اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره

اخبار , سلامت 19 تیر 1396 بدون دیدگاه

اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره

کیمیا علیزاده یکی از ورزشکاران موفق در عرصه تکواندو است که برای کشورمان افتخار افرینی کرده است و اخیرا دچار یک بیماری نادر به نام گیلن باره شده است که ما در این مقاله از پورتال وهاران ضمن آرزوی سلامتی برای این ورزشکار جوان کشورمان، در مورد بیماری گیلن باره و همینطور در مورد زندگینامه کیمیا علیزاده مطالبی را گردآوری و منتشر کرده ایم.

آخرین وضعیت سلامت کیمیا علیزاده تیر 96

پزشک کیمیا علیزاده درباره آخرین وضعیت او بعد از بازگشت از مسابقات جهانی کره جنوبی، گفت:علیزاده دچار نوعی سندرم (گیلن باره) است که به نوعی سیستم عصبی و عضلات محیطی وی را درگیر می‌کند و سبب عدم تعادل و فلجی موقت می‌شود. البته درمان این بیماری تا سه هفته‌ طول می کشد.

سارا جمهوری اظهار کرد: علیزاده در همان کره جنوبی دچار سرگیجه، بیهوشی و عدم تعادل شده بود. به طوری که بعد از بازگشت از کره جنوبی به مدت ۲۴ ساعت بیهوش شده بود که بعد از بستری شدن در بیمارستان و انجام آزمایش‌های مختلف پزشک معالجش روز گذشته (شنبه) این تشخیص را داد که او مبتلا به سندرم “گیلن باره” است. در حقیقت این سندرم نوعی بیماری است که در اثر حمله سیستم ایمنی بدن به اعصاب محیطی ایجاد می‌شود و به دنبال این حمله احساس ضعف در ماهیچه‌ها، عدم تعادل، کاهش بینایی و گاهی اوقات سبب فلجی موقت می‌شود.

وی با بیان این که درمان این بیماری تا سه هفته‌ طول می‌کشد تا فرد بهبودی کامل خود را پیدا کند، گفت: علیزاده از زمانی که از مسابقات جهانی کره جنوبی بازگشته است، در بیمارستان بستری است و تحت درمان قرار دارد. من امیدوارم که بعد از این مدت علیزاده سلامت جسمانی خود را پیدا کند.

جمهوری در پایان همچنین درباره وضعیت آسیب‌دیدگی‌ مچ پای علیزاده و این که بعد از مسابقات جهانی کره آیا مشکل خاصی برای او پیش نیامده است؟ خاطر نشان کرد: بعد از این که شرایط جسمانی علیزاده بهتر شد هوشیاری کامل و تعادل لازم را پیدا کرد ، در آن صورت آسیب‌دیدگی‌ او را نیز دوباره تحت درمان قرار خواهیم داد. الان چون دچار فراموشی موقت است و تعادل کافی ندارد، راجع‌ به وضعیت آسیب‌دیدگی‌ او و این که بعد از مسابقات جهانی کره آیا دچار مشکل خاصی شده است یا خیر تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

در مورد بیماری گیلن باره بیشتر بدانید

نشانگان گیلن باره (به انگلیسی: Guillain-Barré syndrome) نوعی نوروپاتی محیطی است که باعث نارسایی عصبی ـ عضلانی حاد می‌شود.

تعدادی از انواع بیماری گیلن‌باره تا کنون شناسایی و دسته‌بندی شده است.[۲][۳] با این وجود، بسیاری از مبتلایان به زیرگروه‌های این بیماری، علائم مشابه و مشترکی دارد و همین موضوع، دسته‌بندی بیماری‌ها را مشکل کرده است.[۴][۵] تمام این انواعِ فرعی هم خودشان، اَشکال جزئی و متفاوتی دارند. به‌عنوان مثال، برخی بیماران تنها علائم چشمی و یا اختلالات هماهنگی عضلانی دارند که به نظر می‌رسد زیرشاخه‌های سندرم میلر-فیشر باشند و الگوی مشابهی از لحاظ «آنتی‌بادی‌های آنتی‌گانگلیوزید» دارا هستند.

بروز گیلن باره

بروز نشانگان گیلن باره بین ۶/۱-۲/۱ مورد در ۱۰۰ هزار نفر است.
انواع خانوادگی گزارش شده است.
ارتباط قوی با HLA ندارد.

نژاد

هیچ برتری نژادی وجود ندارد
جنس

نسبت مرد به زن ۱٫۵ به ۱ می‌باشد

نمای بالینی

اغلب باشروع پیشرونده ضعف اندامها که در طول ۴ هفته به حداکثر میزان خود می‌رسد
ضعف اغلب کل اندامهای پروگزیمال و دیستال درگیر می‌کند
در یک‌سوم از بیماران دستگاه تنفسی درگیر است
نشانه‌های اتونوم مانند تاکی کاردی، افزایش فشار خون یا آریتمی شایع است.
اغلب اعصاب جمجمه ای نیز می‌تواننند درگیر شوند و شایع‌ترین نشانه‌های مرتبط عبارتند از ضعف صورت و فلج بولبر و اختلال حرکتی چشم.

عکس های کیمیا علیزاده در سال 96

اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره اطلاعات کامل در مورد بیماری کیمیا علیزاده / بیماری سندروم گیلن باره

بیوگرافی کامل کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده زنوزی[۳] (زاده ۱۹ تیر ۱۳۷۷ در کرج)، تکواندوکار ایرانی است. او در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ در کلاس وزن ۵۷ کیلوگرم زنان برنده مدال برنز شد. وی نخستین و تنها زن ایرانی است که در تاریخ ایران در بازی‌های المپیک، برنده مدال شده‌است.[۴][۵] کیمیا با هیجده سال سن جوان‌ترین مدال آور تاریخ ایران در ادوار المپیک است. پیش از او ناصر گیوه‌چی در المپیک ۱۹۵۲ هلسینکی کم‌سن‌ترین مدال‌آور ایران با ۱۹ سال سن بود

کیمیا علیزاده بسیار زود پدیدهٔ تکواندو لقب گرفت و مربیان تیم ملی روی مدال‌آوری او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون حساب کرده بودند. از علیزاده که آن موقع در وزن منهای ۶۲ کیلوگرم شرکت کرده بود، به عنوان یکی از طلایی‌های کاروان ورزشی ایران یاد می‌شد. او به کره‌جنوبی هم سفر کرد اما بدون اینکه در مسابقه‌ای شرکت کند، تنها نظاره‌گر مبارزه دیگر تکواندوکاران بود زیرا مسوولان برگزارکننده مسابقات به علیزاده مجوز شرکت در رقابت‌ها را ندادند.[۸] خودش، مسوولان تکواندو و به طور کلی مسوولان ورزش کشور شوکه شدند. اما اتفاقی بود که رخ داد، وقتی که به سن پایین علیزاده ایراد گرفتند و طبق قانون او به دلیل نرسیدن به سن ۱۷ سالگی از بازی‌های آسیایی دور ماند. فدراسیون تکواندو نسبت به این موضوع شکایت کرد، اما مسوولان مسابقات نپذیرفتند تا تغییرات گسترده در قوانین تکواندو علیزاده را از بازی‌های آسیایی بازدارد. او اما ناامید نشد و در مسابقات جهانی مدالی کسب کرد که در تاریخ تکواندو بی‌سابقه بود

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of