تعطیلی مدارس تبریز شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ ؟

اخبار ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

تعطیلی مدارس تبریز شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ ؟

ساعاتی پیش خبر تعطیل شدن مدارس تبریز شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ منتشر شد، علت تعطیلی مدارس تبریز ۲۶ فروردین ۹۶ بارش سیل آسای باران بوده است. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر تعطیل شدن مدارس تبریز ۲۶ فروردین ۹۶ را برای شما عزیزان منتشر می کند. اما گویا خبر تعطیل شدن مدارس آذربایجان شرقی شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ تکذیب شد.

***

همچنین ببینید:

تعطیلی مدارس ارومیه شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ + جزئیات خبر

***

مدارس آذربایجان شرقی فردا تعطیل نیست

اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در اطلاعیه ای اعلام کرد که مدارس آذربایجان شرقی فردا به دلیل سیل تعطیل نیست.

بر اساس این گزارش، در اطلاعیه این اداره کل آمده است: باعنایت به تماس و پیام‌های مکرر اصحاب محترم رسانه و اولیاء گرانقدر در خصوص تعطیلی مدارس بدنبال بارش شدید باران به استحضار می‌رساند هیچگونه تعطیلی فردا شنبه مورخ ۲۶ فروردین نخواهیم داشت و طبق روال عادی مدارس دایر خواهند بود.

بارش سیل آسای باران در تبریز

علی هوشیار در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به بارش سیل‌آسای باران در شهرستان‌های آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به بارش شدید باران در بیشتر شهرستان‌های استان، به ۱۰ شهرستان آذربایجان شرقی خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: شهرستان‌های تبریز، هشترود، بستان‌آباد، شبستر، اهر، مراغه، ورزقان، باسمنج، عجب‌شیر و آذرشهر در جریان بارش‌های سیل‌آسا متحمل خسارت شده‌اند به‌طوری که ریزش بخشی از جاده اهر – مشگین شهر که خسارت چندانی نداشت توسط عوامل راهداری شهرستان اهر پاک‌سازی شد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان شرقی به برآورد خسارت‌های اولیه سیل در شهرستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: سیل به پل‌ها و جاده‌های شهرستان هشترود ۲۰۰ میلیون تومان، مراغه ۶۰۰ میلیون تومان، خسروشاه ۵۰ میلیون تومان، تبریز ۵۰ میلیون تومان خسارت وارد شده که البته این خسارت‌های اولیه بوده که برآورد کرده‌ایم.

هوشیار با اشاره به اینکه خسارت عمده سیل در شهرستان‌های آذربایجان شرقی به پل‌ها و ابنیه فنی جاده‌ها وارد شده است، اضافه کرد: هم‌اکنون بارش شدید باران در تبریز ادامه دارد و در حال حاضر شاهد طغیان سیل در روستای بیرق و باران لو تبریز هستیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون تلفاتی جانی از سیل امروز آذربایجان شرقی گزارش نشده ولی خسارت مالی به پل‌ها و بخشی از جاده‌های استان وارد شده، این درحالی که است خوشبختانه هیچ یک از پل‌ها به طور صد درصد تخریب نشده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان شرقی بابیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی بارش باران شدید در دو روز آینده نیز در استان دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: هم استانی‌ها از جمع شدن و پارک خودروها در کنار رودخانه‌ها پرهیز کنند.

***

همچنین ببینید:

تعطیلی مدارس ارومیه شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ + جزئیات خبر

***

تعطیلی مدارس تبریز شنبه 26 فروردین 96 + جزئیات خبر

***

همچنین ببینید:

تعطیلی مدارس ارومیه شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ + جزئیات خبر

***

دستور تخلیه تعدادی از روستاهای در معرض سیل ارومیه صادر شد

عباس حسنخانی امشب در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهر که به منظور بررسی چگونگی مقابله با خسارات ناشی از سیل تشکیل شد اظهار کرد: بارندگی امروز در ارومیه کم سابقه بوده است.

وی افزود: به برخی روستاها برای تأمین امنیت مردم دستور تخلیه داده شده است و از صبح امروز به بخشداران ابلاغ شد که در حوضه رودخانه‌ها تدابیر ویژه اندیشیده شود.

فرماندار ارومیه گفت: متأسفانه دو پل تا این لحظه تخریب شده و راه ارتباطی قطع شده است.

حسنخانی افزود: بی سابقه ترین بارش‌ها در مناطق زیوه و مرگور در حومه ارومیه رخ داده است.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: برف انباشته شده بر کوهها و بارندگی کم سابقه عامل اصلی سیلاب در برخی از مناطق ارومیه بوده است.

وی گفت: خوشبختانه پیش بینی‌های لازم با توجه به اخطار قبلی هواشناسی در شهرستان ارومیه اندیشیده شده بود و امروز از اولین لحظه آغاز بارندگی‌ها تمامی دستگاه‌های مربوطه و بخشداران ارومیه در آماده باش کامل بوده و در محل‌های حادثه دیده حضور یافتند.

اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی دقایق پیش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد مدارس تعدادی از شهرستان‌ها در روز شنبه ۲۶ فروردین ماه تعطیل است.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به تداوم بارندگی‌ها، آب گرفتگی معابر و مسدود بودن محورهای مواصلاتی منطقه سیلوانا در حومه ارومیه و احتمال بروز حوادث ناشی از بارش‌ها، تمامی مقاطع تحصیلی این منطقه در شنبه ۲۶ فروردین ماه در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

بر اساس این اطلاعیه در شهرستان اشنویه در بخش جنوبی (منطقه نالوس) به دلیل طغیان رودخانه و مسدود بودن راه اصلی وبخش شمالی (روستاهای گند ملاعیسی، دوستک، لولکان، رشگند، گلاز، شیوه بیرو) به دلیل جاری شدن سیل در داخل روستاها، تمامی مقاطع تحصیلی در مناطق و روستاهای ذکر شده در روز شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

***

همچنین ببینید:

تعطیلی مدارس ارومیه شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ + جزئیات خبر

***

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of