هشدار پلیس به مردم در مورد خرید نوروز 96

اخبار , نوروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

هشدار پلیس به مردم در مورد خرید نوروز 96

تب و تاب خرید نوروزی 96 شروع شده است و همه مردم به انوازه وسع و توانایی خود کالاهای موردنیاز خود را برای نوروز 96 تهیه می کنند. به همین دلیل تبادل اسکناس ها و چک پول ها بسیار زیاد می شود و همین موضوع هم بستر مناسبی برای کلاهبرداران فراهم می کند. پلیس ناجا به مردم در مورد اینکه خرید های نوروز 96 را با دقت بیشتری انجام دهند، هشدار داد. پورتال وهاران در این مقاله جزویات خبر هشدار پلیس برای خریدهای نوروزی 96 را برای شما عزیزان منتشر می کند.

توصیه پلیس به مردم در مورد خریدهای نوروزی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از لغو مرخصی مجرمان سابقه دار از اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی خبرداد و گفت: ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری در سراسر کشور ضمن شناسایی و کنترل این متهمان، فعالیت های آنان را رصد و تحت نظارت پلیس قرار دارند.

سرهنگ محمدرضا اکبری افزود: طبق دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی به استانهای سراسر کشور، یکی از برنامه های مهم ما در پایان سال در حوزه جعل و کلاهبرداری، کنترل مجرمان است.

وی با اشاره به توافقات انجام شده با قوه قضائیه به منظور ایجاد امنیت برای شهروندان در ایام اسفند و نوروز در خصوص لغو مرخصی به مجرمین حرفه ای خبر داد و گفت: با توجه به اینکه 85 درصد از مجرمان سابقه دار یا رها شده از زندان مرتکب جعل و کلاهبرداری شده اند، ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری در سراسر کشور ضمن شناسایی و رصد مجرمان، آنها را به صورت محسوس و غیر محسوس تحت نظارت قرار می دهند.

سرهنگ اکبری، گفت: به دلیل خریدهای نوروزی در اسفند ماه تبادل پول، اسکناس، تراول چک و ارز بسیار فراوان صورت می گیرد بنابراین به دلیل تراکم زیاد مشتری و خریدار، دقت لازم کاهش می یابد. افراد سودجو نیز با سوء استفاده از این شرایط در مراکز تجاری، اقتصادی و فروشگاه ها مبادرت به ارائه اسکناس های جعلی هنگام خرید و فروش می کنند.

معاون جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، درباره خرید و فروش و تبادل اسکناس هایی که از مشتری و یا مشتری از مغازه داران دریافت می کند، توصیه کرد: شهروندان با شناسایی پارامترهای امنیتی، مراقبت کافی داشته باشند.

هشدار پلیس به مردم در مورد خرید نوروز 96

سرهنگ اکبری گفت: جلساتی با ستاد پیشگیری و مقابله با جعل وزارت کشور و بانک مرکزی برگزار و در این رابطه موضوعاتی مطرح شد که امیدواریم پیگیری های مربوطه انجام شود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا به سفرهای نوروزی شهروندان و استفاده از تورهای مسافرتی اشاره کرد و گفت: ممکن است افرادی در فضای مجازی و یا سایر روشها اقدام به تبلیغ برای انجام مسافرت های ارزان کرده و حتی وجوهی را نیز دریافت کنند؛ شهروندان باید توجه داشته باشند که این گونه تبلیغات در اغلب موارد کلاهبرداری و حتی ارسال بلیت نیز در پاره ای موارد جعلی بوده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: افرادی که برای مسافرت از شرکت های هواپیمایی و خدمات مسافرتی استفاده می کنند نباید به هر شرکتی اطمینان کنند. شهروندان برای انجام مسافرت به خارج از کشور به مراکز و آژانس های مسافرتی رسمی که دارای مجوز هستند، مراجعه و از پرداخت هرگونه وجه، تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات گسترده و فریبنده ادعای اجرای تور با هزینه های پایین را دارند، خودداری کنند.

سرهنگ اکبری به شهروندان توصیه کرد: برای اخذ ویزا شخصاً با ارائه گذرنامه به سفارت خانه ها مراجعه و یا از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام کنند و از تحویل مدارک به افراد ناشناس یا شرکت ها و آژانس های غیر معتبر پرهیز کنند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


2 نظر برای “هشدار پلیس به مردم در مورد خرید نوروز 96” وجود دارد

  1. ناشناس گفت:

    سايت معتبر و پر محتويي داريد تبريک ميگم

  2. ناشناس گفت:

    تشکر ميکنم از لطفتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *