ممنوعیت ورود به مرز مهران 26 آبان 95

اخبار ۲۶ آبان ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

ممنوعیت ورود به مرز مهران 26 آبان 95

همچنین ببینید :

جزییات کامل بسته شدن مرز مهران 24 آبان 95

جزییات خبر بسته شدن مرز مهران 25 آبان 95 توسط عراق

ورود به مرز مهران ممنوع شد

درحالی‌که فرمانده انتظامی استان ایلام ظهر امروز از باز بودن مرز مهران و سهولت تردد در مسیرهای منتهی به این مرز خبر داده بود، اما ستاد مرکزی اربعین ساعاتی قبل اعلام کرد: مرز مهران برای زائران جدیدالورود ممنوع است.

ستاد مرکزی اربعین در اطلاعیه‌ای کوتاه اعلام کرد: مرز “مهران” به دلیل تراکم و ازدحام جمعیت و ترافیک مسیرهای مواصلاتی و حضور برخی افراد غیرمجاز بدون مدارک معتبر سفر، تا تصمیم‌گیری دوباره توسط این ستاد، برای زائران جدیدالورود ممنوع است.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا صبح امروز اعلام کرد تا کنون ۳۰۰۰ نفر را که بدون مدارک معتبر و قانونی قصد خروج از مرز مهران و شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین را داشتند، بازگردانده‌اند.

با آن‌که ناجا بارها تاکید کرده به هیچ وجه امکان تردد بدون مدارک قانونی معتبر وجود ندارد و اشخاصی که به مزها مراجعه می‌کنند حتما باید گذرنامه و روادید داشته باشند اما همچنان از مرز مهران خبر می‌رسد جمعیت زیادی بدون داشتن ویزا و حتی گذرنامه به این مرز مراجعه کرده‌اند و ازدحام آن‌ها و اضافه شدن به جمعیت‌شان مانع خروج آسان سایر زائرانی شده است که از قبل ویزا گرفته‌اند و باید از همین مرز خارج شوند.

شب گذشته نیز شلوغی مرز مهران باعث شد، شماری از زائران که طبق برنامه‌ریزی سامانه سماح (متعلق به سازمان حج و زیارت)، باید از همین مرز تردد می‌کردند، شبانه به سمت مرزهای شلمچه و چزابه هدایت شوند.

همچنین بخوانید:  واکنش تند هنرمندان در اینستاگرام به سیلی زدن به زن دستفروش در فومن

عده‌ای بر این باورند که می‌توانند از فرصت ازدحام جمعیت در مرزها استفاده کرده و بدون داشتن مدارک معتبر و قانونی وارد خاک عراق شوند. این درحالی است که مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه تاکید کرده است: ورود به کشور عراق بدون داشتن روادید به “هیچ‌وجه” و “به طور مطلق” امکان‌پذیر نیست.

حسن قشقاوی ـ معاون کنسولی وزارت امور خارجه ـ نیز ورود به خاک عراق بدون داشتن مدارک معتبر و قانونی را از مصادیق مجرمانه آن کشور اعلام کرده بود که تا شش سال زندانی دارد.

او هفته گذشته نیز از دستگری ۳۶ ایرانی در خاک عراق که بدون داشتن مدارک معتبر به این کشور سفر کرده بودند، خبر داده بود که البته ذوالفقاری ـ رییس ستاد مرکزی اربعین ـ دیروز (۲۴ آبان) از آزادی آن‌ها خبر داد و گفت: افراد دیگری در عراق بازداشت شده‌اند که هنوز عراق آمار دقیقی به ما اعلام نکرده است. طرف عراقی اعلام کرده که اگر کسی را دستگیر کند او را زندانی خواهد کرد. ما هم در ابتدا تقاضای همکاری از طرف عراقی را داشتیم، اما شرایط همین‌گونه پیش برود نباید خیلی درخواست مساعدت از طرف عراقی داشته باشیم و هر کس خلاف قانون عمل کرد خودش باید تاوان دهد.

ممنوعیت ورود به مرز مهران 26 آبان 95

همچنین ببینید :

جزییات کامل بسته شدن مرز مهران 24 آبان 95

جزییات خبر بسته شدن مرز مهران 25 آبان 95 توسط عراق

ورود زائرین جدید الورود به مرز مهران ممنوع شد

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد ورود زائرین جدید الورود به مرز مهران ممنوع است.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: مرز مهران به دلیل تراکم و ازدحام جمعیت و ترافیک مسیرهای مواصلاتی و حضور برخی افراد غیرمجاز بدون مدارک قانونی سفر، تا تصمیم‌گیری مجدد توسط ستاد مرکزی اربعین برای زائران جدیدالورود ممنوع می‌باشد.

همچنین بخوانید:  روحانی برنده انتخابات 96 ایران شد + جزییات و تعداد آرا

وی تصریح کرد : از زائران عزیز انتظار داریم قبل از اینکه به مرز استان ایلام برسند مسیر خود را تغییر و به سمت استان خوزستان (مرزهای جنوبی) بروند.

گودرزی افزود: نیروی انتظامی نیز در ورودی استان ایلام، از ورود زائران جدید به این استان ممانعت کرده و آنها را به سمت مرزهای جنوبی هدایت خواهد کرد.

همچنین ببینید :

جزییات کامل بسته شدن مرز مهران 24 آبان 95

جزییات خبر بسته شدن مرز مهران 25 آبان 95 توسط عراق

ممنوعیت ورود به مرز مهران

ستاد مرکزی اربعین حسینی در اطلاعیه شماره سه خود، حرکت تمامی خودروها به سمت مرز مهران را ممنوع اعلام کرد.

ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) در این اطلاعیه آورده است:

به‌دلیل ازدحام شدید زائران در مرز مهران برای خروج از کشور و تکمیل ظرفیت و حضور برخی افراد بدون گذرنامه و روادید در نزدیکی پایانه مرزی مهران که متاسفانه مشکلاتی را برای سایر زائرین ایجاد کرده است، حرکت تمامی خودروها به سمت مرز مهران ممنوع اعلام شد.

این اطلاعیه می‌افزاید: نیروی انتظامی، سازمان راهداری، حمل ونقل جاده‌ای، استانداریهای کرمانشاه، لرستان و خوزستان موظف به هدایت اتوبوسها و خودروها به سمت مرزهای استان خوزستان (چذابه و شلمچه) هستند.

همچنین ببینید :

جزییات کامل بسته شدن مرز مهران 24 آبان 95

جزییات خبر بسته شدن مرز مهران 25 آبان 95 توسط عراق


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *