فریادهای نماینده اهواز بر سر معصومه ابتکار در اهواز اسفند ۹۵ + فیلم

اخبار , دانلود ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

فریادهای نماینده اهواز بر سر معصومه ابتکار در اهواز اسفند ۹۵ + فیلم

معصومه ابتکار در خوزستان به همراه رئیس جمهور و هیات دولت حضور یافت که حواشی زیادی در پی داشت. نماینده اهواز به دلیل آب و هوای این روزهای اهواز فریادهایی بر سر معصومه ابتکار میزد که بسیار جنجالی شد. جالب است که این فریادها در حضور روانی اتفاق افتاد. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر حضور ابتکار در اهواز اسفند ۹۵ به همراه فیلم فریادهای نماینده اهواز بر ابتکار در اهواز را برای شما عزیزان منتشر می کند.

فیلم فریادهای نماینده اهواز بر سر معصومه ابتکار در اهواز اسفند ۹۵

دانلود فیلم فریادهای نماینده اهواز بر سر معصومه ابتکار در اهواز اسفند ۹۵

معصومه ابتکار در اینستاگرام نوشت:

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، عکسی از سفر امروز رئیس جمهور به اهواز در اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت:

لحظاتی پیش در هیات همراه رییس جمهور روحانی به اهواز رسیدیم.

در هواپیما، وزرا آخرین گزارش های مربوط به وضعیت خوزستان را ارایه کردند. برای فرود، هواپیما مدتی طولانی را از میان ابرها عبور کرد.

فریادهای نماینده اهواز بر سر معصومه ابتکار در اهواز اسفند 95 + فیلم

معصومه ابتکار در اهواز ۵ اسفند ۹۵ : طرح آماک می‌تواند برای اهواز تاثیرگذار باشد

معصومه ابتکار پنجشنبه در حاشیه بازدید رئیس جمهوری از پالایشگاه شیرین سازی کارون در طرح آماک در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: طرح آماک می تواند هوای اهواز را بهبود بخشد.

وی افزود: علاوه بر نقشی که این طرح در کاهش آلودگی هوا دارد همچنین می تواند در حفظ و صرفه جویی منابع انرژی و گازها نیز موثر باشد.
طرح آماک برای جمع آوری ۲۴۱ میلیون فوت مکعب گازهای ترش همراه نفت (بنگستان) در میادین اهواز و مارون و منصوری و آبتیمور و کوپال طراحی شده است.
بودجه ۳۲۴ میلیون دلار برای اجرای این طرح سرمایه گذاری شده که با هزینه های جانبی ۵۳۰ میلیون دلار هزینه اجرای طرح است.

رییس پالایشگاه شیرین سازی کارون در این باره گفت: فاز دوم و زیست محیطی این طرح که برای جمع اوری ۱۴ میلیون فوت مکعب ناخالصی و گاز اسیدی است هم اکنون ۹۷ درصد پیشرفت دارد و تا دو هفته آینده به بهره برداری میرسد.

رسول راکی علیپور افزود: به طور میانگین هم اکنون ۱۵۰ میلیون فوت مکعب فراورش گاز صورت میگیرد. صنایع و تاسیسات نفتی در حدود ۶۰ درصد آلودگی اهواز را برعهده دارد که بخش مهمی از این آلودگی با بهره برداری طرح آماک قابل کنترل است. تاکنون چندین بار برای افتتاح این طرح وعده داده شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست دکتر روحانی را در سفریک روزه پنجشنبه به استان خوزستان همراهی می کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری امروز پنجشنبه در سفری یک روزه به منظور بررسی مشکلاتی که پدیده گرد و غبار برای خوزستان ایجاد کرده است وارد اهواز شد.

وزیران اطلاعات، کشور، نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، معاون اجرائی رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر دکتر روحانی را همراهی می کنند.

از جمله برنامه های سفر رئیس جمهوری به استان خوزستان بازدید از کانون ریزگردها در خوزستان، شرکت در نشست تخصصی بررسی این ریزگردها و بررسی راهکارهای خروج از این بحران و صدور دستورات اساسی وشرکت در شورای اداری استان از برنامه های سفر یک روزه رئیس جمهوری به این استان است.

بر اساس این گزارش، توفان گرد و خاک در هشتم بهمن ماه سالجاری، قطع چند روزه آب و برق و مخابرات را در اهواز و چند شهر در پی داشت که اوج آن خروج پنج نیروگاه استان از مدار و قطع چندین ساعته برق و آب در ۱۱ شهرستان خوزستان و از جمله کلانشهر اهواز و تعطیلی مدارس و ادارات بود.

تا کنون وزیران نیرو و جهاد کشاورزی در چند نوبت برای بررسی این بحران به خوزستان سفر کرده و به دستور جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری یک کارگروه ویژه در این زمینه تشکیل شده و وزیر جهاد کشاورزی نیز مامور اجرای طرح های بیابان زدایی شده است.
سه روز پیش نیز رهبر معظم انقلاب در حاشیه درس خارج فقه خود نسبت به وضعیت پدیده گرد و خاک در استان خوزستان ابراز نگرانی کردند و به مسئولان نظام دستور دادند تدابیر لازم برای این کار را اتخاذ کنند.

هیات دولت در روزهای اخیر ۳۰۰ میلیارد ریال برای مهار ریزگردها در کوتاه مدت تصویب و به وزارت جهاد کشاورزی نیز برای اجرا ابلاغ کرده است.
استان خوزستان از سال ۸۰ درگیر معضل ریزگردهاست و کارشناسان اعلام کرده اند ۳۵ درصد گرد و غبار این استان ناشی از کانون های داخلی است.
بر اساس مطالعات انجام شده مساحت کانون های فعال گرد و غبار در خوزستان ۳۵۰ هزار هکتار است که با احتساب کانون های فرسایش بادی و بیابان ها به بیش از ۸۰۰ هزار هکتار می رسد.

بیش از۳۰ هزار هکتار از این کانون ها فوق بحرانی است که در شرق اهواز و تالاب هورالعظیم قرار دارد. بر اساس مصوبات اخیر اقدام برای رفع مشکل ۳۰ هزار هکتار از این کانون ها در دستورکار قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری، نخستین سفر خود را به خوزستان در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۲در قالب نخستین سفر استانی دولت یازدهم انجام داد. پس از آن ۲۳ آبان برای افتتاح چند طرح توسعه نفتی به خوزستان سفر کرد.

فریادهای نماینده اهواز بر سر معصومه ابتکار در اهواز اسفند 95 + فیلم

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of