جزییات خبر درگذشت سیروس قهرمانی بازیگر مشهور سینما + عکس

اخبار , فرهنگ و هنر 19 تیر 1396 بدون دیدگاه

جزییات خبر درگذشت سیروس قهرمانی بازیگر مشهور سینما + عکس

این مقاله از پورتال وهاران را اختصاص داده ایم به خبری تاسف برانگیز در حوزه فرهنگ و هنر کشورمان و آن مربوط می شود به خبر فوت سیروس قهرمانی بازیگر؛ ضمن تسلیت درگذشت این هنرمند محبوب به جامعه هنری و خانواده ایشان، دعوت می کنیم با جزییات بیشتر همراهی مان کنید.

سیروس قهرمانی درگذشت

سیروس قهرمانی هنرمند محبوب سینمای ایران که با فعالیت در حوزه نگارش مطبوعات سینمایی وارد دنیای هنر شد و در سریال میرزا کوچک خان نقش خالو قربان را ایفا کرد، به دیار باقی شتافت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

این بازیگر، نویسنده و کارگردان سینمای ایران یکشنبه شب هجدهم تیرماه در بیمارستان فیروزگر درگذشت.

جزییات خبر درگذشت سیروس قهرمانی بازیگر مشهور سینما + عکس

قهرمانی فعالیت سینمایی را با نگارش در مطبوعات سینمایی آغاز کرد.

قهرمانی از اوایل دهه چهل در کنار قلم زدن به عنوان بازیگر وارد سینمای ایران شد و در آثاری همچون “جدال بخاطر عشق”، “عذاب مرگ” و “وقتی که آسمان بشکافد” ایفای نقش کرد.

در سالهای پس از انقلاب هم قهرمانی علاوه بر نگارش گاه و بیگاه متون سینمایی در آثاری مثل “شاهرگ”، “سردار جنگل” و “میرزا کوچک خان” ایفای نقش کرده بود. او در “سردار جنگل” و “میرزا کوچک خان” در نقش “خالو قربان” ظاهر شده بود.

او در میانه دهه پنجاه فیلمی با نام “مرد ناآرام” را هم با بازی رضا بیک ایمان وردی و ملوسک در نقشهای اصلی ساخت. سریال “ببخشید” که سریال نوروزی تلویزیون در میانه دهه پنجاه بود از دیگر ساخته های اوست.

گرداوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of