نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار ۲۰۱۷ مشخص شدند

اخبار , فرهنگ و هنر ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار ۲۰۱۷ مشخص شدند

همانطور که می دانید مدتی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که هفت کشور حق ورود به آمریکا را ندارند که ایران هم جزو همان هفت کشور بود. از طرفی مراسم اسکار هر ساله در آمریکا برگزار می شود و فیلم فروشنده در اسکار ۲۰۱۷ به عنوان نامزد بهترین فیلم خارجی زبان معرفی شده است و به همین دلیل همه عوامل فروشنده اصغر فرهادی باید در اسکار ۲۰۱۷ حضور یابند، اما بعد از صدور این حکم ترامپ اکثر عوامل فیلم فروشنده از جمله شهاب حسینی و ترانه علیدوستی از حضور در اسکار ۲۰۱۷ انصراف دادند. هر چند که چند روز بعد از صدور آن حکم، ترامپ حرفش را پس گرفت و عنوان کرد که تا اطلاع ثانوی این حکم لغو می شود! به هر حال با وجود لغو ورود و خروج ایرانیان به آمریکا، عوامل فیلم فروشنده اصغر فرهادی همچنان از حضور در مراسم اسکار ۲۰۱۷ انصراف داده اند. به تازگی اصر فرهادی نمایندگانی برای حضور در مراسم اسکار ۲۰۱۷ معرفی کرده است که به جای عوامل فروشنده در مراسم حضور یابند، این نمایندگان دو فرد موفق و معروف و خوش نام ایرانی به نام های انوشته انصاری و فیروز نادری هستند. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر معرفی نمایندگان اصغر فرهادی در مراسم اسکار ۲۰۱۷ را برای شما عزیزان منتشر می کند.

فرهادی نمایندگانش را در مراسم اسکار معرفی کرد

در پی انتشار بیانیه اصغر فرهادی مبنی بر عدم شرکت در مراسم اسکار با توجه به قانون ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور مسلمان به آمریکا، اصغر فرهادی، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم «فروشنده» برای شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرد.

این دو ایرانی موفق ساکن آمریکا، در شب مراسم هشتاد و نهمین اسکار به نمایندگی از اصغر فرهادی و فیلم «فروشنده» در مراسم حضور خواهند داشت.

نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار 2017 مشخص شدند

انوشه انصاری متولد ایران (مشهد) سال ۱۳۴۵، اولین زن ایرانی فضانوردی‌ست که به فضا رفته است. او همچنین چهارمین گردشگر فضایی‌ست که هزینه سفر به فضا را خود پرداخت کرده است.

انوشه انصاری در دوران نوجوانی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته الکترونیک و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه جرج میسون و سپس مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه جرج واشنگتن دریافت کرد و در حال حاضر در حال اخذ کارشناسی ارشد در رشته نجوم از دانشگاه سوینبورن (Swinburne) است.

او عضو Vision Circle وابسته به بنیاد X-prize و همچنین عضو هیات امنای این بنیاد است. او تا کنون افتخارات فراوانی کسب کرده، از جمله: دریافت جایزه ویژه بنیاد ملی زنان پیشگام در کار، دریافت جایزه کارآفرینی دانشگاه جرج میسون، دریافت جایزه دانش‌آموخته ممتاز و برگزیده دانشگاه جرج واشنگتن و دریافت جایزه سال ناحیه جنوبی کار آفرینی ارنست و یانگ.

او عضو هیات مدیره بنیاد (Make-a-Wish) شمال تگزاس و مرکز دفاع از کودکان کالین کانتی (Collin County Children’s Advocacy Center) است و همچنین همکاری‌هایی با چندین مرکز غیر انتفاعی دیگر، از جمله بنیاد آشوکا (Ashoka) برای حمایت از فعالیت‌های کارآفرینان اجتماعی دارد.

همچنین پروفسور فیروز نادری دیگر ایرانی صاحب نام در جهان، متولد ایران (شیراز) ۱۳۲۵ است. او مدیرکل اکتشافات منظومهٔ خورشیدی در ناسا و معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش‌رانش جت (Jet Propulsion Laboratory) در ناسا (NASA) است.

نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار 2017 مشخص شدند

فیروز نادری تحصیلات متوسطه خود را در ایران به پایان رساند و پس از آن به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. او تحصیلات دانشگاهی خود را در آمریکا و در رشته مهندسی برق ادامه داد. نادری دوره کارشناسی خود را در دانشگاه ایالاتی آیووا و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای خود را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به اتمام رساند.

او پس از پایان تحصیلات خود به ایران بازگشت و مدتی در مرکز سنجش از دور ایران فعالیت کرد. پروفسور فیروز نادری در مدت همکاری خود با ناسا مشاغل و مسئولیت‌های مدیریتی و فنی متعددی را در زمینه ماهواره‌های مخابراتی متحرک، رادارهای سنجش از دور، رصدخانه‌های تحقیقاتی اختر فیزیک، اکتشاف مریخ و سایر اجرام منظومه شمسی برعهده داشته است.

نادری از سال ۲۰۰۰ مدیریت برنامه تازه تاسیس مریخ را بر عهده گرفت. وظیفه مرکز برنامه مریخ آن است که تمام تحقیقات مربوط به سیاره مریخ را هدایت و برنامه‌ریزی کند. فیروز نادری همچنین مسئولیت طراحی چشم‌انداز راهبردی پنج تا ۲۰ ساله JPL را برعهده دارد و در حال حاضر (از سال ۲۰۱۱) در سمت مدیریت پژوهش‌های روباتیک منظومه خورشیدی ناسا در حال فعالیت است. سال گذشته ریز سیاره‌ای به نام پروفسور نادری در آستانه بازنشستگی اش در ناسا، ثبت شده است.

«فروشنده» هفتمین ساخته اصغر فرهادی، نامزد سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۷ و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان است.

این مراسم ساعت پنج صبح دوشنبه (بامداد نهم اسفند ماه- بیست و هفتم فوریه) به وقت تهران آغاز می‌شود.

نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار 2017 مشخص شدند

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of