جدیدترین اخبار از وضعیت جوی و ترافیک جاده‌ ها فروردین ۹۶

اخبار ۰۱ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جدیدترین اخبار از وضعیت جوی و ترافیک جاده‌ ها فروردین ۹۶

آغاز سال ۹۶ با بارش های خوبی همراه بود که این بارشهای بهاری جای خوشحالی دارد اما مسافران نوروزی ۹۶ باید در خصوص جاده ها و ترافیک آنها دقت لازم را داشته باشند تا سفری خوش را تجربه کنند. در این مقاله از پورتال وهاران برای شما پیش بینی سازمان هواشناسی فروردین ۹۶ را در خصوص ترافیک جاده ای و وضعیت بارش ها را منتشر کرده ایم.

اخبار جدید هواشناسی : آغاز بارش ها و وقوع سیل

پیش بینی وضعیت جوی کشور فروردین ۹۶

گزارشهای تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی پیش‌بینی کرده است که امروز (اول فروردین ۹۶) در جنوب فارس، مرکز و نیمه جنوبی کرمان، غرب هرمزگان بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها را خواهیم داشت.

احد وظیفه؛ مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با توجه به احتمال بارش برف در جاده‌های کوهستانی شمال غرب و دامنه‌های البرز که موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای و گردنه‌های کوهستانی می‌شود، توصیه کرده است که به جهت جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم به‌کار گرفته شود.

پیش از این نیز سازمان هواشناسی برای بازه زمانی چهارشنبه (۲۵ اسفند ۹۵) تا اولین روز سال ۹۶ برای ۲۰ استان کشور پیش‌بینی بارندگی را کرده بود.

پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نیز صبح امروز (اول فروردین) گزارشی از وضعیت جوی و ترافیکی در ساعت ۷ صبح به شرح زیر مخابره کرده است:

بارش باران در استانهای س و ب شمال و جنوب (اکثر محورها)، خراسان رضوی (محور باغچه به تربت حیدریه) و کردستان (محور مریوان)

مه گرفتگی و کاهش دید در استانهای بوشهر(محور بوشهر – برازجان) و خراسان شمالی (محور بجنورد به آشخانه گردنه امین‌اله)

ترافیک پرحجم و روان در استان البرز (محور کرج – چالوس ابتدای محور تا کیلومتر ۲)

گزارش راهور نشان می‌دهد صبح امروز و در بازه زمانی گفته شده محورهای شمشک – دیزین در استان تهران و البرز، پونل – خلخال در استانهای گیلان و اردبیل، سروآباد – پاوه در استانهای کردستان و کرمانشاه، اولنگ – شاهرود در استانهای گلستان و سمنان، محور فرعی سی سخت – پادنا در استان کهکیلویه و بویراحمد، شیراز – جهرم در استان فارس، محور فرعی گنجنامه – تویسرکان در استان همدان، استهبان – نی‌ریز در استان فارس، محور فرعی رودبار – کهنوج – قلعه گنج در جنوب استان کرمان، بشرویه – فردوس در استان خراسان جنوبی و محور روستایی مصعبی – کاخ گناباد در استان خراسان جنوبی مسدود یا دارای محدودیت بوده‌اند.

سایر محورهای مواصلاتی کشور نیز از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار بوده‌اند.

موج جدید بارش ها در راه است

مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی خبرداد: طی چند روز آینده به تناوب غالب مناطق کشور تحت تاثیر فعالیت سامانه بارشی قرار خواهند گرفت.

احد وظیفه براساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های هواشناسی گفت: امروز ضمن تضعیف شدت فعالیت سامانه بارشی همچنان در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور بارش رخ خواهد داد و در برخی نقاط جنوب شرق کشور احتمالا با گرد و خاک نیز همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر علاوه بر مواج شدن دریا ، بارش در سواحل شمالی کشور به ویژه سواحل غربی آن تشدید خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی افزود: بارش‌ها در نیمه شمالی کشور به صورت برف و باران و در مناطق جنوبی و شرق کشور به صورت رگباری گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

وظیفه همچنین خاطر نشان کرد: انتظار داریم در مناطق جنوبی و جنوب شرق کشور به تدریج بارش و وزش باد کاهش یابد.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در استان‌های غربی، جنوب شرق، شرق و غرب سواحل دریای خزر خواهد بود. به این ترتیب آب گرفتگی معابر و سیلابی‌ شدن مسیل‌ها و رودخانه در مناطق مذکور پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی در ادامه اظهار کرد: همچنین امروز خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز نیز مواج هستند.

وظیفه تاکید کرد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد شدید در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

وظیفه در ادامه گفت: در روزهای چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب و شمال شرق کشور بارش برف و باران گاهی وزش باد و در سواحل دریای خزر و غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود مجددا از روز پنجشنبه و طی روزهای جمعه و شنبه در نیمه غربی و سواحل شمالی کشور به ویژه سواحل غربی بارندگی و کاهش نسبی دما رخ دهد که بارش در دامنه‌های البرز و دامنه‌های کوهستانی به صورت برف خواهد بود.

تهران ابری در سه روز اول ۹۶

مدیرکل پیش بینی و هشدار هواشناسی در خصوص وضعیت آسمان تهران طی سه روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز سه شنبه اول فروردین ماه ۹۶ کمی ابری، گاهش وزش باد شدید به تدریج افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده را تجربه خواهد کرد و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در این روز ۱۵ و ۶ درجه سانتیگراد است. آسمان تهران در روز چهارشنبه دوم فروردین ماه نیز نیمه ابری، همراه با وزش باد شدید و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در آن ۱۴ و ۵ درجه سانتیگراد خواهد بود؛ این در حالیست که آسمان تهران در روز پنجشنبه سوم فروردین نیز قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد همراه با بارش باران را تجربه خواهد کرد و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در آن روز ۱۲ و ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of