جواد خیابانی در دورهمی ۲۵ فروردین ۹۶ + بیوگرافی و عکس همسرش

فرهنگ و هنر ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

جواد خیابانی در دورهمی ۲۵ فروردین ۹۶ + بیوگرافی و عکس همسرش

جواد خیابانی در دورهمی فروردین ۹۶ حضور می یابد. دورهمی جمعه ۲۵ فروردین ۹۶ ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش می شود. بعد از پخش دورهمی جواد خیابانی ، پورتال وهاران در این مقاله صحبت های جواد خیابانی در دورهمی را منتشر می کند. اما علاوه بر مصاحبه جواد خیابانی در دورهمی ، در این مقاله می توانید بیوگرافی جواد خیابانی به همراه عکس همسر جواد خیابانی را مطالعه و مشاهده نمایید.

دورهمی جواد خیابانی فروردین ۹۶

فیلم جملات قصار جواد خیابانی از زبان مهران مدیری

دانلود فیلم جملات قصار جواد خیابانی از زبان مهران مدیری

در ابتدای برنامه جواد خیابانی به خاطره‌ای از خواب ماندنش برای گزارش یک بازی اشاره کرد و توضیح داد: «ماجرا از آن قرار بود که من برای گزارش آن بازی باید از یک استودیو به استودیویی دیگر می‌رفتم و چون خسته بودم و تا زمان شروع بازی که باید گزارش می‌کردم هم وقت باقی بود، خواستم چند دقیقه‌ای در ماشین استراحت کنم و بعد وارد استودیو شوم. اما نمی‌دانم چطور شد که خوابم برد و ۱۱ دقیقه از بازی در سکوت مطلق و تنها با صدای تشویق تماشاگران به روی آنتن رفت.»

خیابانی در پاسخ به سوال مدیری درباره لاغر شدنش گفت: «من اخیرا دو عمل جراحی داشتم، یک عمل جراحی برای اینکه وزنم را کم کنم تا بتوانم برای عمل بعدی که مربوط به ستون فقراتم بود آماده شوم.»

او در ادامه از گزاشگران محبوب‌اش یاد کرد و افزود: «جا دارد اینجا از اولین گزارشگر سازمان صدا و سیما استاد عطاالله بهمنش یاد کنم، همچنین از حبیب‌الله روشن زاده که من با اینکه زمانی که این دوستان گزارش می‌کردند سنم کم بود و گزارش‌هایشان را نشنیدم اما بعدها نوارهای گزارش‌های این دوستان را شنیدم.»

این گزارشگر در ادامه به خاطره‌ای از بازی تیم‌های ایران و استرالیا اشاره کرد و درباره ماجرای کتک خوردنش بعد از گزارش آن بازی توضیح داد: «همان موقع که بازی تمام شد من از طریق تلویزیون گفتم می‌خواهیم ما هم در شادی بچه‌ها شرکت کنیم و به زمین بازی می‌رویم. وقتی به زمین رفتم استرالیایی‌ها که واقعا ما را اذیت کردند به من که پرچم ایران را در دست داشتم گفتند پرچم را بینداز و من مقاومت کردم و گفتم من ایرانی هستم و به طرفداری از تیم‌ام که برنده شده می‌خواهم پرچم را در دستم داشته باشم. آنها هم من را کتک زدند، من خودم افتادم اما نگذاشتم پرچم کشورم به زمین بیفتد.»

خیابانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به سوال مدیری درباره شروع فعالیت‌اش به عنوان گزارشگر گفت: «من قبل از سال ۵۷ استادیوم زیاد می‌رفتم. آن موقع شاید ۹-۱۰ ساله بودم. بعد از انقلاب و زمانی که سنم بالاتر رفت همزمان هم درس می‌خواندم و هم باید خرج تحصیلم را در می‌آوردم، به همین خاطر باز هم به استادیوم می‌رفتم و تخمه، بستنی ساندویچ و پرچم می‌فروختم. همان موقع که گزارشگرها را می‌دیدم دوست داشتم روزی جای آنها باشم. اصلا آرزویم بود بتوانم یک روزی به تلویزیون راه پیدا کنم و حالا خوشحالم که توانستم به آن حس و حال و عشق برسم.»

او ادامه داد: «من ۱۰ سال با آن آرزو زندگی کردم و حدود سال ۷۰ بود که صدا و سیما اعلام کرد کسانی که به گزارشگری علاقه دارند بیایند و تست بدهند. من در آن تست شرکت کردم و پذیرفته شدم.»

خیابانی در پاسخ به سوال دیگر مدیری درباره اینکه هیچ وقت رویای فوتبالیست شدن را داشته یا نه نیز توضیح داد: «من فوتبالسیت هم بودم و در سالهای دهه شصت بازی می‌کردم. اما بعد به دلیل اینکه درس می‌خواندم و البته مشکلات فیزیکی که برایم پیش آمد دیگر ادامه ندادم و از آنجاییکه نتوانستم فوتبالیست شوم گزارشگر شدم.»

خیابانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره اشتباهاتی که روی آنتن از طرف او اتفاق می‌افتد گفت: «تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد… من ۲۵ سال است که دارم گزارش می‌کنم و در طول این سالها نهایتا ۲۰ اشتباه داشته‌ام. اما از آنجاییکه مردم ما خیلی محبت دارند از اشتباهات من جوک ساختند و به همین دلیل به قول معروف این سوتی‌ها بیشتر به چشم می‌آید. البته اگر مردم از همین اشتباهات من می‌خندند هم اشکالی ندارد و خوشحالم که مردم خوشحال می‌شوند.»

خیابانی در ادامه درباره سوتی‌هایش که به جملات قصار تبدیل شده است نیز افزود: «من حاضرم اگر ناشری پیدا شود کتاب اشتباهاتم که احتمالا ادامه هم دارند را منتشر کنم و خودم هم به این فکر افتادم و حتی اسم کتاب را هم انتخاب کردم، جواب‌های جواد به اشتباهات خود.»

این گزارشگر فوتبال با اشاره به اینکه دو فرزند دارد و دوست داشتن را به عشق ترجیح می‌دهد بیان کرد: « به نظرم دوست داشتن برتر از عشق است و عشق به نظرم من تنها میان مادر یا پدر و فرزند وجود دارد.»

خیابانی در پایان بعد از لحظاتی احساساتی شدن گفت: «رفاه حق همه مردم ماست چون روی خزانه‌ای از ثروت نشسته‌اند. من آرزو دارم فقر در این کشور ریشه‌کن شود.»

جواد خیابانی در دورهمی 25 فروردین 96 + بیوگرافی

زندگینامه جواد خیابانی

جواد خیابانی گزارشگر و مجری برنامه‌های ورزشی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. وی در ۲۷ آبان ۱۳۴۵، با اصالت آذری[۱][۲][۳] در کرج متولد شد. او به گزارش‌گری حماسی، احساسی و بداهه‌پردازانه شهره است و نامش نزد هواداران ایرانی بیش از هر چیز یادآور حماسه ملبورن است. وی همچنین دانش‌آموخته رشته ریخته‌گری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی است. وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از میر حسین موسوی حمایت کرد و در یکی از تظاهرات‌های مرتبط به جنبش سبز نیز شرکت کرده است.[۴][۵]

عادل فردوسی پور درباره‌اش گفته است: هیچ‌کس دیگر نمی‌تواند مثل خیابانی بازی ایران- استرالیا را گزارش کند.[۶]

برنامه‌های تلویزیونی

جواد خیابانی از سال ۱۳۷۳ تا به حال در بیش از ۴۰ برنامه مختلف، به عنوان تهیه کننده شرکت داشته که برخی از آنها فهرست شده‌است.[نیازمند منبع]

معرفی ورزش‌ها، سال ۱۳۷۳- شبکه سوم سیما
ایران در جام جهانی، ۱۳۷۵ – شبکه اول سیما
جام ملت‌های آسیا، ۱۳۷۶ – شبکه سوم سیما
دیدار، شبکه تهران
ما، شما، ورزش – شبکه سوم
در جستجوی ورزش – شبکه دوم
آموزش فوتبال – شبکه آموزش
یار دوازدهم – شبکه سوم
سفر به مسابقات پارالمپیک ۲۰۰۸ پکن

سفرهای کاری

جواد خیابانی تا به حال به عنوان خبرنگار به المپیک سیدنی و آتن و پاراالمپیک پکن، لندن و ریو[۷]و به عنوان گزارشگر، بازی‌های ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه[۸]و جام ملت‌های ۲۰۱۱ قطر[۹]اعزام شده است.

جوایز و افتخارات

جواد خیابانی در سال ۱۳۷۷ موفق شد جایزه بهترین گزارشگرفوتبال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دریافت نماید در سال ۱۳۷۸ نیز از سوی مجله سروش و با انتخاب خوانندگان این مجله بعد از حسین الهی قمشه‌ای به عنوان محبوب‌ترین چهره تلویزیونی در ایران دست یافت. در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۶ به عنوان بهترین مجری برنامه‌های ورزشی انتخاب شد.

گاف دادن در گزارش‌ها

وی در طول گزارش مسابقات فوتبال اشتباهات کلامی قابل‌توجهی انجام داده و «سوتی» هایش بارها خبرساز شده است[نیازمند منبع]. جواد خیابانی از این حیث یکی از گزارشگران پراشتباه به‌شمار می‌رود هرچند خودش اعتقاد دارد اشتباهات او به اندازه اشتباهات دیگر گزارشگران است و از آنها بیشتر نیست.[۱۰]

کاندیداتوری در مجلس

وی در تاریخ ۴ دی ماه ۱۳۹۴ از طرف حوزه انتخابیه کرج نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شد،[۱۱] اما از سوی هیئت نظارت شورای نگهبان، به علت نقص مدارک، رد صلاحیت گردید و پس از ارائه مدارک مورد نظر، صلاحیت او مورد تأیید قرار گرفت و در نهایت یک ماه قبل از برگزاری انتخابات به علت مشکلات شخصی از انتخابات مجلس کناره گیری کرد.

جواد خیابانی ۲۱ سال پیش با بهناز خیابانی ازدواج کرده است این زوج در سال ۱۳۷۶ صاحب دختری بنام نگار شدند.

جواد خیابانی در دورهمی 25 فروردین 96 + بیوگرافی

عکس بهناز خیابانی همسر جواد خیابانی

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of