اطلاعیه اولویت های حج تمتع ۹۶ صادر شد + متن اطلاعیه

اخبار ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

اطلاعیه اولویت های حج تمتع ۹۶ صادر شد + متن اطلاعیه

حج تمتع سال ۹۶ با حواشی بسیار زیادی همراه شد. سازمان حج و زیارت اطلاعیه اولویت های حج تمتع سال ۹۶ را اعلام کرد. پورتال وهاران در این مقاله جزئیات خبر حج تمتع فروردین ۹۶ را برای شما عزیزان منتشر می کند.

اولویت‌های حج تمتع ۹۶ اعلام شد

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای اولویت‌های حج تمتع سال ١٣٩۶را اعلام کرد.

پس از یک سال محرومیت زائران ایرانی از حج تمتع، در آخرین روزهای سال ٩۵، سازمان حج و زیارت ایران از توافق با عربستان برای حضور بیش از ٨۶ هزار زائر ایرانی در حج تمتع ٩۶ و تامین مطالبات جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.

اولویت‌های حج تمتع ۹۶ اعلام شد

این سازمان امروز، پنجم فروردین ماه با صدور اطلاعیه ای، اولویت‌های اعزامی در حج امسال را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: “ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و بهار طبیعت، به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند باتوجه به فراهم شدن شرایط تشرف حجاج جمهوری اسلامی ایران به حج تمتع سال ۱۳۹۶، کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب حج تمتع تا ۱۳۸۵/۰۴/۳۱ می‌توانند از دهه سوم فروردین ماه بر اساس شرایطی که در اطلاعیه تکمیلی این سازمان اعلام خواهد شد، نسبت به انجام مراحل ثبت‌نام خود برای اعزام به حج تمتع ۱۳۹۶ اقدام کنند.

از آنجایی که برای سفر به حج تمتع امسال داشتن گذرنامه بین‌المللی با حداقل اعتبار تا ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ ضروری است، لذا متقاضیان سفر به حج که فاقد گذرنامه بوده و یا اعتبار گذرنامه آنان کمتر از تاریخ فوق می‌باشد، لازم است در فرصت مناسب نسبت به دریافت گذرنامه جدید بصورت انفرادی اقدام کنند.

تمام کسانی که قصد واگذاری قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع خود به بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر، برادر، خواهر، فرزند) را داشته باید قبل از فرارسیدن موعد ثبت‌نام در کاروان‌ها، به یکی از دفاتر خدمات زیارتی مجاز این سازمان در سطح استان مراجعه و نسبت به ثبت و نهایی کردن این فرآیند در سامانه جامع نقل و انتقال سازمان حج و زیارت، اقدام کنند.

اطلاعیه تکمیلی این سازمان درخصوص زمان و نحوه ثبت‌نام واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سالجاری، دهه سوم فروردین ماه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حج و زیارت به نشانی hajnews.ir و رسانه‌ها منتشر خواهد شد.”

اطلاعیه اولویت های حج تمتع 96 صادر شد + متن اطلاعیه

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of