با سرعت پیش برود و آقای افخمی در کنار کارگردانی در یکی از گروه ها روی فیلمنامه نیز توجه و تمرکز بیشتری داشته باشد

عکس های سریال پرستاران شهرام شاه حسینی / عکس های سریال پرستاران علیرضا افخمی

سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش سریال پرستاران شهرام شاه حسینی از شبکه یک + بازیگران و داستان و زمان پخش

گردآوری : پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ناشناس

ممنون مطلب خیلی مفیدی بود