مرگ مادر و نوازد در اصفهان حین زایمان + علت

اخبار ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مرگ مادر و نوازد در اصفهان حین زایمان + علت

حوادث پزشکی در ایران رو به افزایش است و هر روز در بیمارستانهای مختلف در اقصی نقاط کشور خطاهای پزشکی رخ می دهد که منجر به داغ دار شدن خانواده های و تلفات جانی می شود که در مجموع این اتفاقات احساسات عامه را هم جریحه دار می کند. گویا خطای پزشکی در یک زایشگاه در اصفهان منجر به مرگ مادر و نوزادی شده است که در این مقاله از پورتال وهاران جزییات بیشتر را خواهید خواند.

خاتمی : اجازه تشریفاتی کردن ولایت فقیه را نمی دهیم / این آرزو را به گور خواهند برد!

علت مرگ مادر و نوزاد اصفهانی چه بود؟

مسئولان علوم پزشکی اصفهان اعلام کردند که این دانشگاه موضوع مرگ مادر و نوزاد حین زایمان را در یکی از زایشگاه های اصفهان مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش پورتال وهاران، محمود رضا احسانی، همسر مادر ۳۶ ساله و پدر نوزاد در خصوص وقوع ماجرا اظهار داشت: روز جمعه ششم اسفندماه که نوبت زایمان توسط پزشک برای همسرم مشخص شده بودند به کلینیک خانواده مراجعه کردیم.

وی بیان داشت: راس ساعت ده صبح روز جمعه طی تماس با پزشک همسرم، برای گرفتن نوار قلب از جنین به کلینیک خانواده رفتیم که جواب آن سلامتی کامل جنین بود و در همان روز خانم دکتر دستور به بستری شدن همسرم داد.

وی با اشاره به اینکه از ساعت ده تا ساعت ۱۲ در اتاق زایشگاه همسرم را راه می بردند تا برای زایمان طبیعی آماده شود و ساعت ۱۲ به دستور پزشک ، آمپول فشار برای وی تجویز شد، افزود: در روز زایمان حتی تا ساعت ۱۶ بعدازظهر با همسرم پشت درب زایشگاه صحبت می کردیم.

احسانی ابراز داشت: ساعت پنج و نیم بود که کد احیا زایشگاه خوانده شد و تیم درمانی همسرم دکتر بیهوشی را خبر کردند و با پزشک همسرم و حتی رئیس بیمارستان تماس گرفتند اما ساعت ۷ شب خانم دکتر وارد اتاق عمل شد اما همسر و فرزندم به دلیل تشنج همسرم جان خود را از دست دادند.

وی بیان داشت: به طور قطع از پزشک و بیمارستان شکایت خواهم کرد.

پس از پیگیری این ماجرا از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، جهانپور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به رسانه ها اعلام کرد که موضوع از طریق بازرسان و کارشناسان معاونت درمان و نظام پزشکی در حال بررسی است و به زودی نتایج آن به رسانه ها اعلام خواهد شد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *