جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس

اخبار ۲۷ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس

متاسفانه بار دیگر زمین در تهران نشست کرده و باعث ریزش مترو مولوی شده است. پورتال وهاران در این مقاله به جزییات کامل این خبر می پردازد.

نشست زمین حوالی متروی مولوی

حادثه نشست زمین مولوی موجب نگرانی مردم خیابان قدیمی تهران شد .سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت:نشست زمین به عمق پنج متر در قسمت هواکش کارگاهی در حوالی ایستگاه مترو مولوی تهران رخ داده است.

سید جلال ملکی روز شنبه گفت:ساعت ۹ صبح امروز این حادثه در چهارراه مولوی میدان محمدیه به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران چهار ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد:با حضور آتش نشانان مشخص شد ، نشست زمین در یک کوچه باریک و قدیمی که هواکش های ایستگاه مترو در آن استقرار یافته ، روی داده است.

ملکی ادامه داد:وسعت این نشست زمین حدود ۳۰ متر مربع و به عمق حدود ۵ متر اتفاق افتاد که با حضور آتش نشانان عملیات ایمن سازی به سرعت انجام شد.

وی خاطر نشان کرد:به تشخیص کارشناسان آتش نشانی و ستاد بحران چند ساختمان مسکونی نزدیک محل حادثه تخلیه شد و شهرداری تهران در خصوص اسکان این افراد اقدام کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان این که علت این نشست در دست بررسی است گفت:عواملی مانند بافت فرسوده و فرسودگی اتصالات آب و برق این منطقه می تواند از عوامل مهم بروز این نشست زمین باشد.

اسکان حادثه دیدگان ریزش خیابان مولوی در ۳ هتل/ مترو: حادثه در کارگاه خط ۷ باعث آسیب به چهار خانه شد

شرکت مترو تهران پس از حادثه ریزش خیابان در محله مولوی تهران، با صدور اطلاعیه ای  اعلام کرد:صبح امروز بدلیل حادثه ای که در یکی از کارگاه های فرعی خط ۷ مترو، نزدیکی میدان محمدیه (اعدام) به وقوع پیوست و شکاف ها و ناپایداری در سطح خیابان رویت شد.

علت این حادثه ناپایداری در یکی از شمع های حائل شفت میانی هوارسان مترو در ایستگاه مربوطه بود که به دلیل مجاورت با چند آب انبار قدیمی به وقوع پیوست. در پی این حادثه خسارت جزئی به چهار باب ساختمان مجاور که بدون اسکلت فلزی و فرسوده بودند، وارد شد.

خوشبختانه این حادثه هیچگونه خسارت جانی به همراه نداشت و به جهت رعایت مسائل ایمنی ساکنان این منازل در محل مناسبی اسکان یافتند و عملیات ترمیم نیز به لحاظ اصول مهندسی در حال انجام است و نسبت به ترمیم ساختمان های مجاور نیز اقدام خواهد شد.

تا این لحظه اهالی این محدوده را به دلیل ایمن سازی از منطقه خارج کردیم و محدوده مذکور در حال تخلیه است، تا ایمن سازی و مقاوم سازی صورت گیرد. این در حالیست که شهروندان این محدوده در ۳ هتل در تهران اسکان داده می شوند تا محل مذکور ایمن سازی شود.

عکس های حادثه ریزش مترو مولوی

جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس جزییات کامل خبر نشست زمین و ریزش مترو در مولوی + عکس

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com


برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of