انتشار عکس واقعی زلیخا بعد از بازسازی تصویرش در مصر

سرگرمی , عکس ۱۲ آذر ۱۳۹۶ یک دیدگاه

انتشار عکس واقعی زلیخا بعد از بازسازی تصویرش در مصر

داستان عشق یوسف و زلیخا از زمانهای دور تا الان نقل شده است و چون معشوقه زلیخا یوسف پیامبر بوده است این جریان عاشقانه در قرآن هم عنوان شده است. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما عکس اصلی زلیخا را منتشر کرده ایم.

عکس بازسازی شده چهره زلیخا در موزه مصر

انتشار عکس واقعی زلیخا بعد از بازسازی تصویراش در مصر انتشار عکس واقعی زلیخا بعد از بازسازی تصویراش در مصر انتشار عکس واقعی زلیخا بعد از بازسازی تصویراش در مصر

بازسازی تصویر بانو زلیخا در موزه مصر

زُلِیخا در ادبیات دینی یهودی و اسلامی، نام همسر پوتیفار(وزیر اعظم مصر) بود که قصد مراوده با یوسف پیامبر را داشت. ولی یوسف پاکدامنی پیشه کرد و این موجب بالا رفتن مقام و مرتبه او در نزد خدا گردید. نام زلیخا در قرآن نیامده و به عنوان زن عزیز مصر از او یاد شده و در تفاسیر از او بدین نام یاد شده. زلیخا که بت‌پرست بوده‌؛ شبی در پیشگاه بتش سجده می‌کند و می‌گوید:«من سال‌ها تو را عبادت کرده‌ام و همیشه دعایم این بوده که مرا به وصال یوسف برسانی. این‌بار فقط می‌خواهم یک‌بار دیگر او را ببینم و با من سخن بگوید». صبحگاه وقتی یوسف از آن‌جا عبور می‌کند؛ زلیخا هر چه فریاد می‌زند؛ از شلوغی و غوغای همراهان کسی به او توجهی نمی‌کند. زلیخا به خانه برمی‌گردد و با دست خود بتش را می‌شکند و از روی تضرع و اخلاص، پیشانی بر خاک می‌گذارد و می‌گوید:«ای پروردگار یوسف! تو که یوسف را از مشکلات رهانیدی و به سروری رساندی؛ ذلت و خواری مرا ببین و به من رحم کن، مرا از این غم رهایی ده و به وصال معشوقم برسان».

پس از آنکه یوسف عزیز مصر شد، زلیخا سالها در غم هجران وی سوخت و در نهایت با معجزه یوسف جوان شده و با وی ازدواج کرد.

گرداوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
اسیر

خدایا،
نه زیبایی یوسف را دارم نه جوانیش را، نه پیامبر زاده ام و نه پیامبر، نه عزیز کسی هستم نه عزیز مصر، نه زلیخا دارم و نه چشم به راهی نگران، نه علمی و نه ثروتی، فقط یک شباهت با یوسف دارم، اونم اینه که، ته چاه گرفتارم، اگر صدایم بیرون می رسد، لطفا ساربانی بفرست.