راهنمای ثبت نام در سامانه تک کارت فرهنگیان + جزییات کامل

اخبار ۳۰ آبان ۱۳۹۵ 4 دیدگاه

راهنمای ثبت نام در سامانه تک کارت فرهنگیان + جزییات کامل

حسین روحی مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ثبت نام تک فرهنگیان ، اظهار داشت: اکنون سایت ثبت‌نام برای فرهنگیان ۱۵ استان کشور باز است و ویرایش این اطلاعات نیز تا پایان مردادماه امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: فرهنگیان ۱۵ استان دیگر نیز از اوایل شهریورماه می‌توانند با مراجعه به سایت تک کارت، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

روحی در خصوص زمان توزیع کارت‌های صادر شده، خاطرنشان کرد: ثبت نام و صدور تک کارت فرهنگیان دارای یک پروسه یک ماهه است، اما اکنون نفراتی که در ابتدا کار ثبت نام خود را انجام داده بودند در حال دریافت کارت‌های خود هستند.

مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به افرادی که شامل دریافت تک‌کارت می‌شوند، گفت: این تک‌کارت به تمام فرهنگیان، معلمان، دبیران، مدیران، نیروهای اداری، ستادی و تمامی افرادی که در آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند خواهد شد.

وی درباره امنیت و احتمال هک شدن «تک کارت» فرهنگیان، تصریح کرد: کارت‌های تهیه و توزیع شده مانند کارت‌های بانکی است و تمام موارد امنیتی که یک کارت بانکی داراست، این کارتها دارند.

روحی با رد هرگونه جایگزینی این کارت برای دریافت حقوق فرهنگیان، گفت: تک‌کارت‌های صادر شده از طریق بانک سرمایه صادر خواهد شد و به هیچ عنوان حقوق دریافتی قرار نیست از این کارت دریافت و پرداخت شود.

وی افزود: کارکردهای تک کارت، پرسنلی، بانکی، کیف پول الکترونیکی شامل استفاده در مترو و اتوبوس است که قابلیت شارژ خواهند داشت و کارت بیمه و استفاده برای خرید اقساطی کالاها هم از دیگر کارکردهای تک کارت فرهنگیان خواهد بود.

مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آن دسته از فرهنگیانی که شماره تلفن آنها برای دریافت کد رمز ورود به سامانه همراه اول و ایرانسل نباشد، چه کاری باید انجام دهند؟»، گفت: این تعداد، قابل توجه نیستند اما می‌توانیم برای آنها به صورت دستی این کارت را صادر کنیم.

وی با اعلام شماره تلفنی برای رفع مشکلات و سؤالات احتمالی، خاطرنشان کرد: فرهنگیانی که در زمان ثبت نام با مشکلاتی مواجه می‌شوند و سؤالاتی برای آنها به وجود می‌آید می‌توانند با شماره تلفن ۸۲۲۸۳۲۳۲-۰۲۱ تماس و با بخش کارشناسی تک کارت مشکلات احتمالی را جویا شوند.

وی افزود: کارت‌های مذکور با اطلاع رسانی که ادارات آموزش و پرورش انجام خواهند داد، توزیع می‌شوند.

روحی گفت: سامانه ثبت نام تک کارت همیشه و همواره باز خواهد بود و هر لحظه امکان ورود به این سامانه وجود دارد تا تمام افرادی که از ثبت نام بازمانده‌اند و یا افرادی که وارد آموزش و پرورش می‌شوند بتوانند کار ثبت نام یا ویرایش خود را انجام دهند.

راهنمای ثبت نام در سامانه تک کارت فرهنگیان + جزییات کامل

جدول زمانبندی

به اطلاع میرساند کلیه استانها و مراکز وابسته به وزارت آموزش و پرورش تا تاریخ ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ فرصت دارند تا به سامانه مراجعه و مبادرت به تشکیل پرونده نمایند.

کارت چندمنظوره سرمایه

با رشد و توسعه فناوری امکان ارائه خدمات بیشتر به همگان تسهیل شده و قدرت انتخاب و تصمیم را در کنار سرعت و دقت در امور زندگی افزایش داده است. یکی از این خدمات توسعه یافته، کارت‌های چند منظوره است ، این کارت‌ها مجموعه‌ای از مدل‌های مختلف کارت با کاربردهای متعدد است که در یک کارت عرضه می‌شود.

این کارت به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا انواع خدمات رفاهی  را تجمیع نمایند. همچنین به کارکنان این امتیاز را می‌دهد تا کارت‌های زیر گروه کارت اصلی خود برای کلیه اعضای خانواده‌شان دریافت کرده و الگوی مصرف شامل میزان مبلغ و محل هزینه آن را نیز تعیین و مدیریت کنند. این کارت در برندهای تجاری با نام کارت باشگاه مشتریان، کارت هواداری و … مطرح گردیده و تلاش آن بر این است که امکان ارائه خدمات بیشتر رفاهی را برای دارندگان آن به وجود آورد.

ویژگی های تک کارت فرهنگیان

  1. به عنوان کارت شناسایی برای کارکنان
  2. صدور کارت زیر مجموعه برای هر پرسنل( مانند خانواده و افراد تحت تکفل)
  3. تعریف الگوهای متعدد برای تفکیک مبالغ کارت ( مانند کیف پول، وجوه هفتگی فرزندان و …)
  4. تعریف انواع کارت در یک کارت( مانند کارت مترو، اتوبوس، خرید از مراکز خاص ، کارت بیمه و …)
  5. سفارشی سازی طراحی بن کارت با آرم مخصوص سازمان
  6. شارژ خودکار بر اساس لیست کارکنان( جهت اموری همچون پرداخت‌های رفاهی و …)
  7. استفاده از گسترده‌ترین مراکز پذیرنده بن کارت در ایران
  8. مسدود سازی کارت‌های مفقودی یا سرقت شده با امنیت تعریف شده
  9. محاسبه و ارائه تخفیف آنی در مراکز و مکان هایی که مشخص می‌گردد.
  10. ارائه خدمات سازمانی همچون بیمه تکمیلی و …

تک کارت سرمایه فرهنگیان در قالب کارت چند منظوره بر آن است تا ضمن تجمیع خدمات رفاهی متنوع ، با بهره‌گیری از قابلیت کارت‌های بانکی، نیاز همکاران محترم جهت استفاده از سرویس دستگاه‌های خودپرداز، پایانه‌های فروشگاهی، خدمات اینترنت بانک، تلفن بانک، موبایل بانک و پیامک و نهایتا افزایش رضایت بیشتر همکاران عزیز فرهنگی را در ارائه خدمات سازمانی و فراسازمانی به وجود آورد.

این کارت در ابتدا چهار  خدمت کارت شناسایی، کارت بانکی، کارت بیمه تکمیلی و کیف پول الکترونیکی برای استفاده از اتوبوس و مترو را دارا خواهد بود و در آینده برای ورود و خروج، بهره‌مندی از خانه‌های معلم، سرویس خرید اقساطی و کارت خرید باتخفیف به مرور به خدمات فعلی اضافه می‌شود.

با اجرای این طرح کلیه کارت‌های شناسایی قبلی همکاران فرهنگی ابطال و من بعد این کارت به عنوان کارت شناسایی رسمی کارکنان وزارت آموزش و پرورش شناخته می‌شود.

لذا لازم است تا کلیه فرهنگیان عزیز ابتدا در این سامانه اقدام به تکمیل اطلاعات خود نموده و تایید ثبت اطلاعات را دریافت نمایند تا امکان صدور تک کارت فرهنگیان برای ایشان میسر گردد.

راهنمای ثبت نام در سامانه تک کارت فرهنگیان + جزییات کامل

راهنمای ثبت نام در سامانه تک کارت فرهنگیان

۱٫ حتما به جدول زمان بندی توجه نموده و با توجه به منطقه فعال و تاریخ آن که در جدول مذکور مشخص میباشد توجه نموده سپس اقدام به ورود اطلاعات نمایید
۲٫ با توجه به محدودیت زمانی عملکرد ثبت احوال بین ساعتهای ۸  الی ۱۷ خواهشمند است در صورتی که برای اولین بار وارد سیستم میشوید حتما به ساعت مذکور توجه نمایید ولی در صورتی که برای چندمین بار است که وارد میشوید در هر زمانی امکان پذیر میباشد
۳٫ پیشنهاد میشود از مرورگرهای Chrome یا FireFox استفاده کنید.

۴٫ در هنگام ورود به سیستم، رمز و اجازه ورود به آن از طریق پیام کوتاه و شماره موبایلی که توسط متقاضی اعلام میگردد ارسال می‌شود. چنانچه این شماره موبایل متعلق به متقاضی نباشد و از آن طریق امکان ورود به سایت میسر شود، در صورت شکایت فرد اصلی این موضوع در محاکم قضایی علیه شماره موبایلی که به صورت غیر مجاز دسترسی به سایت پیدا نموده قابل پیگیری خواهد بود. لذا حتما شماره موبایل خود را اعلام نمایید. ضمنا اطلاع رسانی‌های بعدی نیز که متعلق به فرد متقاضی است از همین طریق انجام می‌شود.

۵٫ ارسال پیام کوتاه در حال حاضر فقط برای اپراتور‌های همراه اول و ایرانسل امکان پذیر است . لذا از معرفی شماره‌های رایتل و تالیا خودداری فرمایید.

۶٫ چنانچه اطلاعات شما با اطلاعات مندرج در ثبت احوال یکسان بوده و مشکلی در سایر موارد وجود ندارد، سیستم به شما پیام ثبت موفقیت آمیز اطلاعات را داده و پس از بررسی‌های بعدی اقدام به صدور کارت برای شما انجام خواهد شد.

۷٫ چنانچه اطلاعات شما در سیستم انطباق نداشته باشد ( مانند مشخصات سجلی ، عکس و … ) ضمن تکمیل اطلاعات، لازم است تا به امور اداری اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه تا با ارائه اسناد و مدارک معتبر اصلاحات لازم در سیستم انجام پذیرد.

۸٫ ثبت اطلاعات افراد تحت تکفل اجباری بوده و عدم ثبت اطلاعات آنان موجب اشکال در بیمه تکمیلی این افراد خواهد شد

۹٫ از آنجا که این اطلاعات منجر به صدور کارت شناسایی می‌گردد، لذا لازم است تا عکس موجود در سامانه جدید و فاقد مشکل باشد؛ بدیهی است در صورت عدم تطابق با وضعیت فعلی فرد، کارت شناسایی به فرد متقاضی تحویل نخواهد شد.

سوالات متداول

سوال۱: من یک کارمند مرد هستم،آیا همسر من که فرهنگی هست هم باید اطلاعات خودش را ثبت نماید؟

جواب: برای زوج‌های فرهنگی هر دو باید جداگانه به عنوان کارمند آموزش و پرورش اطلاعاتشان را ثبت نمایند. اما آقایان می‌بایست همسرشان را در افراد تحت تکفل هم ثبت کنند و فقط در صورت پرداخت بیمه توسط همسر(خانم) بیمه را خیر ثبت نمایند.

سوال۲: تا چند بار می‌توان از سامانه درخواست رمز برای موبایل نمود؟

جواب: هر فرد حداکثر تا سه بار می‌تواند درخواست رمز از طریق موبایل نماید. پس از آن امکان دریافت مرز وجود ندارد. لطفا در نگهداری آن دقت فرمایید.

سوال۳: افرادی که عضو صندوق تامین اجتماعی هستند برای افراد تحت تکفل چه شماره بیمه ای را باید ثبت نمایند؟

جواب: این افراد شماره بیمه تامین اجتماعی را برای همه افراد تحت تکفل ثبت می‌نمایند.

سوال۴: چنانچه موردی را فراموش کنیم و تایید نهایی را ثبت کنیم آیا امکان بازگشت به مرحله قبل و اصلاح اطلاعات وجود دارد؟

جواب: بله. با ارسال شماره پرسنلی و شماره ملی خود به ایمیل معرفی شده در سایت، مدیران سیستم وضعیت شما را از تایید نهایی خارج ساخته و این امکان برای شما مهیا می‌شود تا اصلاح اطلاعات را انجام داده و دوباره تایید نهایی نمایید.

شماره تلفن‌های داده شده در وزارت فقط برای پاسخگویی ادارات کل آموزش و پرورش است.

فرهنگیان محترم لطفا در صورت هر گونه اشکال در اطلاعات یا عدم ورود ، با شماره تلفن ۳۸-۸۸۶۶۰۷۳۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

۱٫ داخلی ۱۰۴۰ – آقای سرفراز
۲٫ داخلی ۱۰۲۲ – آقای امیری
۳٫ داخلی ۱۰۹۴ – آقای علیقلی زاده
۴٫ داخلی ۱۰۱۷ – آقای علائی

آدرس سایت تک کارت فرهنگیان profile.medu.ir

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

4
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
محمدرضا

سلام، این شماره ها را که کسی جواب نمیده!!!!!

کناریوند

سلام روزبخیر. من برای ]چندمین بار میخوام وارد سایت شم. برای نام کاربری هرچی میزنم ارور میده. فراموش کردم چیو باید بزنم.شماره شناسنامه یا کد پرسنلی هرکدومو میزنم نمیاره.میشه خواهش کنم راهنماییم کنید