اخبار آب و هواشناسی بهمن ۹۵ ؛ تداوم بارش برف و باران در این استان ها

اخبار ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

اخبار آب و هواشناسی بهمن ۹۵ ؛ تداوم بارش برف و باران در این استان ها

همانطور که می دانید بارش برف و باران در اکثر استان های کشور آغاز شده است و همچنان در بیشتر شهرها ادامه دارد. پورتال وهاران در این مقاله اخبار هواشناسی بهمن ۹۵ را برای روزهای آینده عنوان می کند.

پیش بینی هواشناسی از تداوم بارش برف و باران

احد وظیفه با بیان اینکه سامانه بارشی از روز گذشته در کشور فعال شده است، گفت:این سامانه از دیشب به طور کامل مناطق غربی، شمال غرب، مرکز و مناطق شمالی کشور را دربرگرفته است.

وی خاطرنشان کرد:از روز گذشته تاکنون استان های شمالی کشور (گلستان، مازندران، گیلان)، استان های غربی کشور (لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، ایلام)، استان های دامنه البرز (زنجان، البرز، تهران و قزوین) بارندگی داشته اند که این بارندگی در قسمت های مرکزی به شکل باران و در ارتفاعات زاگرس و البرز به صورت برف بوده است.

وظیفه گفت:شهرستان های هشتگرد، نهاوند، دماوند در استان تهران بارش برف را داشتند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در تهران میزان بارش باران قابل توجه است، خاطرنشان کرد:میزان بارش به اندازه ای است که احتمال آب گرفتگی در سطح شهر وجود دارد.

اخبار آب و هواشناسی بهمن 95 ؛ تداوم بارش برف و باران در این استان ها

وی افزود:اخطاریه از سه روز گذشته درباره ابگرفتگی معابر داده شده است.

وظیفه با اشاره به اینکه این سامانه تا یکشنبه در کشور فعال است، تصریح کرد:این سامانه بارش برف سنگین را در چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات لرستان و در غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی را به همراه دارد.

وی شدت بارش این سامانه را برای پایتخت امروز عنوان کرد و گفت:این سامانه تا صبح روز دوشنبه تداوم دارد و بارش ها برای تهران همچنان تا دوشنبه پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات البرز نیز قابل توجه است به مسافران توصیه کرد:برای سفر به مناطق شمالی کشور حتما نیاز به زنجیر چرخ است. همچنین در گذرگاه های زاگرس مرکز و شمال غرب کشور هم بارش برف تداوم دارد پس استفاده از زنجیر چرخ برای عبور از این مناطق ضروری است.

وظیفه از تداوم این سامانه تا روز دوشنبه خبر داد و گفت:این سامانه دوشنبه از قسمت شرق کشور خارج می شود.

وی ادامه داد:عمده بارش این سامانه نیمه شمالی کشور است و نیمه جنوبی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:هسته بارش در ارتفاعات زاگرس شامل استان های لرستان، ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود و هسته بارش در شمال کشور نیز در گیلان و ارتفاعات البرز خواهد بود.

وظیفه کمینه دمای هوای امروز تهران را سه درجه سانتیگراد عنوان کرد و افزود:بیشینه دمای هوای امروز تهران نیز ۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of