مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید

عکس , فرهنگ و هنر ۱۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید

متن گفتگوی ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ

با شروع پخش مجموعه تازه‌ تولید ماه و پلنگ از شبکه سه سیما ، شاهد بازی هنرپیشه‌ای با نقش تازه و متفاوت در تلویزیون هستیم. ویدا جوان که پیش از این، او را با نقش‌هایش در مجموعه‌های طنز و فانتزی پژمان و شمعدونی در یاد داشتیم، این‌بار در قالب نقشی متفاوت و جدی فرورفته و در نقش کتایون، دختری که با مشکلات متعدد مواجه شده و در صدد حق‌خواهی و انتقام است، ایفای نقش می‌کند. جوان به گفته خودش، سعی بر دوری از کلیشه‌ها دارد و احتمالا انتخاب‌های متفاوت و سنجیده او در عالم بازیگری و گزیده‌کاری‌اش بر همین اساس و مبنا صورت می‌گیرد.

به بهانه پخش مجموعه شبانه ماه و پلنگ با او گفت‌وگو کردیم و از ضوابط بازی‌اش در این نقش پرچالش پرسیدیم.

کتایون، نقشی جدید و جسورانه در کارنامه کاری‌تان محسوب می‌شود. آقای امینی چطور شما را برای بازی در این مجموعه انتخاب کرد و خود شما بر چه اساسی نقش را پذیرفتید؟

سال گذشته، من در تئاتری با نام جان‌گز بازی می‌کردم. یک شب، آقای امینی (کارگردان ماه و پلنگ) برای تماشای این کار مهما‌مان شدند و اجرایم را دیدند و از آن خوششان آمد. بعد از مدتی، از دفتر آقای زرین‌کوب با من تماس گرفتند و سیناپس اولیه فیلمنامه ماه و پلنگ را فرستادند. بعد هم که وارد مرحله عقد قرارداد شدیم و من از همان ابتدا برای بازی در نقش کتایون به پروژه پیوستم. این روالی بود که آقای امینی برای انتخاب من طی کردند؛ اما درباره این‌که خودم بر چه اساسی نقش را پذیرفتم، باید بگویم یک سال و نیم بود که بعد از بازی در مجموعه شمعدونی به انتخاب خودم در تلویزیون کم‌کار شده بودم و دلم می‌خواست در پروژه‌های بعدی که بازی می‌کنم، اتفاق تازه‌ای برای خودم رقم بزنم. به همین دلیل هم بود که به تئاتر رفتم تا توانایی‌ خودم را در آن عرصه بیشتر محک بزنم و هم این‌که فرصت برایم ایجاد شود تا نقش‌های بعدی‌ام چالش برانگیزتر باشند. وقتی فیلمنامه ماه و پلنگ را خواندم، دیدم کتایون همان نقشی است که یک سال و نیم منتظرش بودم. کتایون، شخصیتی تک‌بعدی نبود بلکه ابعاد مختلف داشت و در طول روند داستان تغییرات مختلفی را تجربه می‌کرد که در نتیجه، بازی کردن در آن نقش برای هر بازیگری چالشی جدی به‌شمار می‌آمد.

از ویژگی‌های شخصیتی کتایون برایمان بیشتر بگویید. او چگونه دختری است؟

همان‌طور که گفتم، شخصیت کتایون ابعاد مختلف دارد و در طول داستان، اتفاقات مختلفی برایش رخ می‌دهد. او ابتدا دختری مثبت، ساده و احساساتی است و همین احساساتی بودن موجب می‌شود، حرکات بعدی‌اش در طول ماجرا شکل بگیرد. عشق، مهم‌ترین محرکه زندگی اوست و پس از پنج سال عشق زندگی‌اش، آرش را پیدا کرده و این دو به سختی توانستند خانواده‌هایشان را راضی کنند که به ازدواج‌شان رضایت دهند. کتایون در عین حال بسیار با اراده و باپشتکار هم هست و به‌دنبال تصمیماتش می‌رود.

در فرهنگ عمومی ما انتقام و حق‌خواهی، خصیصه‌ای نه‌چندان مثبت در نظر گرفته می‌شود و همه اصرار به دعوت کردن فرد به بخشش و عفو متهم دارند. در ابتدای داستان نمی‌ترسیدید، مخاطبان این حق‌خواهی کتایون را درک نکنند و او تبدیل به شخصیتی منفی شود؟

کتایون در پی حق‌خواهی است، اما در این روند گرفتن حق و احیای خون همسرش آن‌قدر با موانع گوناگون و خیانت آدم‌های مختلف مواجه می‌شود که به بیماری روحی و روانی گرفتار می‌آید. کم‌کم به این نتیجه می‌رسد که همه آدم‌های اطراف به دنبال ضربه زدن به او هستند و به همین خاطر در صدد انتقام گرفتن برمی‌آید. درباره ترس از منفی شدن شخصیت هم همان ابتدا فکرهایی کردیم و روندی شخصیتی برای او درنظر گرفتیم. من هم خیلی موافق انتقام نیستم و به قول شما از فرهنگ عمومی جامعه تا ادیان مختلف همیشه بر لزوم بخشش تاکید کرده‌اند اما کتایون به مرزی از فروپاشی روانی می‌رسد که دیگر به فکر چیزی جز انتقام نیست.

فکر می‌کنم چالش سختی را هم برای باورپذیری هر چه بیشتر نقش پیش‌رو داشتید …

بله، باورپذیری همیشه برایم مهم است و حتی در نقش‌های فانتزی و غیرجدی به‌دنبال باورپذیرتر کردن نقش هستم. در این راه از غرایزم برای شکل دادن به نقش‌ها استفاده می‌کنم تا خودم را به شخصیت مورد نظر نزدیک کنم؛ بخصوص برای نقش کتایون که این قضیه بسیار پررنگ‌تر بود. در طول این مدت واقعا با این نقش زندگی کردم و حتی در طول یک ماهی که در بهشت زهرا مشغول ضبط سریال بودیم، هر روزش را عزاداری می‌کردم و واقعا به خودم القا کرده بودم که یکی از عزیزانم از دنیا رفته است یا در همان قسمت‌های خاکسپاری آرش دیدیم که کتایون حتی گریه هم نمی‌کرد و هنوز در شوک و بهت بود؛ این هم باز براساس تحقیقی بود که من کردم و یکی دو مستند را در این زمینه دیدم و واقعا سعی کردم آن شوک روانی را که به کتایون وارد شده بود، به شکلی طبیعی نشان دهم.

با توجه به این‌که ماه و پلنگ، اولین تجربه همکاریتان با احمد امینی بود، از این تجربه رضایت داشتید؟

بله،‌ بسیار زیاد. من و آقای امینی، دائم درخصوص نقش با هم صحبت می‌کردیم. احمد امینی، ارتباط خیلی خوبی با بازیگران دارد و وقتی پای مانیتور می‌نشیند، درکشان می‌کند و با آنها اشک می‌ریزد و می‌خندد.

معرفی شما در تلویزیون با دو مجموعه طنز پژمان و شمعدونی همراه بود و فکر می‌کنم، مثل بسیاری دیگر از بازیگران تا مدت‌ها بعد از بازی در این مجموعه فقط برای نقش‌های طنز دعوت می‌شدید. درست است؟

البته شروع کار من در تلویزیون با مجموعه زمانه بود که محتوای ملودرام و اجتماعی داشت و بعد سراغ این دو مجموعه رفتم. بعد از زمانه اتفاقا برای این‌که از آن فضای جدی دور شوم، سراغ پژمان رفتم و نکته جالب این که کمدی اصلا با روحیه‌ام جور در نمی‌آید. به طور کلی آدم طنازی نیستم و حتی جوک گفتن برایم سخت است! اولویت اولم نقش‌های احساسی است. بعد از پژمان هم دوباره به سراغ نقشی جدی در آسمان من رفتم و بعد شمعدونی به من پیشنهاد شد. برای بازی در آن مجموعه به آقای صحت گفتم، می‌خواهم جدی‌ترین شخصیت سریال را بازی کنم و از هرگونه تیپ و شخصیت سازی دور شوم. همان‌طور که گفتم دوری از کلیشه برایم خیلی مهم است و دلیل اقبالم به تئاتر،همین مساله است.

با توجه به همین دوری گزیدن‌ از کلیشه‌ها و این‌که حالا دیگر هر دو طیف نقش‌های جدی و طنز را بازی کرده‌اید، فکر می‌کنید از حالا به بعد چه مسیری را طی کنید و به‌دنبال چه نقش‌هایی باشید؟

آدم هیچ‌وقت نمی‌داند قرار است فردا برایش چه چیزی رخ دهد. من از ابتدای کارم برای خودم برنامه‌ای کلی در نظر گرفتم.مدیوم مورد نظر برایم مهم نیست، بلکه به دنبال نقشی هستم که چالشی در من ایجاد کند و اتفاق جدیدی برایم رقم بزند یا کارگردانش فرد برجسته‌ای باشد. الان بیشتر دنبال کسب تجربه بیشتر و یادگیری در این حوزه هستم و دوست دارم به توانمندی‌ بیشتر شناخته شوم.

بیوگرافی ویدا جوان

نام : ویدا
نام خانوادگی: جوان
مدرک تحصیلی: لیسانس حسابداری
محل تولد : تهران
محل زندگی : تهران
تاهل: متاهل

ویدا جوان لیسانس حسابداری دارد. او طراح و ایده پرداز و دانش آموخته بازیگری تئاتر در کانون آموزشهای استاد حمید سمندریان می باشد.

آشنایی و ازدواج ویدا جوان با ایلا تهرانی

شاید جالب باشد بدانید ویدا جوان در حرکتی عجیب خودش به خواستگاری همسرش ایلا تهرانی رفته و او هم از ذوق زدگی اش همان لحظه جواب مثبت داده است.
ایلا تهرانی: راستش را بخواهید آن چیزی که باعث شد من شیفته ویدا شودم و در تصمیم گیری ام برای ازدواج با او مصمم شوم، جسارت و قدرتی بود که در او وجود داشت، چیزی که این روزها کمتر به چشم می خورد.

ویدا جوان: حکایت آشنایی من و ایلا به چند سال قبل بازمی گردد، یکی از دوستانم که از علاقه ام به دوبله باخبر بود مرا به استودیو ضبط صدای «ایلا» برد تا تست دهم. طی همین جلساتی که به آنجا می رفتم و با ایلا صحبت می کردیم به این نتیجه رسیدیم که علایق مشترکمان در رنگ ها، هنر و مسائل عمیق زندگی بسیار است و حتی پس از ازدواج تفاهم ما دو نفر برای خانواده هایمان هم خیلی جالب بود.

مهریه ویدا جوان ۷۰۰۰ شاخه گل

ایلا تهرانی: من و ویدا دوست داشتیم آنطور که دوست داریم زندگیمان را شروع کنیم و به شدت هم بر این باور بودیم که عشق و صداقتی که در زندگی ما وجود دارد باعث خوشبختی ما می شود، به همین خاطر وقت بحث مهریه به میان آمد ویدا مهریه ۷۰۰۰ شاخه گل رز هلندی به رنگ های سفید، قرمز و زرد را انتخاب کرد.حتی عاقد هم در مراسم عقد از این مهریه ویدا تعجب کرد. در هر حال من در طول این سال ها سعی می کنم به مناسبت های مختلف برای همسرم شاخه گلی را بخرم.

ویدا جوان در خصوص انتخاب خود برای ایفای نقش نگار در سریال زمانه می گوید: من از طریق برنامه ریز تله فیلم یک خواب کوچولو که در آن ایفاگر نقش اصلی داستان بودم، به حسن فتحی معرفی شدم که پس از تست از بین چند نفر، برای ایفاگری در این سریال انتخاب شدم.

خلاصه داستان سریال زمانه : جوانی به نام بهزاد تصمیم دارد با دخترعموی خود بهار ازدواج کند. پدر بهزاد ۲۰ سال پیش در یک سانحه رانندگی کشته شده و حسام، عموی بهزاد از خانواده او سرپرستی می کرده است.

ویدا جوان در سریال پژمان نقش هدیه، نامزد پژمان را بازی کرد. هدیه که علاقه زیادی به فوتبالیستها و بازیگران دارد، تقریبا به همین خاطر عاشق پژمان شده است، هر چند رابطه خوبی با خواهر او پریسا ندارد و این دو مدام با یکدیگر کل کل و بگو مگو می کنند. این نقش را قرار بود بهنوش بختیاری بازی کند که به علت حضور او در پروژه ای دیگر، منتفی شد.

پژمان مجموعه ای تلویزیونی به کارگردانی سروش صحت، تهیه کنندگی محسن چگینی و نویسندگی مهراب قاسم خانی و پیمان قاسم خانی ساخته بهمن ۱۳۹۱ تا خرداد ۱۳۹۲ است که از شبکه سوم ایران پخش شد.

ویدا جوان بازیگر نقش سارا دختر هوشنگ در مجموعه شمعدونی به کارگردانی سروش صحت به ایفای نقش پرداخته است.

این مجموعه داستان دو خانواده است که عطا و هوشنگ سرپرستی آن را برعهده دارند. عطا فرزندی دارد که برای او بسیار عزیز و دوست داشتنی است اما او کودکی کنجکاو است و بنیان قصه هم بر درگیری عطا با فرزند خود استوار است. این سریال در ژانر کمدی قرار می گیرد.
ویدا جوان در سال ۱۳۹۲ با بازی در فیلم سینمایی ملبورن بازی در سینما را تجربه کرد. او همچنین در فیلم سینمایی نیش زنبور دستیار صحنه و لباس بوده است.

فیلم های ویدا جوان

سینما
ملبورن

سریال های ویدا جوان

زمانه
پژمان
شمعدونی

عکس های جدید ویدا جوان

مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید مصاحبه با ویدا جوان بازیگر ماه و پلنگ + بیوگرافی کامل و عکس های جدید

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of