چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

اخبار , عکس ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

افراد سیاسی و همسرانشان همیشه مورد توجه بسیاری از مردم بوده است و بسیاری از افراد می خواهند عکس همسران چهره های سیاسی ایرانی را ببینند. پورتال وهاران در این مقاله عکس های همسران افراد سیاسی ایرانی یا زوج های سیاسی ایرانی را برای شما عزیزان منتشر می کند.

محمدباقر قالیباف و همسرش زهرا مشیر

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

از زوج های سیاسی می توان به محمدباقر قالیباف و همسرش زهرا مشیر اشاره کرد، زهرا مشیر دارای دکترای جامعه شناسی است. مشیر در مقطع دوم دبیرستان در سال ۱۳۶۲ با قالیباف ازدواج کرد، خطبه عقد آنها توسط امام(ره) خوانده شد، حاصل این ازدواج سه فرزند به نام الیاس، اسحاق و مریم است.محمدباقر قالیباف نیز در شهریور ۱۳۴۰ در شهر ییلاقی طرقبه در خانواده مذهبی به دنیا آمد، پدر وی از کسبه قدیم و از معتمدان این منطقه بود. قالیباف از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۴ فرماندهی نیروی انتظامی کشور را بر عهده داشته است در سال ۸۴ شهردار پایتخت شد.

***

محمود واعظی و همسرش پروین داداندیش

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

پروین داداندیش همسر محمود واعظی، دکترای علوم سیاسی از دانشگاه ورشو لهستان است.داداندیش عضویت در شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی، معاون کمیته خاص زنان و جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۹۲، مسئول گروه کشورهای غیر اسلامی معاونت بین الملل دفتر امور زنان ریاست جمهوری۷۳ – ۱۳۷۲ را در کارنامه اش دارد. علی جنتی در زمان تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی پروین داداندیش را به عنوان مشاور خود در امور بانوان منصوب کرد.واعظی دکترای روابط بین الملل دارد وی به عنوان مشاور وزیر و معاون سیاسی اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه فعالیت کرده است. واعظی از اعضای موسس حزب اعتدال توسعه است. مرداد سال ۱۳۹۲ به عنوان گزینه دولت یازدهم برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و از مجلس رای اعتماد گرفت.

***

محمدنبی حبیبی و همسرش فاطمه فخر

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

یک دیگر از زوج های سیاسی محمدنبی حبیبی و همسرش سیده فاطمه فخر هستند.حبیبی از اعضای قدیمی حزب موتلفه اسلامی است از ۳۱ مرداد سال ۸۳ دبیرکل این حزب شد. همسرش نیز عضو شورای مرکزی و مدیر سازمان زنان حزب موتلفه است. وی استاندار تهران، فارس و خراسان را در کارنامه سوابق خود دارد از دیگر سمت های حبیبی می توان به قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر، مدیرعاملی شرکت پست جمهوری، معاونت وزارت راه و ترابری، رییس سازمان هواپیمایی کشور، معاون سیاسی استاندار کرمان، رییس سیاست اقامه نماز تهران و … اشاره کرد. حبیبی که دارای فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تهران است مدتی نیز شهردار تهران بود در دوره شهرداری اش، ساخت مترو آغاز شد.

***

غلامعلی حدادعادل و همسرش طیبه ماهروزاده

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

از دیگر زوج های سیاسی می توان به غلامعلی حدادعادل و طیبه ماهروزاده اشاره کرد.طیبه ماهروزاده در سال ۵۱ با غلامعلی ازدواج کرد و در پی این ازدواج بود که به فلسفه علاقه مند شد.حاصل این ازدواج فرالدین، آزاده، زهرا و بنت الهدی هستند. حدادعادل با داشتن دکترای فلسفه دارای سوابقی چون عضویت در فرهنگستان زبان و ادب فارسی، ریاست مجلس، دانش یاری فلسفه دانشگاه تهران، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای انقلاب فرهنگی و نمایندگی مجلس هشتم و نهم و … است. وی در سال ۱۳۸۷ در رشته فلسفه به عنوان چهره ماندگار انتخاب شد. ماهروزاده در سال ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد. دکترایش را در رشته فلسفه تعلیم و تربیت با گرایش برنامه ریزی درسی از دانشگاه تربیت معلم گرفته است در سمت های اجرایی همچون مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مدیر پژوهشکده مطالعات زنان دانشگاه الزهرا و دانشیار دانشگاه الزهرا، عضو هیات موسس انجمن فلسفه ایران، عضو هیات امنای سازمان انجمن اولیا و مربیان، موسس شبکه زنان دانشمند مسلمان و سردبیری چندین مجله تخصصی و… ایفای نقش کرده است.

***

محمدرضا عارف و همسرش حمیده مروج

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

محمدرضا عارف، در سال ۱۳۳۰ در خانواده ای مذهبی و اصیل در شهر یزد به دنیا آمد پدرش حاج‏ میرزا احمد عارف، یکی از بازاریان اصیل یزد است. عارف با حمیده مروج ازدواج کرد وی دارای مدرک فوق تخصص پوست و عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است که ماحصل این ازدواج ۳ فرزند پسر به نام­ های حمیدرضا، وحید و سعید است.

***

منوچهر متکی و همسرش طاهره نظری مهر

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

متکی متولد سال۱۳۳۲ است و کارشناسی ارشد روابط بین الملل از دانشگاه تهران دارد.وی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و ژاپن، معاون حقوقی و کنسولی و امور مجلس وزارت امورخارجه، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و وزیر امورخارجه در دولت های نهم و دهم را در کارنامه کاری اش دارد. نظری مهر در ابتدا در رشته بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به تحصیل بود و بعد از گذراندن ۱۰۶ واحد به همراه همسرش به ترکیه رفت و در سال ۶۹ بار دیگر در کنکور شرکت کرد و در رشته داروسازی دانشگاه تهران قبول شد و اکنون دارای دکترای داروسازی است. وی در زمان تصدی همسرش بر وزارت خارجه، مدیرکل امور بین الملل زنان و حقوق بشر وزارت خارجه را عهده دار شد که با انتقاداتی همراه بود. نظری مهر همچنین کاندیدای انتخابات مجلس نهم هم شد اما به مجلس راه پیدا نکرد.

***

حسن کامران و همسرش نیره اخوان

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

حسن کامران و نیره اخوان بیطرف از زوج های سیاسی کشورمان هستند هر دو مسئولیت نمایندگی مردم اصفهان در مجلس نهم را برعهده داشتند در انتخابات مجلس دهم هم کاندیدا شدند اما آرای لازم را بدست نیاوردند البته کامران در انتخابات میان دوره ای مجلس موفق شد به بهارستان راه پیدا کند. کامران در آخرین نطق خود در مجلس شورای اسلامی خطاب به همسرش گفت:من مدیون خانم اخوان هستم و از ایشان تشکر ویژه دارم که بدون ادعا خانم هستند.

***

حسین شریعتمداری و همسرش عصمت باروتی

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

عصمت باروتی، متخصص زنان و زایمان است و در دولت نهم در زمان وزارت لنکرانی، مسئولیت معاونت جدیدالتاسیس دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت را بر عهده گرفت. وی همچنین مشاور مرضیه وحید دستجردی در امور زنان بود.همسرش حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان و نماینده ولی فقیه در این مؤسسه است.

***

سید ابراهیم رئیسی و همسرش جمیله علم الهدی

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

جمیله علم الهدی دکترای فلسفه تعلیم و تربیت است. وی دانشیار دانشگاه شهید بهشتی در دانشکده علوم تربیتی بوده و در کنار آن رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی نیز است.علم الهدی رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای انقلاب فرهنگی را برعهده دارد. حجت الاسلام رئیسی در سال ۱۳۳۹ در محله نوغان مشهد مقدس متولد شد. وی سطح چهار فقه و اصول از حوزه علمیه قم، فوق لیسانس حقوق بین الملل خصوصی، دکترای فقه و مبانی حقوق با گرایش حقوق خصوصی از دانشگاه شهید مطهری را دارد. رئیسی از سال ۸۳ تا سال ۹۳، به مدت ۱۰ سال معاون اول قوه قضائیه و از سال ۹۳ تا سال ۹۵ نیز دادستان کل کشور بود. همچنین وی از سال ۱۳۹۱ تاکنون با حکم مقام معظم رهبری به عنوان دادستان کل ویژه روحانیت و در نهایت با رحلت آیت الله واعظ طبسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد.

***

اسحاق جهانگیری و همسرش منیژه جهانگیری

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

اسحاق جهانگیری در سال ۱۳۵۸ با همسرش ازدواج کرد. حاصل این ازدواج چهار فرزند دو دختر و دو پسر است. پسر بزرگ جهانگیری دکتری دارد و پسر کوچکش هم دانش آموز است یک دخترش فوق لیسانس و دیگری لیسانس دارد. جهانگیری پدر بزرگ هم شده یک نوه پسر ۵ ساله دارد. همسر جهانگیری فوق لیسانس دارد و هر از گاهی هم در کنار همسر معاون اولش دیده می شود. بیشتر فعالیت های منیژه جهانگیری در بنیاد خیریه و NGO است.

***

محمدجواد ظریف و همسرش مریم ایمانیه

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

مریم ایمانیه فارغ التحصیل رشته تغذیه است و در سال ۱۳۵۸ با محمدجواد ظریف ازدواج کرده است.از وی می توان به عنوان فعال ترین همسر وزیر امور خارجه یاد کرد. بارها و در مراسم های مختلف از جمله مذاکرات وین همسر خود را همراهی کرده است.

***

چهره های سیاسی ایرانی و همسرانشان + عکس و بیوگرافی

گرداوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of