عزادار شدن سردار نقدی + جزییات کامل و بیوگرافی

اخبار ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

عزادار شدن سردار نقدی + جزییات کامل و بیوگرافی

برای همه نام سردار نقدی یک نام آشنا است که تا چند وقت پیش رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور بود و الان سمت معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه را بر عهده دارد. در این مقاله از پورتال وهاران ضمن اینکه بیوگرافی سردار نقدی را برای شما منتشر کرده ایم به جزییات خبر درگذشت مادر سردار نقدی هم پرداخته ایم.

فوت مادر سردار نقدی

امروز دوم اسفندماه ام‌الشهید حاجیه‌خانم «بی بی صائب» والده سردار سیدمحمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین در اثر بیماری دعوت حق را لبیک گفت.

عزادار شدن سردار نقدی + جزییات کامل و بیوگرافی

بیوگرافی سردار نقدی / بیوگرافی محمدرضا نقدی

سرتیپ محمدرضا نقدی (۱۳۴۰، تهران) معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. از سمتهای پیشین او می‌توان به ریاست سازمان بسیج مستضعفین، ریاست سازمان حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد. وی همچنین از سال ۷۹ تا ۸۸ به مدت ۹ سال معاونت آماد و پشتیبانی ستاد کل نیروهای مسلح را برعهده داشت.

زندگی

محمدرضا نقدی در فروردین ۱۳۴۰ در محله شاهپور تهران به دنیا آمد، وی تحصیلات ابتدایی و متوسط را در دبستان و دبیرستان اسلامی قدس واقع در خیابان منیریه تهران پشت سر گذاشت و با توجه به تحصیلات جهشی سه کلاس در یک سال در سال ۱۳۵۶ در سن ۱۶ سالگی موفق به اخذ دیپلم و دانشجوی دانشگاه گیلان شد. در دانشگاه گیلان در تأسیس انجمن اسلامی ان دانشگاه شرکت داشته و در خرداد ۱۳۵۸ به جهاد سازندگی پیوست چندی بعد بصورت بسیجی و داوطلبانه وارد سپاه شد و مسئولیت فرهنگی سپاه گیلان را بر عهده گرفت. سپس به مسئولیت اطلاعات سپاه منصوب شد و فعالیت وی در این سمت تا سال ۱۳۶۰ ادامه داشت. به غرب کشور رفت و به معاونت اطلاعاتی محمد بروجردی که در آن زمان فرماندهی سپاه در غرب کشور منطقه ۷ را بر عهده داشت، منصوب شد. وی از بنیانگذاران قرارگاه حمزه سید الشهداء (ع) در شمال غرب کشور بود و پس از تصویب و شکل‌گیری این قرارگاه به سمت معاونت اطلاعات آن منصوب شد. در سال ۱۳۶۳ و بدنبال تشکیل وزارت اطلاعات و انتقال امور اطلاعاتی کشور به آن وزارت، از فعالیت‌های اطلاعاتی کناره گرفت و قرارگاه جنگ‌های نامنظم رمضان در غرب و شمالغرب کشور را بنیان نهاد و به همکاری و سازماندهی گروهای چریکی و عشایر و نیروهای مخالف صدام در داخل عراق پرداخت. نقدی در اواسط سال ۶۵ به جنوب اعزام و در قسمت اطلاعات عملیات مشغول به کار شد. در اسفند ۶۵ بدنبال کشته شدن فرمانده لشکر بدر به فرماندهی این لشکر منصوب شد. وی با پایان جنگ پس از گذراندن دوره فرماندهی و ستاد به فرماندهی دانشکده امام علی سپاه منصوب و این دانشکده را تأسیس کرد. با شروع جنگ در بوسنی سردار نقدی به نمایندگی از طرف احمد جنتی که در آن وقت مسئولیت پشتیبانی از مردم بوسنی و هرزگوین، را بر عهده داشت، در راس نیروهای پشتیبانی مردمی به بوسنی هرزگوین اعزام شد و کمتر از یکسال در آنجا بود. سپس وی به درخواست عبدالله نوری وزیر کشور وقت به فرماندهی حفاظت اطلاعات سپاه منسوب شد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of