جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت در سال 96

اخبار ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱۰ دیدگاه

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت در سال 96

اکثر مردم و شاید بتوان گفت همه مردم هر روزه به دنبال اخبار جدید سهام عدالت و احبار لحظه به لحظه سود سهام عدالت هستند و منتظر هستند خبر زمان دقیق واریز سود سهام عدالت در سال 96 اعلام شود. اما هر روز که می گذرد خبری از زمان واریز سهام عدالت سال 96 نیست.

چند ماه است که دولت به مردم اعلام کرده است که شماره شبای بانکی خود را وارد کنند که سود سهام عدالت را به آن شماره واریز کنند. احتمالا تاکنون همه مردم شماره شبای خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده اند اما همچنان خبری از پرداخت سود سهام عدالت در سال 96 نیست.

سامانه سهام عدالت هر چند وقت یک بار اطلاعیه هایی در مورد سهام عدالت مبنی بر تایید شدن یا نشدن شماره شبای مشمولان سهام عدالت منتشر می کند.

همچنین اطلاعیه های متعددی در مورد هشدار به مردم در مورد سهام عدالت نیز منتشر می کند چرا که افراد سودجویی هستند که می خواهند در این میان به سودی برسند اما با کلاهبرداری! و به همین دلیل است که هر چند روز یک بار سایت سهام عدالت اطلاعیه های زیادی در این مورد که مراقب افراد سودجو باشید را ابلاغ می کند.

باید دید آیا سود سهام عدالت در سال 96 به حساب مشمولان واریز می شود یا همه اطلاعیه ها مبنی بر واریز سود سهام عدالت در سال 96 همچنان ادامه دارد؟

پورتال وهاران در این مقاله جدیدترین و کامل ترین اخبار سود سهام عدالت سال 96 را برای شما عزیزان منتشر می کند.

این مقاله به طور روزانه همه اخبار سهام عدالت سال 96 را به طور کامل بپوشش می دهد.

برای مطالعه اخبار سهام عدالت، روی لینک های زیر کلیک کنید. تاریخ هر کدام از اخبار سود سهام عدالت در مقابل همان خبر درج شده است.

اخبار سهام عدالت بهمن 96

آغاز مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی از فردا پنجشنبه 12 بهمن 96

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از ابتدای دهه فجر، یعنی از روز 5 شنبه 12 بهمن ماه مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به این که از اسفندماه سال گذشته صورتحساب مشمولان در سامانه سهام عدالت برای اطلاع آنها از میزان سهامشان قابل دسترسی است گفت: بر این اساس تا پایان شهریور ماه امسال مشمولان فرصت داشتند در صورت تمایل نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت خود اقدام کنند که البته این مهلت تا پایان مهرماه تمدید شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس امسال سود سال مالی 95 شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت که حدود 3800 میلیارد تومان است به تناسب میان بیش از 49 میلیون مشمول سهام عدالت در حال توزیع است.

وی اذعان داشت: سود سهام عدالت مشمولان نهادهای حمایتی شامل مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی و آن دسته از مشمولانی که اقدام به تسویه مانده بدهی سهام عدالت خود کرده اند 150 هزار تومان و بقیه مشمولان متناسب با ارزش سهام عدالت آنها است.

پوری حسینی اضافه کرد: در مرحله نخست پرداخت سود سهام عدالت که از 19 دیماه انجام شد، برای همه مشمولانی که شماره شبای بانکی خود را داده اند یک سوم سود تقسیمی سال مالی 95 شرکتها واریز شده است.

وی گفت: بر این اساس از ابتدای دهه فجر، یعنی از روز 5 شنبه 12 بهمن ماه مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی آغاز خواهد شد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آن دسته از مشمولانی که از فردا(5 شنبه) باقیمانده سود سهام عدالت خود را دریافت می کنند افزود: مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی، ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد و حسینیه ها، بیماران خاص، مددجویان و کارکنان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالی بافان، زندانیان آزاد شده و تحت حمایت، تاکسیرانان، خبرنگاران و … از جمله 16 گروهی هستند که جمیعت آنها حدود 22 درصد جمعیت کل مشمولان سهام عدالت را شامل می شود و از فردا تسویه کامل سود سهام عدالت آنها که حدود 600 میلیارد تومان است انجام می شود.

پوری حسینی تاکید کرد: در مجموع مشمولانی که فردا سود سهام عدالت خود را دریافت نخواهند کرد و پس از پایان دهه فجر و تا پایان سال به مرور سود سهام عدالت آنها واریز خواهد شد عبارتند از کارمندان شاغل و بازنشستگان کشوری و لشکری، کارگران فصلی و ساختمانی، روستائیان و عشایری که مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیستند و مددجویانی که قبلا تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده اند و با بهبود شرایط زندگی از پوشش این نهادها خارج شده اند.

وی ادامه داد: این دسته از مشمولان فردا سود سهام عدالت دریافت نخواهند کرد که 78 درصد کل جمعیت مشمولان سهام عدالت را شامل می‌شوند.

وی گفت: بنابراین بجز این 4 گروه که سود سهام عدالت آنها پس از دهه فجر و تا پایان سال به مرور واریز خواهد و در این زمینه نیز اطلاع رسانی می‌شود، بقیه مشمولان سود سهام عدالت خود را همزمان با آغاز دهه فجر، از فردا دریافت می‌کنند.

پوری حسینی ادامه داد: سود سهام عدالت تنها به میان مشمولانی توزیع می شود که شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده اند، بنابراین از حدود 11 میلیون مشمول باقی مانده ای که تا کنون شماره شبای خود را وارد این سامانه نکرده اند تقاضا داریم هر چه سریع تر این کار را انجام دهند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: مشمولانی که از فردا سود سهام عدالت خود را می گیرند، این اتفاق به منزله تسویه مانده سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 95 شرکتهای سرمایه پذیر است که به آنها داده شده است و دیگر تا پایان سال سودی نخواهند گرفت.

وی در ادامه با تقدیر و تشکر از همه افرادی که در پیشبرد طرح توزیع سهام عدالت و توزیع سود زحمات فراوانی کشیده اند از جمله وزیر امور اقتصادی و دارایی اذعان داشت: با پرداخت سود سهام عدالت گام بلندی در تعیین تکلیف بیش از 49 میلیون مشمول سهام عدالت انجام شد و مشمولان متوجه این موضوع هستند که سهام عدالت تخصیصی به آنها چقدر است و چقدر سود از این طریق نصیب آنها شده است.

پوری حسینی افزود: بر این اساس در صورت آزادسازی سهام عدالت مشمولان این اختیار را خواهند داشت نسبت به نگهداری یا فروش سهام خود اقدام کنند که در حال حاضر منتظر تصویب و قوانین لازم در این زمینه هستیم.

وی همچنین در خصوص افزایش عرضه های سازمان خصوصی سازی تا پایان سال افزود: به صورت معمول عرضه های این سازمان در ماههای پایانی سال افزایش پیدا می کند، چرا که پس از پایان فصل مجامع شرکتها و ارائه صورتهای مالی و گزارشات آنها برای قیمتگذاری و عرضه سهام معمولا این اتفاق در ماههای پایانی سال عملی می شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان این که خوشبختانه همکاری خوبی در وزارت اقتصاد و هیات واگذاری برای تسریع در عرضه های این سازمان در حال انجام است افزود: بر اساس زحمات و تلاش های صورت گرفته بی اعتمادی‌ها نسبت به مزایده های سازمان خصوصی سازی از بین رفته است و ما نیز در سازمان خصوصی سازی در تلاش هستیم تا از بخش خصوصی حمایت‌های لازم و ویژه ای در این زمینه داشته باشیم.

پوری حسینی همچنین در واکنش به خبرهای منتشر شده در خصوص نامه احمد توکلی به قوه قضائیه اذعان داشت: این کار آقای توکلی بی اخلاقی است و با توجه به این که قبلا هم ایشان موضوع واگذاری سهام شرکت آلومینیوم المهدی را در هیات داوری و سایر مراجع قانونی و قضایی مطرح کرده اند و رای نهایی سازمان خصوصی سازی را از هر گونه تخلف مبرا دانسته است، بنابراین رفتار ایشان به نوعی مصداق بارز مقاومت، کارشکنی و تخلف در برابر خصوصی سازی است.

وی گفت: ما در سازمان خصوصی سازی با یقین کامل اعلام می کنیم که تمامی واگذاریهای سازمان خصوصی سازی با رعایت قانون و قانونمندی کامل صورت گرفته است و از هر گونه نظارت و ارائه گزارش به نهادهای نظارتی در خصوص واگذاریها استقبال می کنیم. اما نکته مهم در این زمینه این است چرا آقای توکلی که هنوز رای نهایی دادگاه را در خصوص بروز تخلف در زمینه واگذاریها دریافت نکرده است، اقدام به رسانه ای کردن اظهارات خلاف واقع خود می کند و در تلاش است تا اذهان عمومی را در مقابل سازمان خصوصی سازی قرار دهد.

وزیر اقتصاد: پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک‌های پایین در دهه فجر

وزیر اقتصاد از پرداخت کامل سود سهام عدالت دهک‌های پایین درآمدی در دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ مسعود کرباسیان با اشاره به تصمیمات جدید دولت در خصوص پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت گفت: پرداخت کامل سود سهام عدالت برای اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین درآمدی در دهه فجر امسال صورت می‌گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که در این مرحله کل سود سهام عدالت طبقات پایین درآمدی پرداخت شود افزود: مشمولانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند در دهه فجر امسال، باقی مانده سود سهام عدالت خود را به میزان 100 هزار تومان برای هر فرد دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به این که در مرحله نخست توزیع شود سهام عدالت، این دسته از مشمولان سود 50 هزار تومانی دریافت کرد‌ه‌اند گفت: سود سهام عدالت بقیه مشمولان نیز به مرور پرداخت خواهد شد؛ چراکه ما سود شرکتهای مشمول سهام عدالت را به مرور دریافت می کنیم و تخصیص خواهیم داد.

جدیدترین اخبار سهام عدالت دی 96

واریز سود سهام عدالت از فردا؛ حداکثر سود ۵۰ هزار تومان

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که سود سهام عدالت از فردا (سه شنبه) به حساب مشمولان واریز می شود گفت: از فردا ۵۰ هزار تومان به حساب مشمولانی که سهام عدالت آنها یک میلیون تومان است واریز می شود و این مقدار برای بقیه مشمولان متفاوت است.

پوری حسینی با اشاره به بازدید امروز رئیس جمهور از وزارت امور اقتصادی و دارایی که با حضور معاونین و روسای سازمانهای تابعه این وزارتخانه برگزار شد گفت: در این جلسه گزارشی از وضعیت و مصوبات شورای عالی اصل 44 قانون اساسی و همچنین اقدامات صورت گرفته در راستای ساماندهی و توزیع سود سهام عدالت ارائه شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: همچنین در این گزارش اعلام شد بسترسازی‌های لازم برای توزیع سود سهام عدالت و همچنین هماهنگی های لازم با بانکها انجام شده و شماره شبای افرادی هم که اقدام به درج آن در سامانه سهام عدالت کرده اند در دسترس است.

وی اضافه کرد: بنابراین سازمان خصوصی سازی آمادگی‌های لازم به لحاظ حقوقی، اداری و اجرایی را برای توزیع سود سهام عدالت میان مشمولان را دارد و از فردا واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولانی که ثبت نام آنها قطعی شده و شماره شبای بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده اند انجام خواهد شد.

پوری حسینی در ادامه با اشاره به این که شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت تا پایان سال فرصت دارند سود تقسیمی مجامع خود را به حساب این سازمان واریز کنند اذعان داشت: تا کنون از 3800 میلیارد تومان سود تقسیمی مجامع شرکتهای سبد سهام عدالت، حدود 1200 میلیارد تومان دریافت شده است.

وی همچنین با اشاره به این که بنا داریم سود سهام عدالت را در دو یا سه نوبت تا پایان سال به حساب مشمولان واریز کنیم، در خصوص میزان سود واریزی به حساب مشمولان نیز گفت: کسانی که سهام عدالت آنها در حال حاضر یک میلیون تومان است سودی بالغ بر 150 هزار تومان دریافت خواهند کرد و بقیه مشمولان نیز به تناسب ارزش سهام عدالتی که دارند سود دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس از فردا 50 هزار تومان به حساب مشمولانی که سهام عدالت آنها در حال حاضر یک میلیون تومان است واریز می شود و این مقدار برای بقیه مشمولان متفاوت است.

آدرس سایت سهام عدالت

www.samanese.ir

آدرس پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت

www.news.samanese.ir

اطلاعات تماس با روابط عمومی سهام عدالت

تلفن سهام عدالت

83338

فکس سهام عدالت

88085667

ایمیل سهام عدالت

[email protected]

کانال تلگرام سهام عدالت

@sahamedalatse

telegram.me/sahamedalatse

 

روی لینک ها کلیک کنید

شمارش معکوس برای واریز سود سهام عدالت سال 96 آغاز شد (22 شهریور 96)

بالاخره زمان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد (5 مرداد 96)

واریز بیش از 4 هزار میلیارد تومان سود میان مشمولان سهام عدالت (3 مرداد 96)

وزیر اقتصاد : آزاد شدن سهام عدالت به زودی (31 تیر 96)

تعداد مشمولان سهام عدالت به تفکیک استان ها اعلام شد (25 تیر 96)

اخبار جدید از واریز سود سهام عدالت در شهریور 96 (20 تیر 96)

مبلغ سود سهام عدالت و زمان واریز سود سهام عدالت تیر 96 + جزئیات (14 تیر 96)

اگر شماره شبا سهام عدالت تان تایید نشده حتما بخوانید (12 تیر 96)

پیامک سهام عدالت برای این گروه از مشمولان ارسال نمی شود + جزئیات خبر (11 تیر 96)

جهانی شدن سهام عدالت در سال 96 + جزئیات (22 خرداد 96)

پیامک سهام عدالت به مشمولین سود سهام عدالت خرداد 96 (15 خرداد 96)

اعلام زمان واریز اولین سود سهام عدالت سال 96 (10 خرداد 96)

نکاتی در مورد ثبت شماره شبا توسط مشمولین سهام عدالت (8 خرداد 96)

واریز سود سهام عدالت مهر 96 (27 اردیبهشت 96)

تکلیف مشمولان سهام عدالت که شماره شبای اشتباه داده اند چیست؟ (26 اردیبهشت 96)

اخبار جدید از زمان پرداخت سود سهام در سال 96 (23 اردیبهشت 96)

آدرس سایت همه بانک های ایران برای دریافت شماره شبا (19 اردیبهشت 96)

نحوه تایید شماره شبا سهام عدالت (16 اردیبهشت 96)

اطلاعیه مهم درباره توزیع سود سهام عدالت (14 اردیبهشت 96)

ارتباط مستقیم با سامانه سهام عدالت (11 اردیبهشت 96)

آخرین مهلت ارائه شماره شبا برای سهام عدالت (2 اردیبهشت 96)

اطلاعیه مهم برای مشمولین سهام عدالت (30 فروردین 96)

مشمولان سهام عدالت برای ثبت نام کجا مراجعه کنند؟ (29 فروردین 96)

زمان درج شماره شبا در سامانه سهام عدالت (27 فروردین 96)

دریافت شماره شبا برای سود سهام عدالت (20 فروردین 96)

مالکیت مشمولان بر سهام عدالت به میزان اقساط پرداخت شده (16 فروردین 96)

احتمال ثبت نام جدید برای سهام عدالت (13 فروردین 96)

سود نقدی پرداختی به مشمولین سهام عدالت پس گرفته می‌شود  (7 فروردین 96)

هشدار به متقاضیان سهام عدالت/ فعلا ثبت‌نام جدید نمی‌شود (6 فروردین 96)

شاخص های بورسی درباره سهام پالایشگاهی چه می گوید؟ (28 اسفند 95)

تعداد متوفیان سهام عدالت اعلام شد (23 اسفند 95)

چه افرادی باید به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند؟ (22 اسفند 95)

ثبت نام مشمولان جدید سهام عدالت (22 اسفند 95)

شرایط ثبت نام در سامانه سهام عدالت + جدول زمانبندی (21 اسفند 95)

سود سهام عدالت هر نفر چقدر است؟ (19 اسفند 95)

زمان واریز سود سهام عدالت سال 95 سهام عدالت اعلام شد (16 اسفند 95)

صاحبان سهام عدالت با این شماره تماس بگیرند (15 اسفند 96)

اخبار کامل سهام عدالت سال 96 / سود سهام عدالت 96 / سایت سهام عدالت samanese.ir

سهام عدالت چیست / سود سهام عدالت چیست

سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود. دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده است. بنا بر طرح «سهام عدالت»، بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین، به قشرهای کم‌درآمدتر فروخته می‌شود.

در آبان ماه سال ۱۳۸۵ محمود احمدی‌نژاد در یک مراسم دولتی، واگذاری سهام عدالت را با هدف «کاهش فقر» اعلام کرد. احمدی‌نژاد واگذاری سهام عدالت را «تحولی بزرگ» می‌دانست که به عقیده وی مبنای آن «توزیع عادلانه ثروت دولت بین قشرها مختلف جامعه بود.»[۴]

«آیین‌نامه اجرایی افزایش ثروت خانوارهای ایرانی از طریق گسترش سهم بخش تعاون براساس توزیع سهام عدالت» در تاریخ ۹ بهمن ۸۴ و پس از اصلاح متن اولیه که خود در ۲۳ آبان ۸۴ مصوب هیئت وزیران شده بود، به تصویب این هیئت رسید. تصویب اساسنامه شرکت کارگزاری سهام عدالت در همین روز بر عزم راسخ دولت جدید در عملی ساختن این پروژه صحه گذاشت و سهام مزبور پیش از آغاز سال ۱۳۸۵ در چهار استان به تعدادی از مشمولان طرح اعطا شد. در مرحله اول واگذاری سهام عدالت به برخی از افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و رزمندگان بیکار فاقد شغل تقسیم شد و برگه‌هایی به عنوان برگه سهام عدالت نیز به مشمولان طرح سهام عدالت داده شد.

ارزش این برگه‌ها در ابتدا ۵۰۰ هزار تومان سهام بود که بعد به یک میلیون تومان افزایش یافت. قرار بود که برای گروه‌های کم درآمد، نیمی از قیمت هر سهم تخفیف داده شود و نیمی دیگر نیز به مدت ده سال از محل سود شرکت بازپرداخت گردد.[۴]

خصوصی‌سازی

تا پیش از اجرای طرح سهام عدالت خصوصی‌سازی بسیار کند پیش می‌رفت و آمارها نشان می‌دهد که نزدیک به سه هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی تا آن زمان واگذار شده بود ولی ارزش سهام عدالت در همان مرحله اول دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود. در همان سال ۱۳۸۵ بعد از تفسیر تازه‌ای که از اصل ۴۴ قانون اساسی شد، دولت اجازه یافت تا ۸۰ درصد سهام کارخانجات، بنگاه‌های بزرگ دولتی را به بخش خصوصی و تعاونی واگذار کند که تا آن زمان بنابر قانون اساسی باید در اختیار دولت می‌بود. با تفسیری که از اصل ۴۴ صورت گرفت دولت اجازه یافت تا سهام شرکت‌های بزرگ نظیر خودروسازی‌ها، فولاد، معادن، بیمه، بانک، هواپیمایی، کشتیرانی، نیروگاه‌ها، مخابرات و نفت گاز را واگذار کند. با این مجوز تازه، واگذاری‌ها شرکت‌های دولتی سرعت گرفت هر چند کارشناسان اقتصادی می‌گویند در این مدت بخش عمده‌ای از شرکت‌ها به سازمان‌ها و نهادهای شبه دولتی و «خصولتی» واگذار شده است و سهم واگذار شده به بخش خصوصی ناچیز بوده است.[۴]

آمار نشان می‌دهد که تا پایان دولت محمود احمدی‌نژاد نزدیک به ۴۰ درصد سهام شرکت‌های دولتی به شبه دولتی‌ها واگذار شده است. آمار نشان می‌دهد که بیشتر از ۱۴۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی در پانزده سال گذشته واگذار شده است که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان این سهام مربوط به سهام عدالت بوده است.[۴]

به گفته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ۹۵ درصد از شرکت‌ها و مجموعه‌های دولتی واگذار شده به بخش خصوصی در دولت احمدی‌نژاد درنهایت به این بخش نرسیده و دوباره به دولت «بازگشته» یا به «نهادهای عمومی غیردولتی» واگذار شده است.[۵]

علی طیب نیا وزیر اقتصاد گفت که “سهام عدالت به شیوه‌ای که اجرا شد، جز بی‌صاحب سازی بنگاه‌های اقتصادی ثمری نداشت و ۶۲ بنگاه اقتصادی بی‌صاحب شدند، آیا سهامداران عدالت در حال حاضر امکان مدیریت شرکت‌ها را دارند؟”[۴]

قرار بود در سال ۱۳۹۳ پرونده خصوصی‌سازی بسته شود اما به دلایل مختلف نظیر نبود مشتری، دولت نتوانست سهام برخی شرکت‌ها را واگذار کند. دولت امیدوار بود این برنامه پیش از پایان سال ۱۳۹۵ تمام شود ولی به نظر می‌رسد برنامه خصوصی‌سازی برخلاف پیش بینی‌ها در سال ۱۳۹۶ نیز ادامه خواهد یافت.[۴]

پرونده سهام عدالت 96

تا آبان ۱۳۹۵ سود شرکت‌های سهام عدالت ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که ۱۳۰۰ میلیارد تومان آن پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از سوی دولت محمود احمدی‌نژاد به عنوان سود سهام عدالت بین گروه‌هایی از مردم توزیع شد. نحوه واگذاری سهام عدالت و اقدام دولت احمدی‌نژاد برای توزیع سود سهام عدالت اقدامی تبلیغاتی برای انتخابات عنوان شد. از جمله علی مطهری در خرداد ۹۲ تقسیم سود سهام عدالت پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ را مصداق «بداخلاقی انتخاباتی و خرید رای» عنوان کرد.[۵] در هفتم اسفندماه ۹۲ تعدادی از نمایندگان مجلس درخواست خود مبنی بر تحقیق و تفحص از عملکرد سهام عدالت را به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کردند.[۵] سرانجام مجلس با تصویب قانونی جلوی توزیع آن را گرفت.

نحوه پرداخت سود سهام عدالت 96

سبد سهام عدالت ترکیبی از ۶۰ شرکت بورس و فرابورس است و برای هر نفر از مجموع پورتفوی سهام عدالت مبلغ یک میلیون تومان سهام اختصاص داده شده است؛ بنابراین سهام عدالت متعلق به شرکت خاصی نیست و مجموع سبد سهام در درصدی از ۶۰ شرکت دولتی تعریف شده است که سود و زیان شرکت‌های مذکور به‌صورت علی‌السویه بین سهامداران تقسیم می‌شود. طبق قانون، دولت باید سهام عدالت را از ابتدای سال ۹۵ آزاد می‌کرد اما امکان دارد این آزادسازی ماه‌ها بعد از پایان مهلت قانونی طول بکشد و عملاً پرداخت سهام عدالت به انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری نزدیک خواهد شد.[۶]

در مرداد ۱۳۹۵ سید جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با تأکید بر اینکه سودی که در دولت گذشته بابت سهام عدالت به عده‌ای از شهروندان پرداخت شده غیرقانونی بوده، می‌گوید به هیچ عنوان سودی بابت سهام عدالت به شهروندان پرداخت نخواهد شد، بلکه تنها در پایان سال ۱۳۹۵ بابت مقدار آزادسازی این سهام تعیین تکلیف می‌شود.[۷]

در اوایل آذر ۱۳۹۵ سازمان خصوصی‌سازی ایران اعلام کرد که بعد از ده سال، تکلیف سهام عدالت در سال آینده روشن می‌شود و از پایان سال آینده سود سهام عدالت به دارندگان آن پرداخت خواهد شد. رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت که «از نظر ما طرح سهام عدالت به انتهای خود رسیده است و منتظریم با پایان یافتن مجامع، شرکت‌های سرمایه پذیر حساب‌هایشان را ببندند.» او در عین حال تأکید کرده که هنوز «ابهام‌های مختصری دربارهٔ شناسایی مشمولان، سبد سهام، سازو کارهای ساماندهی آن برای آزادسازی سهام عدالت وجود دارد.» برای حل این مشکل، دولت لایحه تهیه کرده است و قرار است آن را به مجلس بفرستد و پس از آن «تکلیف سهام عدالت روشن‌تر می‌شود.»[۴]

در اواسط دی ماه سال ۹۵ سازمان بورس و اوراق بهادار میزان سود دریافتی سهام عدالت از ۶۰ شرکت حاضر در سبد سهام را ۱۹۹ هزار و ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد. بعلاوه سود مصوب مجمع عمومی شرکتها در این مدت ۳۰۹ هزارو ۵۷۴ میلیارد ریال و همچنین مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت ۵۱ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال و مانده طلب سود از شرکت‌ها ۵۸ هزار و ۷۸۸ میلیارد ریال بوده است.[۸]

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد واجدین سهام عدالت در پایان سال ۹۶ می‌توانند سود سال ۹۵ خود را دریافت کنند.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

110 نظر برای “جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت در سال 96” وجود دارد

 1. یکی ........... گفت:

  گور باباشون سهامم بخورن نوش جونشون

 2. علی گفت:

  چند سال پش میگفتند که در نروژ برای هر یک نروژی حدودا 400000(چهارصدهزارتومان ایران)پول یارانه میدهند.جالب اینه که دهک مهک ندارند و فقیر و غنی یکسان هستند .

 3. بهروز گفت:

  مملکتی که تو کل دنیا از نظر جمع ثروت نفتی و گازی و معدنی تو دنیا اوله 39 میلیونش برا فقط 70 هزار تومن اینجوری به تکاپو افتادن باید به حالش گریه کرد. عربستانی که فقط نفت داره هر بچه ای که بدنیا میاد براش مقرری ماهیانه میذاره که حتی تا اخر عمرشم کار نکنه مشکل اقتصادی نداره . بعد اونا میشن وهابی و ضد دین سردمداران ایرانی میشن دنباله رو پیامبر . خدا جون بسه دیگه

 4. مجید گفت:

  من برای ده نفر از اعضای خانواده مان ثبت نام کردم ولی پیامی که ارسال نشده هیچ اون مبلغ پونصد هزار تومان که توی صورتحساب شده بود کلا صفر شده الان چند بار از اکانت ها رو چک کردم همش بدین شکل بوده است میشه راهنمایی دقیق بفرمایید

 5. مجید گفت:

  من الان پنج ساله بیکارم ، سربازی ام رفتم ، الانم رفتم تو سایت سهام عدالت دیدم بیست هزار تومنم به دولت بدهکار شدم

 6. vahid گفت:

  فک کنم سود و سهامی در کار نباشه الکی میگن بیاید ثبت نام کنید اگه میخواید بریزید مثل ادم بریزید اگر هم نمیخواید بریزید مردم رو سرگرم نکنید

 7. Besm گفت:

  خوب مشغول کردن این ملت بدبختو ایران بزرگترین صادر کننده نفت وگاز دنیاس بغیر از معدن فولاد…بگذریم که خاکشم طلاست.اون وقت اون وضع مردم عربستانه اینم وضع ما با کویت قطر و عمان هم کاری نداریم اوقت میگم میگیم اونا آدم نیستن.گفتن یارانه میدیم صدبرابرشو دارن پس میگیرن برا چندرغازموندش میگن شب واریز تودولت
  عزامیگیرم.بخدا الان من دوساله بیکارم.اینا دیگه دستشون روشده

 8. بی نام گفت:

  بچه هایی که ۱۰ _ ۱۱ سالشونه و حساب بانکی ندارن ، چی کار باید کنند ؟
  حساب رو برای سرپرست خانوار میذاشتین .
  جه کاریه آخه . واسه چندرغاز بریم برای بچه و زن حساب باز کنیم . اصلاحش کنین بابا

 9. قربانی گفت:

  واقعا حیا و خجالت چیر خوبی است در برابر این مردم … پیام نوشتم میگه تکراری است در صورتی که برا اولین اومدم دیدم چیری نمیدن که هیچ میخوان پول هم بگیرن .. ارزونی خودتون احتمالا حقوق مدیران کم اومده میخوان آخر دولته شرمنده مدیران پر کار نشن اونوقت میگن واریز کنید

 10. قربانی گفت:

  نمیدانم چی فرض کردید مردم را ولی اولی که سهام بی خاصیت را دادید هر نفر یک میلیون بود ولی حالا صورتحسابی به بلندای همون که حساب میکنید تورم پایین اومده دادین که پانصدو هشت هزار تومن بدین تا صاحب یک میلیون سهام بشین درسته عدالت دولت اینه که از مردم بگیره و جیبش پرتر بشه همانطور که بنزین و برق و ااب و…… را گرون کرد که سوبسید نمیدیم نقد میدیم به خود شما هر که میخواد کم استفاده کنه سودش هرکی هم نه ضرر با خودش حالا میگن این کار درستی نیست ادامه دادنش ولی نمیگن قیمتها را برگردانید ماهم از طلا گشتن پشیمان گشته ایم بلاخره عجب ملتی گیر شما اومده فرزندان ما فسیل شدند از بیکاری ماهم که آماده سکته پالمیم و ناراحتی و گرانیها هی حرف تحویل بدین انگار اعتقادی به آخرت ندارید

 11. بصیرت گفت:

  سلام،چهار سال مملکت رها بود،دل در آغوش ناجوانمردان خائن،تخریب دولت قبل و هر منتقدی،حلا در عرض یک ماه به ادارات خاص ابلاغ می شود که بدهکاران،انشعاباتشان را قطع نکنید، کمک مالی آنی به نیازمندان کمیته امداد،پرداخت سود سهام عدالت(طرح دولت قبل) از 30فروردین،افتتاح طرح ها در سفر استانی که هنوز نیمه تمام اند،افتتاح قابل تامل چندین فاز عسلویه.ازدست دادن صندلی و قدرت و پست چه سخت است .ای کاش در طول این چهار سال مثل این یک ماه به مردم توجه داشتید و آدم حساب می کردید نه اینکه ابزار و ماده ای باشد برای….به جای اینکه کل دولت و کشور و مردم را درگیر یک موضوع پوچ و بی هدفی که رهبر همان اول گفت که تاریخ و تجربه ثابت کرده این لعنتی های بی پدر و مادر دروغگو هستند و قابل اعتماد هستند مشغول شوی و الان دستت را در حنا گذاشته وبه ریش ات می خندند ای کاش ای کاش بیشتر به تحریم و مشکل اصلی که رفع بیکاری و ایجاد اشتغال بود ومسائل مبتلا به دیگر جامعه توجه می کردی،دولت قبل حداقل با مسکن مهر خود،دائی بنده که تصور نمی کرد که صاحب خانه شود یک سقفی به او تعلق گیرد، با سهام عدالت خیلی از فقراهای صفر جامعه نفس کشیدند،با کارت سوخت جلوی اسراف این سرمایه و ذخیره ان حاصل شد،با یارانه در اوایل کمک هزینه خیلی ها شد و اگر طبق قانون مصوب و برنامه پیش می رفت اینهمه مردم….فقط یک نکته و این که دولت قبل در چهار سال اول خود یارانه و سهام عدالت و مسکن مهر و کارت سوخت و پیشرفت تکنولوزی هسته و تکنولوزی فضائی و سفرهای استانی به جاهائی که تابه حال هیچ دولتمردی نرفت ودر چها سال دوم با تطمیع و نفوذ جریان های انحرافی به دولت آن هم دوسال آخر مردم خسته شدند،ولی مردم چهار اول شما می گویند روحانی بای بای،برای شما واقعا متاسفم که به تنفیذ رهبر و لباس روحانیت و رای مردم پشت پازدید

 12. سارا گفت:

  شماره حساب باید به نام خود صاحب حساب باشه یا هر شماره ای که خودمون بدیم؟؟؟؟ منظورم در مورد افراد زیر 18 سال که حساب ندارن؟؟؟؟

  1. عباس گفت:

   دلت خوشه ها!!!!

 13. ایرانی گفت:

  دمشون گرم سالی 32000 تومن میخوان بدن. من که میرم با این پول پراید میخرم -_-

 14. یامهدی ظهور کن گفت:

  بابا بیخیال سهام عدالت، تا احمدی نژاد نیاد این سهام عدالتی درکار نیست، من که 8 سال اول به احمدی نژاد رأی دادم و خداروشکر به یه روحانی اصلا رأی ندادم و هرگز نمیدم، با اینکارا کسی بهش رأی نمیده، تورم دوره احمدی نژاد بقول روحانی 45 درصد بود و الان دوره شما شده 10 درصد مسخره هست فقط تو میگی 10درصده از 50 درصد هم گذشته، روحانی آخرتت برباد فنا رفت

 15. عباس. گفت:

  ده سال پیش برگهای یک ملیونی سهام به من دادن گفتن دولت این سهام رابه شماداده ازاین به بدسودمیگیرین بعدازده سال تازه چهارصدو پنجاه هزاربایدبدهم من مشکلی باعزیزان کمیته امدادوبهزیستی ندارم و دولت هرچه به این عزیزان کمک کندکماست ولی آقایانه دولت مردان ما جانبازان زیربیستو پنج درصد کمترازهمه بودیم من چند سال جبعه بودم جانبازشدم آیایکی شدیک لیوان آب به من بدهدموقعی که اسم جانبازیم رامیاورم اطرافیانم به من میخندن واقعامیگویم اگردولت به من یک ریال داده بیاید من هزاربرابرپس دهم همین سهام به من دادن که اینهم بدهکارم واقعا دولت هیچ وقت یادمانبود مناحتیاج به عمل جراحی درخصوص ترکشهایم دارم ولی پول اولیه یا خرج ندارم من همان کسی بودم جوانیم درجبعه بودم …….کجایندمردان بی ادعا هیچ وقت برای خودم نخواستم فرزندانم گناه نکردن چوب پدر عصاب روان رابخورن

 16. ایمان گفت:

  الان نزدیکه 10 ساله صحبت از سهام عدالت میکنن، که مبلغش فقط یک میلیونه…فقط یک میلیون….!! از 10 سال پیش تا چند سال اینده…!! سود این 10 سال شده 500 تومن، آیا تو چند سال اینده بدن، آیا ندن… تازه بدن، کدوم مشکلو حل میکنه؟ اصلا این مبلغ ارزش داره که درموردش اینهمه هیاهو بشه؟ اصلا ارزش صحبت کردن داره؟ اصلا ارزش فکر کردم داره؟ بنظر شما یجور مسخره کردن نیست؟؟

 17. حمید ناظمی گفت:

  حکومت اسلامی بعد از چهل سال، وارد پخش عدالت شد. بدوین که عدالت تون رو بگیرین.

 18. کامرانی گفت:

  سلام
  توی سایت چیزی از واریز کردن وجه و… ننوشته من خودم مشمولم اما نمیدونم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنین
  فقط یه برگه نوشته مقدار و…

 19. زانیار گفت:

  بنازم حکمتت خدا
  یکی از دوستان عالی گفت
  یا حاکمان احمقی داریم یا احمقان حاکمی داریم
  عیدی دولتو بدین ملت چندروز بیشتر نمونده

 20. علی تنها گفت:

  ملتی که تاریکی را دوست دارند به روشنایی احتیاج ندارند.

 21. منم گفت:

  دم دکتراحمدی نزاد گرمممممممممممممممممممممممممممممممممم

 22. امید گفت:

  سلام با تشکر از پاسخ گویی شما
  قسمت انتخاب شماره شناسنامه
  من شماره شناسنامه و کد ملیم یکی هست یازده رفمی ولی در این بخش سه تا گذینه داره که هر کدوم یه عدد یه رقمی بجز اخری که دو خط تیره است و توی راهنما هم نوشته که اگه به هر دلیلی فاقد شماره شناسنامه هستید همون دو خط تیره انتخاب کنید و به این ترتیب هست 7 و 4 و — که هیچ کدوم نه با رقم سمت راست شماره شناسنامه ام و چپ اون برابر نیست من چه گذینه ای رو باید انتخاب کنم
  با تشکر

  1. s.d گفت:

   شما همون — را بزن – متولدین 69 به بعد شماره شناسنامه ندارن و مثلا 20 سال پیش قرار بود شناسنامه حذف شه اما هنوزم که هنوزه شناسنامه و کارت ملی خیلی جاها باید با هم باشه، هیچ کس هم نمیدونه چرا خخخخ

  2. ابوالفضل گفت:

   متولدین ازسال70به بعدکدملی همان شماره شناسنامه افراداست بایدخط تیره راانتخاب کنند.

 23. sadegh گفت:

  آقا کافی نتی ها باید چند بگیرن دقیقا- بعضی کافی نتی ها دارن نفری 4 تومن میگیرن برای صدور صورت حساب.
  نرخش چنده دقیقا؟؟ نمیشه که یه خونواده 4 نفره فقط برای دیدن صورت حساب مسخره 12 تومن پول بده

  1. ابوالقاسم رخشانی گفت:

   طبق نرخ نامه 2000 تومان برای هر نفری هست،شکایت کن به اتحادیه.

 24. رویا گفت:

  سلام دوستان .من خودم یک کافینت دارم از روز 17 مردم به طرف کافینتا اومدن که دولت میخوا شب عیدی به اون پول بده و وقتی میفهمن نه پولی در کار هست حتی از اونا میخوان مبلغ ده هزار تومان الی چهارصد و اندی پول بگیرن واقعا قیافه هاشون دیدنی … خوب آقای عزیز اگه مردم ما چهارصد و اندی پول داشتن شب عید به جای اینکه برن تو بازار خرید لباس و کفش برای فرزندانشون باشن به نظر شما میان دو سه ساعت تو کافینت تو نوبت دریافت چاپ صورتحساب میشینن که آقایون دولت دلشون برای مردم ما سوخته و میخوا براشون سهام عدالت بده واقعا مردم و مسخره کردین.آقا شما رای میخواین ی ترفند دیگه شب عیدی در پیش بگیرید .خوشم میاد میگن دولت آمریکا اینجوره هیچ کس نیس تو دولت خودتون بگه دست از سر مردم مظلوم ایران بردارین کاری به مردم کشورای دیگه نداشته باشین .

 25. یوسف گفت:

  سلام
  بابا تورو خدا ول کنید اینها فکر میکنند ملت احمقن،دیگه بسه اینهمه دروغو دزدی چطوره ما ازطرف کمیته سهام گرفتیم ولی حالاباید۴۸۰تومان هم بریزیم

 26. سونیا گفت:

  من این سهام عدالت بدن-میخوام نون و روعن بخرم مثل موش.الان شوهرم از بیکاری افسرده شده الان هم مثل شکلات خودشو دور چادر بیچیده و خوابیده

 27. فردین گفت:

  بابا سهامم نخواستیم فقط ابروی ما رو تو دنیا نبرید.ببینید تورو خدا ایران بکجا رسیده اینا همش بفکر جیب خودشونن دلشون ب من شما نمیسوزه که.شب عیدی چه میدونن شرمنده ی خانواده شدن یعنی چی.

  1. مهسا گفت:

   هرکار کنی اسم احمدی نژاد روی سهام عدالت هست, شما جیب ما رو نزن عدالتت پیشکش, وجدانم ارومه که بهت رای ندادم

 28. ابوالفضل گفت:

  سلام .هرکاری کنی دولت جان ماهای آخر رو داری میگذرونی با ای کارا رای نداری دیگه مردم گول کلیدت رو نمی خورن .چقدر به این مردم بیچاره دروغ دادی چقدر مال مردم خوری کردی قدرت خرید مردم عادی که زیره صفره .فقط اعضای دولت شما با حقوق های نجومی دارن خوش میگذرونن .تمام جوونا بیکارن همه خانواده ها توی هر خونه ای چند تا لیسانس بیکار دارن .چه کارخانه هایی که در دولت شما راه نیفتاد که هیچی تعطیل شد وکارکنانش با زن وبچه بیکار شدن اینم نتیجه برجامت .بنزین رو ده برابر کردی .قیمت آب و گاز وبرق وهمه چی زیاد شد مسکن مهر که تعطیل شد .مردم چقدر سختی بکشن چقدر مردها جلوی خانواده هاشون خجالت بکشن .مردم در دولت شما بدترین دوران انقلاب اسلامی رو از نظر اقتصاد دارن سر میکنن .برو دنبال کار قبلیت آقای روحانی.همین سهام عدالتم قطع کن برا خودت .یارانه ها هم قطع کن خیالت راحت بشه فقط برو پدر مردم در اومد.این سهام هم کار دولت تو نبوده ونیست.و السلام

  1. امیر گفت:

   اشتباه نکن نمیخادکه سود بده میخواد 500هزارتومان پول بگیره خوش خیال

 29. احمد گفت:

  اخه این دولت پول به مردم می دهد پس از ده سال می گه 450 تومان سود بهت تعلق می گیرد اگر 550 بریزی حساب ان وقت صاحب 1000000 پول می شوی که حق برداشت و خرید و فروش هم نداری

 30. ملت گفت:

  سهام مردم كجاست؟
  فقط از مردم پول مي گيريد
  پس حق و حقوق مردم چه مي شود؟ پس از اين همه نفت و گاز و … و …. حق مردم كجاست اينها همه حق ملت است هر شخصي كه در كشور ايران به دنيا بيايد تا زماني كه از دنيا برود از منابع ايران حق دارد.
  …..
  اما نه حق ندارند حق و حقوقشان اين است كه برويد بميريد از گرسنگي اما بايد پول براي دولت جمع كني و به دولت بدهي
  برق – آب – گاز- جريمه هاي رانندگي – كرايه بسيار سنگسن در مسافرت نزديك.
  45 هزار تومان يارانه مي دهند اما چنصد برابر از مردم مي گيرند.
  سبد كالا به افراد نيازمند نمي دهند اما به پولداران مي دهند؟ نه خداوكيلي شرم و حيا نمي كنند كه مي بينند از بي مسكني به قبرستان ميروند – از فرندان و همران جانبازان كه از كم توان مالي خود كشي مي كنند. بايد فرداي قيامت جوابگو باشند براي حق و حقوق ملت خود. خدا را شكر از نظر امنيت كشورمان خوب است اما اگر اندكي به وضعيت زندگي مردم نگاه كنند. و حد اقل يك درصد يا يك ميلياردم درصد از حق ملت را به آنها بدهند چه مي شود؟
  حقوق بازنشسته نظام و جنگ و تير كمتر از يك ميلييون اما افراد تازه وارد زير 20 سال بيش از 5 ميليون.

  1. نازنین گفت:

   عزیزم چه خوش خیالی سرمایه های ماچیه کفرنگوفلسطینیاگشنه افریقایی هایی بی پناه لبنان وسوریه توجنگ اونوقت رواست پولاروخرج منوشمای جوون کنن به درک که خودکشی زیادشده به درک که پدرمن نداره دم عیدی مایحتاج عادی خانوادشم تهیه کنه بااینکه شبانه روزمیدوه به درک که گورخواب داریم به درک پلاسکوربت به درک که خوزستان نفس نداره به درک وهزاربه درک دیگه مهم اینه که پولابه موقع به فلسطینیابرسه وحرم امام حسین ساخته بشه وعراقیادارای ورزشگاه فوتبالی بشن اینامهم تره اینامشکل تره مشکلای ماکه مشکل نیست مهمم نیست ای خداااخودت کمک کن?????

   1. حسین گفت:

    خانم محترم همه حرفات درست ولی حق توهین درخصوص امام حسین وووو…راندارید

  2. حمید گفت:

   کدوم حق و حقوق اصل و بنیان اینا بر مبنای چپاول و دروغ و ریا و ……

 31. یامهدی گفت:

  روحانی خوشحالم که بهت رای ندادم نه به توبه هیچکس چون مردم روخرفرض کردین البته خریت کردیم که توالان رییس جمهوری ولی دیگه قرارنیست سوارمون بشی وبگی هه ی بروخرخوبم خودتیبدبختی اینقدایران روبدنام کردین که دیگه هیجاییم نمیتونیم بریم که ازدست شماراحت بشیم وگرنه میرفتم آفریقاباآدمخوارازندگی میکردم اوناهم ازشماحکومتیابهترن

  1. آگاه باشید گفت:

   منم خوشحالم و افتخار میکنم رای ندادم

 32. sadegh گفت:

  هیس… ترسوها فریاد نمیزنند….
  یاد سریال قهوه تلخ افتادم که به مردم 1 سکه میدادن بعد فرداش میرفتن با زور و کتک از مردم 2 تا سکه مالیات می گرفتند.

 33. بهروز گفت:

  یااباصالح جانم فدایت آقا کی میای حق این ملتو پس بگیری آخه ظلم تا چه حد .خداااااااااااااااااااا خودت کمکون کن شش ساله لیسانس گرفتم الان دارم الاغ میچرونم حالا بیام دم عیدی 500هزار بریزم به حساب دولت . بیچاره مردم واقعا متاسفم……………

 34. هر کسی :) گفت:

  من تا حالا نوبتم نشده اما چیزی که تا الان فهمیدم اینه و لطفا کسایی که میدونن بگن درسته یا نه
  اینجوری که من فهمیدم در واقع دولت قبلی مردم رو عضو سهام شرکت هایی کرده و خودش مبلغ عضویت رو پرداخته اما این شرکت ها ،شرکت های نفتی یا سود ده (که قطعا سود کنن ) نبودن و حالا حتی ضرر هم کردند (به مانند خیلی از شرکت های دیگه به خاطر اوضاع اقتصادی که حرف نداره !!!!) حالا با توجه به حرف رهبر انقلاب برای اقتصاد مقاومتی و تولید ملی به هر حال باید شرکت های از کار افتاده رو راه بندازن تا شغل ایجاد بشه و دولت از مالیات اون شرکت ها و… سود کنه و ملت از رفتن به سرکار
  شکی در این نیست که این روش بهترین روش برای اقتصاد قوی و مستقل داشتنه.
  حالا دولت حرفش اینه که بیایین این شرکت ها رو راه بندازیم شما عضو و سهام دار این شرکت هایید سهم ضررتون رو بدین ایشالله راه میوفته و سود میکنه ، سود کرد بهتون میدیم
  حالا چند نکته به دولت . ملت
  1. به دولت تبریک میگم به خاطر داشتن یک ملت که هرچی بهش بگن اجرا میکنه و اعتراضی هم نمیکنن
  2.دولت دوست داشتنی!!!!!!!!!! شما که خودت میگی مردم قدرت خرید ندارن چه جوری بیان نفری 550 هزار تومن بدن که آیا بعدا سودشو ببینن یا نه؟!!!
  3.این سهام ها در جایی بدی داره سرمایه گذاری میشه اشتباه دولت قبلی و تصحیح نکردن و مدیریتش توسط دولت جدید در طی دو ، دولت خارق العادس و شبیهش رو در جیبوتی هم نمیشه دید!!!!
  4. مردم عزیز به شما پیشنهاد میکنم که به جای پول دادن به دولت و خالی کردن جیب خود این پولتون رو (اگه توانایشو دارین و میتوننین ) به عنوان شغل دوم ( وحتی اول برای کسانی که کار ندارن که بعید است پولشو داشته باشن) یا مشارکت در کار های تولیدی (کشاورزی ، شرکت های کوچک تولیدی ، دامداری و هزار کار دیگر که با سرمایه کمی میتوان انجام داد) خرج کنید و با این کار شاید روزی این قدر سود کردید که بقیه رو هم که نمی توانند به سر کار بردید و هم به خود و به دیگران و به اقتصاد کشور کمک کردید
  ببخشید طولانی شد و ممنون که خوندید

 35. حاله گفت:

  سهام عدالت ارزونی دولت تدبیر و امید

 36. محسن گفت:

  باسلام وخسته نباشد لطفا جوابم رو هرچه سریع تر به ایمیلم ارسال کنید با تشکر

  الان ساعت 3 بامداده رو 18 اسفند چرا نمیتونم با کد ملّی که رقم آخر سمت راستش 8 هستش برم سامانه؟

  با تشکر وسپاس فراوان

  1. حسین گفت:

   آخه بنده خداهنوز ساعت کاری شروع نشده ساعت ۸۳۰به بعد مراجعه فرمایید بذار کارمندا بیان سرکار نخند میخندی هه هه هه

 37. hossein گفت:

  سلام به همه ی شما دوستان عزیز و مخصوصا سایت خوبی که پیام مردم رو سانسور نمیکنه و منتشر میکنه . دوستان از من به شما نصیحت اگه پولی دادن دریافت کنید ولی اگه بحث سر این باشه که از مردم پول بگیرن و بهشون سهام بفروشن اصلا این کار رو نکنید و حتی یه ریال هم نپردازید . چون این کارشون رسما یه کلاهبرداری و یه رسوایی بزرگ هست برای ملتی که هشتاد میلیون ایرانی با فرهنگ داره . بانک چند برابر سودی که بهمون قراره بدن و اصلا معلوم نیست کی میدن رو دارن میدن پس فقط وقتی مغزمون تاب ور داشته باشه میریم سهام میگیریم .

  اشتباه نشه . نمیخوام به کسی توهین کنم ولی اسم این طرح رو باید بزارن سهام حماقت. یه کسایی پشت پرده این طرح های مسموم هستن که انشاالله خدا حقشون رو کف دستشون میزاره. ولی حرف اصلی من اینه که معاون رئیس جمهوری از بودجه موجود 80.000 میلیارد تومانی حرف میزنه و میگه که میشه با این بودجه یارانه رو دو برابر به مردم داد و میگه چرا یارانه ها دوبرابر نمیشه . سوال اینجاست . آقای نوبخت عزیز اگه اسمتون رو درست گفته باشم اینکه یارانه ها رو دو برابر بدید دست خودتون هست. خودتون نمی دید و اعتراض میکنید که چرا دوبرابرش نمیکنید ؟
  میشه بگید خطاب به چه کسی گفتید و اعتراض کردید ؟ میشه بگید چرا همچین حرفی رو درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری مطرح می کنید ولی همین که باز ملت بهتون رای بده اصلا انگار نه انگار که قرار بود یارانه ها دو برابر بشه ؟ واقعا دیگه وقتش شده که دولت خیلی شفاف حقوق مردم رو به صورت تمام و کمال بپردازه و اینقدر ملت هشتاد میلیون نفری رو خر و الاغ فرض نکنه . چرا باید یارانه ده سال مردم توی یه طرح افرایش برداشت گاز سرمایه گذاری بشه در حالی که ملت دارن از گرسنگی میمیرن ؟
  غیر از اینه که این پول ها مال خود مردم هست و باید بهشون داده بشه ؟ غیر از این هست که فقط برای اونا سود آوری داره و فقط دارن برای خودشون سرمایه هارو خرج میکنن؟ چیزی که براشون سود داره داره میسازن و مردم ملت ما هم فکر میکنن که دارن روز به روز برای رفاه ما کار میکنن . روز به روز درآمد دولت بیشتر میشه و روز به روز همه چیز داره گرون تر میشه .
  از بنزین و نفت بگیر تا اینترنت و برق و تلفن . مگه وقتی درآمد دولت بیشتر میشه نباید یارانه های ملت بیشتر بشه ؟ دولت هر سال پیشرفت میکنه و هر سال درآمدش خیلی بیشتر میشه ولی پولی که به مردم به صورت یارانه میده حتی جواب گوی قبض آب و برق و تلفنی هم که باز تو جیب خودشون میره نمیشه . واقعا این انصاف و عدالت هست ؟

  از مقام معظم رهبری خواهش میکنم نزاره یه مشت غارت گر این جور یکی از قوی ترین و ثروت مندترین کشور های دنیا رو غارت کنن . اگه اونایی که تو نظام دلسوز هستن و دست قدرتشون میتونه همه چیز رو سروسامان بده و عدالت الهی رو واقعا اونجور که شایسته ی انسان هاست تو جامعمون اجرا کنن اراده کنن و همه چیز رو به یک مشت انسان که طمع دنیا چشمشون رو کور کرده نسپارن همه چیز حل میشه .
  کاش این ملت هشتاد میلیون نفری فقط یه نفر داشت اونم رهبر بود که مطمئنم اون موقع مردم همشون ثروتمند بودن و تو سایه ی رهبری اونقدر وقت اضافی داشتن که فقط هر لحظه شکر خدارو بجا بیارن تا اینکه این همه سگ دو بزنن و سر همدیگه کلاه بزارن و همدیگه رو اذیت کنن.
  یه پیشنهاد به دولت دارم که مطمئنم عدالت رو به بالاترین سطحش میرسونه و تمام مشکلات رو حل میکنه.
  درسته خیلی ها ادعا میکنن که ماهیانه یک میلیون تومان نمیتونه کفاف زندگیشون رو بده ولی بخدا همش دروغه و فقط حرص و طمع باعث میشه که زیاده خواهی کنن و سیر نشن .
  پیشنهاد من اینه که بالاترین سطح درآمد رو تا یک میلیون قرار بده و مابقی اون رو که ثروت زیادی هست به بقیه اقشار جامعه که درآمد های پایین تر از پانصد هزار تومان دارن بدن . کسایی که استخدام دولت هستن نه کرایه میدن و نه هزینه ای ولی اکثر اقشار جامعه که استخدام دولتی نیستن حقوق پایینی دارن و کرایه و هزینه هایی رو هم میپردازن .

  تنها راه چاره همینه که به جای دادن سه میلیون تومان به یه کارمند دو میلیونش رو به دو نفر دیگر که استخدام دولت نیستن بپردازن چون اونا هم برای ملت کار میکنن . اون وقت هست که میشه گفت همه به حق خودشون رسیدن .
  ببخشید که خیلی نوشتم . آخه خیلی وقته دنبال جایی بودم پیامام رو بنویسم و ملت شریفمون و رهبر عزیزمون ببینه.
  خیلی ممنون از همتون
  انشاءالله که همه چیز با خوشی درست بشه و همه به حق انسانی خودشون برسن . انشاءالله

  1. محسن گفت:

   وااقعا موندم………………………………………………..

  2. سارا گفت:

   چقد حوصله داشتی این همه نوشتی بابا یه جمله همه سر کاریم وسلام

   1. امیر گفت:

    کجاش باحوصله هست کپی کرده

 38. رمضان گفت:

  عزیزم سهام عدالت کجا بود انتخابات ریاست جمهوری نزدیکه چهار سال ورم خوردیم حالا هم می خواهند در مردم شوک ایجاد کنند رای را بگیرند چهار سال دیگر زهر مار به خورد مردم بدهند (پنزار بده آش —به همان خیال باش ) سهام کجا بود در مقابل این چپاول بیت المال به عنوان حقوق ومزایای نجومی عزیزم دیگر سهامی نمی ماند که به مردم بدهند

 39. پروین گفت:

  نفری پونصد هزارتومن میخان ازمون بشینن تا پول بدیم بهشون واقعا که اینم بخورین رو بقیه اش حروم

 40. reza گفت:

  salam khanomam az sale 1385 sabtenam karde va ta konon hich sody daryaft nkrde aya mitvanad sode sahamesho yekja daryaft konad .zmnan bargeye ozviyad niz darad.

 41. Meisam گفت:

  با سلام الان با پرداخت هر مبلغی چه 10000 تومان چه 460000 تومان اون مبلغ سود که زده 532000 تومان رو بهم میدن؟یا باید کامل 460000 تومان رو واریز کنم؟!

  1. اشکان گفت:

   پولی نمیدن که اگه 460 هزار تومن رو بریزی تازه سهام یک میلیونیت به قول خودشون تکمیل میشه الان بدهکار دولتی قرار نیست پولی بهت بدن

 42. ناشناس گفت:

  عالی بود خیلی

 43. رقيه گفت:

  سلام به همه تعلق ميگيره يافقط اونايي كه جزء سهام عدالت بودن بهشون تعلق ميگيره؟؟؟؟؟؟

 44. amir گفت:

  دیگه نمیدونن چجوری رای جمع کنن دست به این کثافتکاریا میزنن
  فقط افسوس. برای کسانی که هنوز گول این افراد رومیخورن….

 45. بهار گفت:

  واقعأ از خوندن پیاما آدم متأثر میشه ….مردم عزیز ایران لطفأ بیاید در انتخابات امسال به جای نوشتن اسم این نامزدای بی کفایت گله هامونو بنویسیم …بسه هر چی ساکت بودیم

 46. احمد گفت:

  ببین این نوبت بندی رو چطور نوشتن هفت تا نه بعد صفر تا شیش .سوادشون لبریز شده

 47. سبحان گفت:

  سلام .
  چند سال پیش میلغ ۸۰ هزارتومن از سهامم رو خونوادم دریافت کردن . امروز رفتم برای ثبت بنام .گفتن ده هزار تومان از اون پانصدوخورده ای واریز کنم به حساب دولت . .
  سوالم اینجاست اول اینکه این پانصد هزار تومن اصلا چه پولی هست که باید واریز کنیم
  دوم اون چهارصد تومن سودی که گفتن به من تعلق میگیره اون رو کی واریز میکنن.؟. خیلی نامفهومه برام که چرا ده هزار تومان واریز کردیم . ایا پولی که تعلق میگیره به من از سوده اون ده تومن هستش یا نه ??

 48. asma گفت:

  حالا نفری چهقد میدن؟

  1. امیر گفت:

   بگو نفری چقدر میگیرن

   1. مجید گفت:

    امیر جان عالی گفتی

 49. sadegh گفت:

  ای بابا ملت فکر میکردن قراره دم عیدی دولت بهشون 500 بده اما حالا بعضی ها میبینن که خودشون باید به دولت 500 تومن بدن ، ما که نگرفتیم چی شد اما ظاهرا قراره مردم زیادی نا امید و شرمنده بشن.

 50. شهاب گفت:

  سبحانی با اشاره به پرداخت سود سهام عدالت در سال‌های گذشته اظهار کرد: بعضی از مشمولان یک مرحله، بعضی‌ها دو مرحله و بعضی دیگر سه مرحله سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند که مبلغ آنها 40، 80 و 120 تومان بوده است که البته این مبلغ هم نباید پرداخت می‌شد، چرا که وقتی آزادسازی سهام صورت نگرفته و هنوز قسط‌ها پرداخت نشده، سودی نباید داده شود، ولی در دوره‌های قبل و دولت گذشته به دلایل مختلف که چندان منطقی هم نبوده این سودها پرداخت شده است

 51. محسن گفت:

  چرا به من تا حالا پولی پرداخت نشده است ولی یک سری قبلا پول گرفتن واقعا به این میگن عدالت

 52. امیر گفت:

  من که اولش تعجب کردم آقای طیب نیا اعلام کرده بایستی از سود سپرده گذاران مالیات گرفته شود خالا شب عیدی چی شده میحواهند سود سهام بدهند ضرب وتقسم کردم دیدم چه بودجه عظیمی داره برای پرداخت خرج میشه گفتم دستشون درد نکنه بعدا که بیشتر وارد موضوع شدم دیدم آقا برعکس شد چه پول عظیمی داره از ما ملت جمع میشه وچقدر هم ازجیب من کم میشه
  ما زیاران چشم یاری داشتیم به چه باطل بود هرآنچه میپنداشتیم

 53. امیر گفت:

  باسلام
  آقا ما فکر کردیم این شب عیدی دولت میخواهد چیزی بدهدوما به همراه خانواده یک مسافرت زیارتی سیاحتی داخل کشور داشته باشیم بعد متوجه شدیم که تازه بایستی بابت آن کارت که تاحالا به جز مزاحمت استفاده ای نداشته 500هزار تومان هم بپردازیم دست شما درد نکنه بااین طرح شب عیدی البته مسافرت بی خطر

 54. مرتضی گفت:

  موقع انتخابات شده
  وعده ها شروع شد
  اگه قرار به پرداخت باشه طبق فرموده اقایون قرار بود سالانه به هر نفر 80000 تومان پرداخت بشه
  بااین حساب که ده سال میگذره میشه نفری 880000 تومان نه500000تومان

 55. س.علیزاده گفت:

  سلام. من صورت وضعیت سهام عدالت خودم و خانواده رو چک کردم. به چند مساله برخوردم!

  1- از بین اعضای خانواده قبلا به سه نفر سود نقدی پرداخت شده بود و در صورت وضعیت هم مشخص بود. فقط سوال اینجاست که با توجه به توضیح راهنما ارزش دارایی برابر با مابه التفاوت ارزش اولیه و مبلغ دریافت شده توسط دولت از محل سود.. حالا برای تسویه (یعنی محاسبه ارزش باقی مانده که باید پرداخت بشه)‌عین اون مبلغ رو می خوان پس بگیرن؟ یعنی مبلغ سود به اون مابه التفاوت اضافه شده. این سود رو دولت پرداخت کرده ؟ اگر جواب مثبته چرا قبل از تسویه اقساط سود نقدی دادن که حالا پس بگیرن؟

  2- برای هر فرد متوسط بین 400 تا 500 هزار تومان مانده محاسبه شده. برای 47 میلیون نفر میشه چیزی حدود 2 هزار میلیارد تومان! این پول به حساب کجا و چه گسی دقیقا واریز میشه؟

  3- چه تضمینی هست این برگه های سهام بعدها از لحظ قانونی کلا قابل استفاده باشن و ارزش واقعی داشته باشن در حالیگه حتی معلوم نیس سهام کجا و چه شرکتی هست؟

  4- یک خانواده ۴ نفره با متوسظ درآمد 800 تا 1500 هزار تومان واقعا توان پرداخت 2 میلیون تومان اونهم دم عید برای چیزی که تا اخر سال بعد حتی معلوم نیست چقدر ارزش واقعی داشته باشه یا کارخونه های مربوطه کلا ورشکسته و تعطیل نشن رو نداره و حتی منطقی هم نیست!

  5- سوال مهم!! چطور سهامی که بعد از ۱۰ سال هنوز به اندازه بیش از نیمی از ارزش اولیه یعنی 500 هزار تومان سود نداشته الان ارزش اینو داره که یکجا براش همین مبلغ رو پرداخت کنیم اون هم تا اخر سال اینده اگر تازه وضعیتش روشن بشه!! و اگه اون شرکتها هم یگی پس از دیگری ورشکسته و تعطیل نشن؟!!!

  6- و خلاصه اینکه صورت وضعیتی که دادند بیشتر شبیه گزارشات مالی شرکتی است تا یک سازمان یا نهاد دولتی!!

 56. Edmund گفت:

  با اوضاع مملکت ما
  یا حاکمان احمقند و یا احمقان حاکم هستند

 57. ali گفت:

  ما از خیر سهام عدالت میگذریم خواهشا مالیات برارزش افزوده را که از اختراعات دولت قبل است بردارید.

 58. پروین گفت:

  من چند ساله پیش برای سهام عدالت ثبت نام کردم الان چه باید کنیم

  1. admin گفت:

   سلام
   فقط باید منتظر اخبار جدید از طرف دولت بود و پورتال وهاران هم به محض انتشار اخبار جدید از سهام عدالت اطلاع رسانی خواهد کرد.

 59. اردشیربساطی گفت:

  باسلام من نمیدونم جزئ کدوم دهک هستم یا سهام بمن تعلق میگیردیانه؟چندسال پیش ازطریق کافی نت ثبت نام کردم ویک کد هفت رقمی بمن دادن .شغلی ندارم بیکارهستم وبیمه هم ندارم .آیابمن تعلق میگیردیاخیر؟؟ممنون اگه جوابمو بدبد

  1. admin گفت:

   سلام
   طبق گفته ها، سهام عدالت به همه مشمولان تعلق می گیرد.
   امیدواریم که به شما هم تعلق بگیرد.
   موفق باشید

 60. فاطمه گفت:

  سلام ترو خدا بگید ماله کمیته و بهزیستی رو این ماه میدن یان

  1. admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   هنوز تکلیف سهام عدالت به طور کامل مشخص نشده است. انشاالله که واریز می شود.
   در مورد سهام عدالت هر روز اخبار جدید منتشر می شود و پورتال وهاران هم تمام اخبار مربوط به سهام عدالت را پوشش می دهد.

 61. عباس. گفت:

  ممنون ازرهنمائی شما .گفتندهفته دوم اسفندسودسهام میدهیم ولی امروزنوشته شده سال آیندواقعاخیلی مامردم مظلومی هستیم بعدازده سال بازرفت برای سال آیندسال آینده ام ….میگوینداشتباشده..سال ….بیستوهشت ماه خط مقدم بودم جانبازشدم شانزده درصدفقط.فقط همین سهام به من دادن آخ آخ حالا بیشترجای ترکشم دردمیکند..لطفا حذف نکنید

  1. بهار گفت:

   ما مردم مظلومی نیستیم ٬بیش از حد ترسو هستیم…

   1. محسن گفت:

    ارع راست میگی

 62. یوسف گفت:

  سودسهام پرداخت نمی شوددروغ است

  1. فرهاد گفت:

   همه دروغ ميگيم حتي من

 63. عباس. گفت:

  سال هشتادوچهارازطریق پست برگهای سهام گرفتم همگی بامهر وامضا شرکت سهام است برگهای یک ملیونی خبر جدید نوشته شده بیائید برای ثبت نام آن سهامی که ده سال پیش به من دادن ازطریق جانبازان ثبت نام کرده بودم درست است لطفا جواب بدهید باتشکر

  1. admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای اطلاع دقیق از جدیدترین اخبار سهام عدالت فقط از طریق سامانه رسمی سهام عدالت که آدرس آن در همین مقاله درج شده است، اقدام نمایید.
   امیدواریم پاسختان را دریافت کنید
   موفق باشید

 64. moin گفت:

  سلام..من میخوام اینو بدونم ک سود سهام اصلا چ ربطی به کمیته امداد و بهزیستی و این چیزا داره؟؟؟؟
  وقتی هر نفر ۱ میلیون ارزش سهمشه، و قرار شده دولت نصفش به صورت اقساط از سود سهام کم کنه و نصف دیگش هم بلاعوض واگذار کنه،
  این دهک بازی چ معنایی داره آخه؟؟؟؟؟؟ ب عنوان مثال وقتی من و چند نفر دیگه سهامدار یک شرکت خاص یا بانک هستیم ب اندازه میزان سهاممون سود باید دریافت کنیم، حالا اون چند نفر چه تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشن چ نباشن چه ربطی به سود سهام داره؟؟؟؟
  من هنــــــــــــــــــــــــــــــگم

  1. admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما با پورتال وهاران
   امیدواریم همه چیز ختم به خیر شود.
   موفق باشید

   1. عدالت گفت:

    ادمین آقا هم که فقط دعا میکنه. آقا کارما از دعا گذشته جواب سوالارو بده

    1. admin گفت:

     سلام
     ممنون از همراهی شما عزیزان با پورتال وهاران
     اگر دست ما باشه به همه ایرانی ها در هر جای جهان نه تنها سهام عدالت بلکه چیزی فراتر از سهام عدالت تقدیم می کردیم، چون واقعا لیاقت ایرانی ها خیلی بیشتر از این حرفها است؛ اما چه می توان کرد ما فقط بر حسب وظیفه به شما عزیزان اطلاع رسانی می کنیم و در کنارش دعا می کنیم تا مشکلات هموطنانمان بویژه مشکلات اقتصادی شان حل شود.
     همچنان ما را همراهی کنید

  2. ایرانی گفت:

   والله راست میگه بالله راست میگه

 65. افلاطون گفت:

  مارابه خیر شما امیدی نیست

 66. افلاطون گفت:

  با سلام امیدواریم که انتخاباتی نباشد

 67. فرشید گفت:

  سلام آخرش سود سهام رو پرداخت میکنن یا نه ؟

  1. admin گفت:

   سلام
   هنوز معلوم نیست ولی امیدواریم که پرداخت شود

 68. Ashkan گفت:

  جالبه این کار کلاه برداری علنی دولت از ملت هست چون تضمینی که دادن با گفته های که الان میگن تناقض داره سالی ۸۰ هزار تومان در ده سال میشه هشتصدهزار تومن نه پانصدوپنجا و تناقض های دیگه هم هست برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به گفتمان های سال اول ابلاغ سهام عدالت درست همون بلایی که سرملت درباره یارانه ها شد که از کل واگذاری به ملت پنجاه درصد واریز گردید و پنجاه درصدم دولت بالا کشید

 69. فایزه گفت:

  چرا متن اخبار سامانه سهام عدالت تغییر کرد؟؟؟
  متن تا دوشب پیش چیز دیگه ای بود. الان فقط نوشته که امسال مشخص میکنن که چه کسایی و چه مقدار سود میگیرن و پایان سال ۹۶سود سهام عدالت ۹۵ پرداخد میشه… در حالی که تا دو روز پیش نوشته شده بود پایان امسال به مشمولین نفری ۵۴۰ تا ۵۵۰ پرداخت میشه…

 70. محمد گفت:

  یعنی تا اخر اسفند 95 سود را میدن یا نه

  1. admin گفت:

   اخبار رسمی مربوط به سهام عدالت را از طریق سایت رسمی سهام عدالت پیگیری کنید.
   ان شاءالله که تا آخر امسال سود سهام عدالت مشمولان پرداخت شود.

 71. حسینی گفت:

  چرا جانبازان فاقد شغل در هک اول و دوم قرار ندارند؟

  1. admin گفت:

   این سوال بسیاری از جانبازان عزیز است که هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده است.
   از طریق سایت های اصلی اقدام نمایید امیدواریم به نتیجه برسید

   1. حسینی گفت:

    هیچ مسئولی در مورد جانبازان پاسخگو نیست . به هر حال از پاسخ شما متشکرم

   2. سلمان عدالت گفت:

    سلام ب نظرتون سود سهام تا پایان 95 واریز میشه اگه نمیشه ی فکر دیگه لی بکنیم مننون

 72. محمد حسین ملکی گفت:

  ایا به فرزند دوم بنده که متولد 1388 است سهام عدالت تعلق میگیرد یا خیر جواب مارا بدهید

  1. admin گفت:

   سلام
   به وب سایت رسمی سهام عدالت مراجعه کنید. حتما راهنماییتان می کنند.
   موفق باشید

  2. shahin Qv گفت:

   خیر دوست عزیز

   1. mehdi گفت:

    نمیدانیم آخرش چی میشه؟؟؟؟؟

    1. admin گفت:

     توکل بر خدا. ان شاءالله که پرداخت شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *