جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس

اخبار ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس

متاسفانه در سال ۹۵ شاهد اتفاقات ناگوار زیادی در زمینه های مختلف بودیم. از جمله حادثه پلاسکو دی ۹۵, چندین آتش سوزی در تهران و… باعث شدند تا بسیاری از خانواده ها داغ دار شوند و ملت ایران هم احساساتش جریحه دار شود. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما در مورد ریزش دیوار بیرونی متروی قم خبری را منتشر کرده ایم. در این مقاله می توانید تعداد کشته شدگان ریزش تونل متروی قم، تعداد مصدومان ریزش تونل متروی قم، تعداد محبوس شدگان ریزش تونل متروی قم را مطلع شوید. پورتال وهاران امیدوار است در این حادثه تلفات جانی رخ نداده باشد.

ریزش دیوار بیرونی مترو قم

مدیر روابط عمومی شهرداری قم گفت: دیوار موقت بیرونی تونل مترو قم ریزش کرد.

حمیدرضا عابدی خرسند با اعلام ریزش دیوار موقت بیرونی تونل مترو قم گفت: آنچه که به عنوان ریزش تونل مطرح است، تکذیب می‌شود.

وی ادامه داد: برای تونل مترو اتفاق خاصی رخ نداده و آنچه ریزش داشته دیوار بیرونی بوده است.

مدیر روابط عمومی شهرداری قم درباره تعداد کارگرانی که در زیر آوار هستند، گفت: فعلا تعداد مشخصی معلوم نیست و آتش نشانی در حال تلاش برای بیرون آوردن کارگران است.

بر اساس آنچه که در فضای مجازی مطرح شده خبر ریزش آوار در تونل مترو قم در ایستگاه ولیعصر و محبوس شدن سه کارگر در زیر آوار است اما بر اساس گفته‌های مدیر روابط عمومی شهرداری قم این ریزش مربوط به دیوار تونل موقت بیرونی مترو است و تعداد مصدومین یا کشته‌های احتمالی هنوز مشخص نیست.

ریزش تونل متروی قم تاکنون یک مصدوم داشته است

به گرازش پورتال وهاران به نقل از ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم گفت: ریزش تونل متروی قم که ظهر امروز رخ داد، تاکنون یک مصدوم بر جای گذاشته است که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

محسن اوروجی افزود: این حادثه در محدوده میدان ولیعصر(عج) قم رخ داده است.

وی اضافه کرد: نیروهای امدادی از جمله اورژانس ۱۱۵، هلال احمر و آتش نشانی درحال امدادرسانی به مصدومان احتمالی این حادثه هستند.

در حالی که تعداد مصدومان این حادثه از سوی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم تاکنون یک تن اعلام شده است، برخی کانال ها در فضای مجازی، تعداد افراد زیر آوار مانده را سه تن ذکر کردند.

عملیات اجرایی احداث خط A مترو قم در نیمه دوم سال ۸۸ با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا آغاز شد؛ راه اندازی خط مترو قم به ۲ مرحله تقسیم بندی شده است که در مرحله نخست مسیر قلعه کامکار تا میدان مطهری و در مرحله دوم مسیر میدان مطهری تا ایستگاه مسجد مقدس جمکران راه اندازی می‌ شود.

طبق طرح اولیه خط A قطار شهری قم با طول حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ متر از مسیر جنوب غربی به شمال غربی این شهر یعنی از مسجد مقدس جمکران تا قلعه کامکار است که دسترسی به آن از طریق ۱۴ ایستگاه میسر می ‌شود. هر ایستگاه خط A قطار شهری قم حدود یک کیلومتر است و ظرفیت حمل و نقل آن بیش از ۲۲هزار نفر در ساعت خواهد بود.

در بخش نخست این طرح حدود ۳٫۱۰ کیلومتر از تونل حد فاصل دپو پارکینگ شهرک کامکار تا میدان ولیعصر(عج) به روش مکانیزه و با استفاده از یک دستگاه ماشین حفار تمام مقطع (EPB TBM) حفاری شده است.

بخش دوم مسیر به صورت نیمه مکانیزه با روش مدرن اتریشی (NATM) حفاری می ‌شود. این بخش از طرح از ایستگاه ولیعصر(عج) آغاز می ‌شود و با عبور از زیر بزرگراه خلیج فارس به ایستگاه بقیه‌ الله می ‌رسد. در ادامه با حفاری یک هزار و ۶۵۴ متر و تغییر جهت به سمت مسجد مقدس جمکران خط یک متروی قم به پایان می‌ رسد.

نجات محبوس‌ شدگان

مدیرکل روابط عمومی اورژانس قم از نجات یک نفر از محبوس‌شدگان در زیر آوار خبر داد و گفت: یک نفر از مصدومان دقایقی پیش از زیر آوار خارج شد. این مصدوم از کارگران مترو بوده است.

به گفته وی؛ دو نفر از امدادگران نیز در حین امداد و نجات مصدوم شده‌اند که به بیمارستان منتقل شدند.

عکس های ریزش دیوار مترو قم بهمن ۹۵

جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس جزییات کامل ریزش تونل متروی قم + عکس

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of