حقوق ۳۱۰ هزار تومان برای هر فرد در سامانه کارورزی دولت + جزئیات کامل

اخبار ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

حقوق ۳۱۰ هزار تومان برای هر فرد در سامانه کارورزی دولت + جزئیات کامل

دولت روحانی بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، سامانه به نام سامانه کارورزی راه اندازی کرد. کسانی که در سامانه کارورزی ثبت نام کنند فارغ التحصیلان بیکار هستند که دولت بستری فراهم می کند تا برای این افراد کار مناسب فراهم کند. براساس اخباری که در رسانه ها منتشر می شود، قرار است برای ثبت نام کنندگان در سامانه کارورزی حقوقی در نظر گرفته شود. حقوق ثبت نام کنندگان در سامانه کارورزی دولت برای هر فرد ۳۱۰ هزار تومان است. باید دید آیا دولت روحانی این وعده خود را عملی می کند یا خیر. اگر می خواهید جزئیات دستمزد سامانه کارورزی دولت را مطالعه نمایید این مقاله پورتال وهاران را با دقت بخوانید چرا که جزئیات کامل خبر حقوق سامانه کارورزی روحانی را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

***

همچنین ببینید:

آموزش ثبت نام در سامانه کارورزی روحانی + عکس

ثبت نام فارع التحصیلان بیکار در سامانه کارورزی آغاز شد + شرایط

***

دستمزد سامانه کارورزی روحانی سال ۹۶

مشاور وزیر و مدیرکل سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار، با اشاره به هدفگذاری اشتغال سالانه ۱۵۰هزار فارغ التحصیل بیکار در قالب طرح کاروزی، از معافیت ۲ ساله کارفرمایان از پرداخت حق بیمه خبر داد.

علاءالدین ازوجی با تشریح جزئیات اجرای طرح کارورزی که به تازگی با هدف جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکتری از سوی وزارت کار اجرایی شده است، گفت:جامعه هدف اجرای این طرح، دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی ۲۳ ساله تا ۳۲ ساله (با احتساب ۲سال خدمت سربازی) در همه رشته های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه های اقتصادی خصوصی و تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه طرح کارورزی ذیل طرح کاج (کارآفرینی و اشتغال برای جوانان) در دستور کار دولت قرار گرفته است گفت:این طرح در سال گذشته در ۸ استان کشور به صورت آزمایشی اجرا شد و امسال به سراسر کشور تعمیم داده شده است که در این زمینه اخیرا و بعد از آغاز اجرای طرح طی جلساتی، تلاش کردیم تا نقاط ضعف طرح را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار با اشاره به اینکه علاوه بر دانش آموختگان دانشگاهی، «کارفرمایان» و «واحدهای متقاضی جذب کارورز» نیز مخاطبان اجرای طرح کاروزی هستند گفت:در حال حاضر سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است که می توانند آمادگی خود را برای اشتغال یا جذب متقاضیان اعلام کنند.

ازوجی، دوره کارورزی را حداقل ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه برای هر کارورز عنوان کرد و درباره نحوه جذب متقاضیان بیکار مشمول این طرح گفت:پس از گزارش گیری از اطلاعات ثبت شده در سامانه باید بر اساس یکسری شاخص ها، افراد حائز شرایط با در نظر گرفتن اولویت ها شناسایی و به میزان ظرفیت بنگاه ها و با در نظر گرفتن رشته تحصیلی فرد متقاضی از طریق وزارت کار به بنگاه اقتصادی مربوطه معرفی شوند.

***

همچنین ببینید:

آموزش ثبت نام در سامانه کارورزی روحانی + عکس

ثبت نام فارع التحصیلان بیکار در سامانه کارورزی آغاز شد + شرایط

***

دستمزد کارورزان؛ یک سوم حداقل حقوق

وی با بیان اینکه در قالب اجرای طرح کارورزی اشتغال سالانه ۱۵۰ هزار فارغ التحصیل بیکار هدف گذاری شده است، درباره حقوق کارورزان گفت:دستمزد این افراد به میزان یک سوم حداقل حقوق مصوب سال ۹۶ از سوی دولت پرداخت می شود که حدود ۳۱۰ هزار تومان برای هر فرد است.

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار، آشنایی افراد با محیط کار، تبدیل علوم تئوری به کابردی و مهارت آموزی را سه مزیت اجرای این طرح پیش از ورود حرفه ای فرد به بازار کار عنوان کرد و گفت:همچنین کارورز به عنوان یک فرد دانش آموخته نیز دانشی دارد که می تواند به بنگاه یا واحد مربوطه منتقل کند.

ازوجی در پاسخ به این سوال که آیا مکانیزم های نظارت بر عملکرد کارورز و کارفرما در قالب این طرح دیده شده یا خیر؟ گفت:در این زمینه شیوه نامه ای به زودی تنظیم می شود؛ علاوه بر این بازرسان تامین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و روابط کار بر فعالیت بنگاه های تحت پوشش نظارت دارند.

وی با بیان اینکه واحدهای پذیرنده کارورزان هیچ تعهدی در قبال حذب قطعی کارورز در واحد مربوطه ندارند گفت:البته بر اساس گزارش های دریافتی ما از اجرای آزمایشی این طرح در سال گذشته، ۷۰ درصد کارورزان از سوی کارفرمایان جذب واحد مربوطه شدند.

مشاور وزیر کار همچنین از در نظر گرفتن مشوق های بیمه ای برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان خبر داد و گفت:برای افزایش احتمال جذب این افراد و ماندگاری آنها در محیط کار، در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا ۲ سال ۱۰۰ درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد. بدین ترتیب کارفرمایان تا ۲ سال از پرداخت حق بیمه در قبال کارورزان معاف خواهند بود.

حقوق 310 هزار تومان برای هر فرد در سامانه کارورزی دولت + جزئیات کامل

***

همچنین ببینید:

آموزش ثبت نام در سامانه کارورزی روحانی + عکس

ثبت نام فارع التحصیلان بیکار در سامانه کارورزی آغاز شد + شرایط

***

 گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of