مرگ پریا 5 ساله به علت تجاوز و بازداشت مادرش + جزئیات کامل و عکس

اخبار ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مرگ پریا 5 ساله به علت تجاوز و بازداشت مادرش + جزئیات کامل و عکس

متاسفانه این روزها خبر تجاوز و کودک آزادی بسیاری شنیده می شود. هنوز ماجرای آتنا تمام نشده بود که جریان بنیتای 8 ماهه پیش آمد و حالا ماجرای جدید پریا دختر ساوه ای که تنها 5 سال داشت پیش آمده است. متاسفانه پریای 5 ساله  بعد از اینکه مدتی در کما بود، درگذشت. وهاران در این مقاله جزئیات کامل ماجرای پریا را برای شما عزیزان منتشر می کند.

مرگ پریا کودک ۵ ساله ساوه ای به علت آزار جنسی

پریا نام دختری ۵ ساله است که چند روز است که با مرگ دستو پنجه نرم میکرد و به دلیل آزار جنسی و خوردن ضربات وارده به سرش در کما به سر می برد ،به علت مرگ مغزی فوت کرد.

حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی کشور ضمن اعلام فوت کودک ۵ ساله‌ که چند روز پیش بر اثر کودک آزاری به کما رفته بود، گفت: صبح هفتم مرداد ماه از بیمارستان مدرس شهرستان ساوه با اورژانس اجتماعی (۱۲۳) تماس گرفته شد و گزارش دادند که دختر پنج ساله‌ای مشکوک به ضربه مغزی به بیمارستان آورده شده است. پس از اعزام نیروها به بیمارستان مشخص شد کودک به کما رفته و احتمال وجود کودک آزاری جنسی نیز مطرح شد.

وی ادامه داد: هنوز پزشکی قانونی نظر قطعی خود را در خصوص تایید کودک آزاری جنسی این کودک اعلام نکرده است و متاسفانه هیچ گونه اطلاعات دیگری در خصوص پرونده این دختر در دست نیست.

رئیس اورژانس اجتماعی در ادامه گفت: طی سال ۹۵ اورژانس اجتماعی ۲۷۶۵ مورد مداخله حضوری در مراکز مداخله در بحران داشته و این در حالیست که ۱۳ هزار و ۷۶۹ مورد تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی (۱۲۳) طی سال گذشته برقرار شده و ۱۰ هزار و ۳۸۵ مورد خدمات سیار نیز به افراد ارائه شده است.

اسدبیگی در ادامه با تاکید بر آنکه نمی‌خواهیم با اعلام خبرهای منفی جو جامعه را ملتهب کنیم اظهار کرد: متاسفانه اخیرا موارد متعددی از آزار جنسی کودکان، کودک ربایی و یا قتل کودکان در فضای مجازی منتشر می‌شود که غمگینی و ناامنی را در جامعه ایجاد می‌کند.

همچنین بخوانید:  ساعات و محدوده طرح ترافیک زوج و فرد از فردا 19 دی 96

وی تصریح کرد: هر چند که اینگونه موارد در گذشته و دهه‌های اخیر نیز وجود داشته اما در حال حاضر به علت گسترش فضای مجازی و ارتباطات رسانه‌ای رسمی و غیر رسمی این گونه خبرها به سرعت دست به دست می‌شوند و مردم از جزئیات آنها با خبر شده و در این میان گاهی اطلاعات غلط نیز به مردم داده می‌شود.

رئیس اورژانس اجتماعی تاکید کرد: توسعه خبرهای منفی باعث پایین آمدن بهداشت روانی و اجتماعی مردم می‌شود و این در حالیست که افزایش انتشار و دست به دست شدن چنین اخباری در جامعه باعث دامن زدن به دیگر آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی می‌شود. زیرا یکی از علل افزایش خودکشی در جامعه احساس ناامیدی و ناامنی در جامعه است.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنیم همانطور که حوادث منفی، دردناک و غم انگیز به سرعت در جامعه پخش می‌شود فضاهای مثبت و امیدبخش و همچنین نشاط آور نیز در جامعه توسعه یابد زیرا موارد کودک آزاری، همسرآزاری و … به موقع توسط دستگاه‌های مسئول رسیدگی می‌شود اما در حال حاضر ایجاد روحیه امیدبخش و نشاط آور در جامعه ما متولی خاصی ندارد و کمتر به آن توجه می‌شود.

رئیس اورژانس اجتماعی ادامه داد: متاسفانه دیواری کوتاه‌تر از دیوار معتادان در جامعه پیدا نمی‌کنیم و بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی را به مصرف کنندگان مواد نسبت می‌دهیم در حالیکه این جرایم معمولا توسط افرادی که دچار اختلال شخصیتی ضد اجتماعی و یا در نوجوانان اختلال سلوک هستند رخ می‌دهد و ممکن است که این افراد در کنار رفتارهای ضد اجتماعی خود اقدام به مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی نیز کنند.

اسدبیگی ادامه داد: نمی‌توانیم جرایم و آسیب‌های اجتماعی را به طور صرف به معتادان نسبت دهیم اگرچه این احتمال وجود دارد که درصدی از مصرف کنندگان شیشه و مت آمفتامین‌ها دچار هذیان و پرخاشگری شوند و در نتیجه به جرم و جنایت نیز اقدام کنند اما با این حال نمی‌توان معتادان را سرچشمه جرایم و آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفت.

همچنین بخوانید:  کار زشت احمدی نژاد و شرط عجیبش

مرگ پریا 5 ساله به علت تجاوز و بازداشت مادرش + جزئیات کامل و عکس

جزئیات تجاوز به پریا دختر ۵ ساله

یک فرد ناشناس که فعلا هویت نامعلومی دارد به پریا دختر ۵ ساله ساوه ای تجاوز و آزار جنسی قرار داده و به علت ضرب و شتم ، دختر ۵ ساله به دلیل ضربه مغزی در بیمارستان بستری شد و به کما رفت.

طبق گزارشات و شواهد نشان داده شده و آثار جسمی این دختر بچه حکایت از تجاوز جنسی به پریا دختر ۵ ساله ساوه ای دارد. اما نکته مورد توجه این ماجرااظهارات متناقض و مشکوکی است که مادر پریا دختر ۵ ساله ساوه ای دارد. در همین رابطه پلیس مادر پریا را بازداشت کرده.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور پرونده آزار جنسی دیگری را روایت می‌کند که متاسفانه در این حادثه، دختربچه ۵ ساله بعد از آزار جنسی به سرش نیز ضربه ای وارد شده و به کما می رود. حسین اسدبیگی گفت: روز گذشته ساعت ۷:۴۵ صبح از بیمارستان مدرس شهرستان ساوه با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ ساوه تماس گرفته شده و گزارش می‌دهند که یک دختربچه ۵ ساله مشکوک به ضربه مغزی به بیمارستان آورده شده است.

وی ادامه داد: همکاران سریعاً‌به محل اعزام می‌شوند و مشاهده می‌کنند که کودک در حال اغما بوده و در حالی که با مادر صحبت می‌کنند می‌بینند که اطلاعات ضد نقیض می‌دهد.

اسدبیگی گفت: در نتیجه با دادستانی ساوه هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود و به کلانتری دستور داده شده که مادر کودک بازداشت و تحت بازجویی قرار گیرد.

وی افزود: هنوز این کودک در حالت کماست و احتمال آزار جنسی برای او وجود دارد اما تا زمانی که آزمایش پزشک قانونی صادر نشود هیچ ادعایی نمی‌توان کرد. ضربه مغزی وارد شده و احتمال چند بار ضربه هم وجود دارد.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت:‌ مادر در اظهارات خود گفته که کودکش را به پارک برده و پس از اینکه به خانه می‌آورد پیتزا سفارش می‌دهد اما چون این زمان طولانی می‌شود به کودکش می‌گوید خودش می‌رود تا پیتزا را بگیرد و وقتی برمی‌گردد می‌بیند که کودک روی زمین افتاده است .

همچنین بخوانید:  پخش سریال پرستاران علیرضا افخمی از شبکه یک + بازیگران و داستان و عکس

اسدبیگی ادامه داد: با سوالات بیشتر از مادر اطلاعات ضد و نقیضی مشخص شد چرا که حتی گفته دو هفته پیش کودکش از سرسره زمین خورده و پایش در رفته
و اکنون نیز دوباره به این شکل بیهوش شده است یا ابتدا گفته که دفترچه بیمه‌اش را به بیمارستان داده اما پس از پیگیری دیده‌ایم که دفترچه‌ای نداشته است یا جویای شماره تلفنش شده‌ایم گفته تلفنی ندارد و وقتی پرسیدیم که چگونه پیتزا را سفارش داده گفته است شماره را نمی‌دهم در نتیجه دستگیر شده است.

وی تصریح کرد: این مادر و کودک تنها زندگی می‌کردند و گاهی در خانه اقوام مانند برادر هم رفت و آمد داشتند. اسدبیگی گفت: متأسفانه اکنون این کودک ۵ ساله در اغما است و جلیل کوهپایه‌زاده درخصوص وضعیت کودکی که به دنبال ضربه مغزی ناشی از کودک آزاری جسمی به بیمارستان مدرس ساوه منتقل شده بود، اظهار کرد: وضعیت این بیمار کماکان نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

وی عدم تغییر سطح هوشیاری را یکی از فاکتورهای نشانگر مرگ مغزی عنوان کرد و گفت: وقتی اقدامات انجام شده در تغییر سطح هوشیاری بیمار تاثیری نگذارد، احتمال مرگ مغزی در خصوص بیمار وجود خواهد داشت. ممکن است دچار مرگ مغزی شده باشد منتظر نظر پزشک قانونی هستیم و مادر نیز در بازداشت به سر می‌برد.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت:‌پدر این کودک نیز ۵ سال پیش از مادرش جدا شده است. وی گفت: از نیروها و همکاران بیمارستانی که در زمان گزارش‌‌دهی به موقع به اورژانس اجتماعی همکاری لازم را دارند باید تشکر کرد و خواهشمندیم که سایر بیمارستان‌ها نیز همکاری لازم را برای گزارش موارد این چنینی داشته باشند
تا بتوانیم در اسرع وقت رسیدگی لازم را داشته باشیم.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *