این گفته روحانی است؟! «زنی که عرضه وزارت داشته باشد وجود ندارد»

اخبار ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

این گفته روحانی است؟! «زنی که عرضه وزارت داشته باشد وجود ندارد»

چند روزی است که خبر معرفی کابینه حسن روحانی به عوان رئیس دولت دوازدهم در صدر اخبار سیاسی روز کشور است و در این بین زنان هم حق خود را از این کابینه مطالبه می کنند که گویا آقای رئیس جمهور در راستای این خواسته زنان کشور گامی بر نداشته و وزیر زنی را انتخاب نکرده است و بر اساس شنیده ها زن مناسب این کار را پیدا نکرده است. در این مقاله از پورتال وهاران جزییات این خبر را برای شما کاربران عزیز منتشر کرده ایم.

چرا روحانی در دولت دوازدهم وزیر زن انتخاب نکرده است؟

احمد شیرزاد نماینده مجلس ششم در گفتگوی خود با آرمان گفت: برخی دوستان عنوان می‌کنند که آقای روحانی در مبارزات انتخاباتی خود به زنان وعده حضور وزیر زن در کابینه داده است. بنده تاکنون از زبان آقای روحانی چنین مساله‌ای را نشنیده‌ام و مشاهده نکرده‌ام که آقای روحانی به صراحت چنین وعده‌ای به زنان جامعه بدهد.

سخنان روحانی,انتخاب وزرای کابینه دوازدهم دولت,چرا روحانی وزیر زن انتخاب نکرد؟,وزیر زن در کابینه دولت دوازدهم,اعضای کابینه دولت دوازدهم

با این وجود به‌نظر من در این زمینه چند مساله وجود دارد. نخست اینکه به‌نظر می‌رسد آقای روحانی تمایل به انجام چنین کاری داشتند، اما با برخی مخالفت‌ها مواجه شدند که در نهایت تصمیم گرفتند در دیدگاه خود تجدیدنظر کنند. ما باید این نکته را بپذیریم که حضور زنان در سطح کلان مدیریت کشور با مشکلاتی مواجه است. راه حل این مساله نیز بسترسازی و تربیت زنان متعهد و مدیر است تا بتوانند در در سطح کلان مدیریتی کشور فعالیت کنند. نکته دوم اینکه متاسفانه دست آقای روحانی برای استفاده از مدیران زن خالی بوده است وآقای روحانی نمی‌توانست بدون در نظر گرفتن عملکرد کلی دولت از وزرای زن در کابینه استفاده کند. البته بنده معتقدم زنان باید به صورت فعال در همه عرصه‌های مدیریتی کشور حضور داشته باشند واین یک مطالبه جدی جریان اصلاحات است. در انتخابات ریاست‌جمهوری سال96 نیز زنان نقش پررنگی در پیروزی آقای روحانی داشتند و از تاثیرگذاری بالایی برخوردار بودند. با این وجود جامعه باید با تربیت زنان متعهد و مختصص زمینه را برای حضور پررنگ‌تر زنان در عرصه‌های مدیریتی کلان مهیا کند.

همچنین بخوانید:  جزییات کامل خبر انفجار در بغداد دی 95 + تعداد کشته ها و مصدومین

گردآوری: پورتال وهاران www.bvaharan.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *