جرئیات خبر دست ندادن وزیر خارجه فرانسه با ظریف + فیلم و واکنش ظریف

اخبار , دانلود 11 تیر 1396 بدون دیدگاه

جرئیات خبر دست ندادن وزیر خارجه فرانسه با ظریف + فیلم و واکنش ظریف

دکتر ظریف روز پنجشنبه با وزیر خارجه فرانسه دیدار و گفتگو کرد که این دیدار با حواشی همراه بود. هنگام پایان یافتن گفتگوی ظریف و وزیر خارجه فرانسه و خروج ظریف از سالن، او قصد دست دادن با وزیر خارجه فرانسه را داشت اما “ژان ایوز لو دریان” وزیر خارجه فرانسه از دست دادن با او امتناع کرد که واکنش بسیاری از مردم را در پی داشت.

ساعاتی بعد، دکتر ظریف در توضیح کوتاهی در مورد دست ندادن وزیر فرانسه با او عنوان کرد که دزیر فرانسه قصد داشته او را تا درب خروجی بدرقه کند و سپس با او دست دهد.

پورتال وهاران در این مقاله فیلم دست ندادن وزیر خارجه فرانسه با ظریف و واکنش ظریف را برای شما عزیزان منتشر می کند.

جرئیات خبر دست ندادن وزیر خارجه فرانسه با ظریف + فیلم و واکنش ظریف

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پنحشنبه شب با ژان ایوز لو دریان همتای فرانسوی خود دیدار و گفتگو کرد.

وزیران امور خارجه ایران و فرانسه در این دیدار به بررسی آخرین سطح روابط دو کشور پس از انتخابات اخیر در فرانسه و همچنین تحولات منطقه غرب آسیا پرداختند، بحران سوریه و عراق ، مبارزه با تروریسم و برجام از دیگر موضوعات مطرح شده در دیدار وزیران خارجه ایران و فرانسه بود.

اما در حاشیه این دیدار فیلمی عجیب در فضای مجازی منتشر شده که واکنش کاربران شبکه های اجتماعی را به همراه داشته است، در این دیدار در حالی که ظریف دست خود را به سمت همتای فرانسوی خود دراز می کند، ژان ایوز لو بی توجه به راه خود ادامه می دهد، برخی از کاربران در فضای مجازی این اقدام وزیر امور خارجه فرانسه را بی احترامی دانسته اند.

پس از ساعتی از انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی، محمدجواد ظریف در صفحه شخصی خود در اینستاگرام فیلم کامل خداحافظی با وزیر خارجه فرانسه را منتشر کرد و توضیح کوتاهی درباره آن نوشت:

“وی از خداحافظی و دست دادن دم درب اتاقش امتناع می کند تا به احترام ایران، وزیر خارجه اش را تا پلکان خروجی وزارت خارجه بدرقه کند.

واقعا باعث تآسف است که گروهی برای منافع کوتاه مدت جناحی، حاضرند با دروغ گویی و تقطیع نوار ویدئویی، غرور و عزت مردم را به تمسخر بگیرند و ادعا کنند که به وزیر خارجه مردم بزرگ ایران توهین شده است.

این روزها به طور ویژه و به بهانه های مختلف و بی مایه، مورد مهرورزی دوستان قرار گرفته ام ولی،

بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم
تا سختی کمان شما نیز بگذرد”.

فیلم دست ندادن وزیر امور خارجه فرانسه با ظریف 2017

 

 

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of