کاهش آلودگی هوای تهران دوشنبه ۱۳ دی ۹۵

اخبار ۱۲ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

کاهش آلودگی هوای تهران دوشنبه ۱۳ دی ۹۵

در این مقاله از پورتال وهاران برای شما خبری تقریبا امیدوار کننده از هوای تهران دوشنبه ۱۳ دی ۹۵ را در نظر گرفته ایم. در این خبر سازمان هواشناسی از غبارآلود بودن هوای تهران در روز دوشنبه ۱۳ دی ۹۵ خبر داد. در ادامه جزییاتی بیشتر را خواهید خواند.

پیش بینی هوای تهران دوشنبه ۱۳ دی ۹۵

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز و اوایل وقت روز دوشنبه ۱۳ دی، هوای استان‌های تهران، البرز، اراک و اصفهان غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، امروز و اوایل وقت روز دوشنبه ۱۳ دی هوای شهرهای پرجمعیت و در استان‌های تهران، البرز، اراک و اصفهان غبارآلود پیش‌بینی می‌شود اما از اواخر وقت روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه به سبب پیش‌بینی وزش باد از غلظت غبار در این شهرها کاسته می‌شود.

آلودگی هوا 7 آذر 95 : هوای تهران باز هم ناسالم شد

وی افزود: امروز (یکشنبه ۱۲ دی) به سبب عبور موج تراز میانی جو در بخش‌هایی از استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، دامنه‌های مرکزی البرز و به تدریج در برخی نقاط شمال شرق ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت روز دوشنبه نیز در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق کشور رخ خواهد داد که در این مدت در بخش‌هایی از زاگرس مرکزی به ویژه در استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش‌ها به صورت رگبار و باران، گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه این موج روز سه‌شنبه ۱۴ دی در شمال شرق، شرق و دامنه‌های البرز شرقی و بخش‌هایی از نواحی مرکزی کشور فعال خواهد بود، گفت: اواخر وقت روز دوشنبه و در روز سه‌شنبه در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد. همچنین طی سه روز آینده دمای هوا در نوار شمالی کشور ۲ تا ۴ درجه کاهش می‌یابد.

وی در پایان با اشاره به وضعیت جوی استان تهران، ‌افزود: آسمان تهران در روز دوشنبه ۱۳ دی صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی، در بعدازظهر وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۳ و سه درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه ۱۴ دی، صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۰ و یک درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of