اخبار جدید از آواربرداری در پلاسکو + اعلام زمان پایان آواربرداری

اخبار ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اخبار جدید از آواربرداری در پلاسکو + اعلام زمان پایان آواربرداری

همانطور که می دانید عملیات آواربرداری در پلاسکو تا امروز یکشنبه ۳ بهمن ۹۵ همچنان ادامه دارد. پورتال وهاران در این مقاله اخبار جدید از آخرین وضعیت آواربرداری از پلاسکو را از زبان سخنگوی سازمان اتش نشانی برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید

آخرین وضعیت آواربرداری در پلاسکو

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت آواربرداری از حادثه پلاسکو را تا ساعت ۱۷ امروز تشریح کرد. سید جلال ملکی اظهار کرد: در حال حاضر عملیات آواربرداری و جستجو در محل ساختمان پلاسکو ادامه دارد و البته سرعت این عملیات افزایش یافته است به طوریکه در ضلع جنوب شرقی و شمال شرقی ساختمان حجم زیادی از آوار برداشت شده و اما در بخش غربی همچنان بخش‌هایی در حال آوار برداری است. ملکی با بیان اینکه به طور قطعی نمی‌توان زمانی را برای اتمام آواربرداری مشخص کرد گفت: عملیات آتش نشانان با چندین دستگاه بیل مکانیکی، چنگک، بولدوزر و … ادامه دارد. وی درباره آمار اجساد خارج شده از زیر آوار گفت: تا به حال تنها پیکر همان دو آتش نشان از زیر آوار خارج شده و مورد دیگری کشف نشده است.

اخبار جدید از آواربرداری در پلاسکو + اعلام زمان پایان آواربرداری

پایان عملیات آواربرداری پلاسکو تا ۴ روز دیگر

جلال ملکی با اشاره به فعالیت ۶ دستگاه بیل مکانیکی حرفه ای و زنجیره ای در محل حادثه پلاسکو اظهارکرد: یکی از نگرانی های ما وجود یک آوار بتنی بسیار سنگین در ضلع غربی بود که صبح امروز در یک عملیات بسیار حساس و نفس گیر این آوار بتنی با دو دستگاه بیل مکانیکی به حالت ایمن سازی شده در آمد و به سمت پایین حمل شد. وی افزود: با آواربرداری از ضلع غربی شرقی و جنوبی به پیکر هیچ یک از شهدا نرسیدیم. در ضلع جنوبی و شرقی عملیات نخاله برداری انجام شد و در حال حاضر تنها ضلع غربی باقی مانده است .

ملکی با اشاره به شایعاتی مبنی بر پیدا کردن پیکر یکی از شهدا طی ساعات گذشته عنوان کرد: طبیعی است که در عملیات آواربرداری به وسایل متعلق به آتش نشان ها روبرو شویم . ساعتی قبل نیز یک کلاه، یک دستگاه تنفسی و… برخورد کردیم وباورمان بر این بود که در این منطقه پیکری وجود داشته باشد. کنکاش های لازم را انجام دادیم و در نهایت چیزی یافت نشد. به گفته وی، تا این لحظه هیچ پیکری پیدا نشده است و آمار همان آمار قبلی است.

سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که علت اصلی حادثه پلاسکو چه بوده است ، تصریح کرد: برای پاسخ دادن به این سئوال باید منتظر ماند تا عملیات به طور کامل انجام شود و کارشناسان در محل حاضر شوند. احتمالا تمام مستندات تا حد زیادی از بین رفته اند و علت حادثه در نهایت باید با تحقیقات میدانی، ازمایشی وصحبت با مالکان بررسی شود. در حال حاضر علت یابی این موضوع در اولویت ما نیست.

وی در پایان با اشاره به زمان اتمام آواربرداری گفت: حجم آوار بالاست و به هزاران تن می رسد. براین اساس فکرمی کنیم ظرف سه تا چهار روز آینده به پایان برسد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of