انتخاب بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ + توضیح در مورد این عکس

اخبار , عکس ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

انتخاب بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ + توضیح در مورد این عکس

در این مقاله از پورتال وهاران برای شما در مورد بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ مطلبی را منتشر کرده ایم. در این مقاله توضیحات کامل در مورد عکس خبری منتخب سال ۲۰۱۷ ارائه شده است. با ما همراه باشید.

عکس برگزیده خبری ۲۰۱۷

شصتمین دوره از رقابتهای “وُرلد پرس فوتو” (برترین عکس مطبوعاتی سال) که در آمستردام برگزار شد، جایزه بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۷ را به شات فراموش نشدنی “برهان آزبیلیسی” (Burhan Ozbilici) عکاس ترکیه‌ای خبرگزاری آسوشیتد پرس اعطا کرد.

جزییات انتخاب عکس برگزیده خبری سال ۲۰۱۷

پایگاه اینترنتی تلگراف نوشت: این عکس ثانیه‌ای پس از ترور “آندره کارلوف”، سفیر روسیه در ترکیه به دست “مرت آلتینتاش” گرفته شده و او را در حالی که اسلحه به دست کنار جسد بی‌جان سفیر ایستاده و دست دیگر خود را به سمت آسمان بالا برده، نشان می دهد.

اعضای هیئت منصفه این جایزه متشکل از عکاسان حرفه ای و سردبیران سرویس عکس در خبرگزاری های مختلف معتقدند این عکس مفهوم تعصب و افراطی‌گری را به خوبی منعکس کرده و شایستگی آن را دارد که عنوان بهترین عکس خبری سال را از آن خود کند.

“مرت آلتینتاش” یک افسر پلیس ترکیه بود که سفیر روسیه را حین سخنرانی در یک نمایشگاه هنری ترور کرد. وی بعد از ترور، فرار نکرد و در مقابل دوربین‌ها چند تیر شلیک کرد. آلتینتاش دقایقی بعد از ترور، به دست نیروهای امنیتی کشته شد.

انتخاب بهترین عکس خبری 2017 + توضیح در مورد این عکس

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of