شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس

عکس و متن , فرهنگ و هنر ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس

یکی از بازیگران زن پیشکسوت در عرصه بازیگری کشورمان، فاطمه معتمد آریا است. فیلم های فاطمه معتمد آریا از سه دهه گذشته تا کنون برای ما خاطره انگیز بوده اند و به همین بهانه در این مقاله از پورتال وهاران به زندگینامه فاطمه معتمد آریا و ماجرای ازدواج فاطمه معتمد آریا با احمد حامد را در نظر گرفته ایم.

فاطمه معتمد آریا با همسرش چگونه آشنا شد؟

فاطمه یا سیمین معتمدآریا از جمله بانوان توانای بازیگری ایران است که در نزدیک به سه دهه حضور در سینما توانسته کارنامه‌ای نسبتا قابل قبول از خود برجای گذارد.

معتمدآریا که اخیرا به هیأت مدیره خانه سینما هم راه یافته زندگی خانوادگی پایداری هم دارد؛ یک زندگی ۳۵ ساله با همسری به نام احمد حامد که در فیلمی با عنوان «بهمن» هم با معتمدآریا همبازی شد.

معتمدآریا که این روزها فیلم «آباجان» را روی پرده دارد در یکی از تازه ترین گفتگوهایش که با «فیلم» انجام شده ماجرای جالبی را درباره چگونگی ازدواجش با احمد حامد بیان کرده است. این بازیگر با فلاش بک به ۳۵ سال قبل گفته است: خانه یکی از دوستانم بودم و دیدم شوهرم دارد با یکی پابرهنه توی حیاط بازی میکند. پرسیدم کیه؟ گفتند این تازه از سوئد اومده و باسواده…من هم گفتم ببینم چقدر سواد دارد و مقداری راجع به سینما و ادبیات حرف زدیم و چند روز بعد مادرم گفت یکی از دوستانت زنگ زده که صدایش مثل آلن دلون است.

خاطره فاطمه معتمدآریا از مسیر ازدواج با همسرش

بازیگر «همسر» و «ناصرالدین شاه آکتور سینما» درباره چگونگی خواستگاری بیان داشته است: چند دفعه ای همدیگر را دیدیم و بعد از دو ماه به احد گفتم با من ازدواج میکنی؟ گفت من باید برگردم سوئد. گفتم ولش کن حالا بیا یک سال با هم زندگی کنیم لااقل کمیته ما را نمیگیرد. اگر نخواستی بعد از یک سال جدا میشویم.

وی ادامه داده است: احمد گفت فکر خوبیست. باید چه کنم؟ الان برویم پیش پدرت؟ گفتم برویم. یک موتور هوندا داشت؛ سوارش شدیم و آمدیم نیاوران. پدر من آدم منظم و بادیسیپلینی بود. ناگهان دید یک آدم ژولیده آمده جلوی در. گفتم دوست من میخواهد با شما حرف بزند. گفت بفرمایید. احمد گفت من آمدم خواستگاری دخترتان. پدرم گفت شما پدر و مادر ندارید؟ احمد گفت پدر نه اما مادر دارم. پدرم گفت پس تشریف ببرید و با مادر بیایید و بالاخره با احمد ازدواج کردم و الان ۳۵ سال است با هم زندگی میکنیم.

سیمین معتمدآریا با اشاره به دوام ازدواجش اظهار داشته است: من تمایلم به وابستگی و یکی شدن بود اما احمد مدام مرا تشویق میکرد که باید مستقل باشی. در طول ۳۵ سال شاید ۱۵ سال هم خانه نبودم و این شاید دلیلی است بر استحکام خانواده ما.

همچنین بخوانید:  چهارمین جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم فجر 4 / جشنواره فجر 1364

عکس های جدید فاطمه معتمد آریا و همسرش فروردین 96

 شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس شرح کامل چگونگی ازدواج فاطمه معتمد آریا با همسرش احمد حامد + بیوگرافی و عکس

بیوگرافی فاطمه معتمد آریا

فاطمه معتمدآریا (زادهٔ ۷ آبان ۱۳۴۰ در تهران)[۲][۳] یکی از بازیگران سینمای ایران است. او در فیلم‌های کارگردانان بزرگ سینمای ایران چون بهرام بیضایی، محسن مخملباف، رخشان بنی‌اعتماد و بهمن فرمان‌آرا بازی کرده و بازی او بارها مورد توجه و تحسین قرار گرفته‌است.

زندگینامه فاطمه معتمد آریا

فاطمه معتمد آریا در هفتم آبان ماه ۱۳۴۰ در تهران[۲] به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۳ وارد کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شد. در ۱۳۵۵ به عنوان هنرجوی هنر در دانشسرای هنر پذیرفته شد که در نهایت در سال ۱۳۵۸ فارغ‌التحصیل شد. همزمان با گروه تئاتر دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا نیز همکاری می‌کرد در سال ۱۳۶۰ با احمد حامد ازدواج کرد و یک پسر به اسم نریمان حاصل این ازدواج است.
شروع فعالیت وی در تلویزیون با عروسک‌گردانی مجموعهٔ مدرسه موش‌ها در سال ۱۳۶۰ بود. متعاقب آن در سال ۱۳۶۲ به ضبط سریال «محله برو بیا» پرداخت و سرانجام با فیلم جدال در ۱۳۶۴ وارد سینمای حرفه‌ای شد. پس از آن و در سال ۱۳۶۵ به بازی در فیلمهای جهیزیه‌ای برای رباب، تحفه‌ها پرداخت.
در ۱۳۶۹ اولین مجموعه تلویزیونی خود تحت عنوان گل پامچال را بازی کرد. وی اولین زن عضو هیئت مدیره خانه سینما است.
از نقش‌ آفرینی‌های محبوب معتمدآریا باید به بازی‌هایش در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی اشاره کرد. این سه نفر با همکاری در چندین فیلم از جمله کلاه قرمزی و پسرخاله، کلاه قرمزی و سروناز، دختر شیرینی فروش و یکی بود و یکی نبود و زیر درخت هلو یکی از موفق‌ترین گروه‌های هنری در سینمای ایران هستند.

ممنوع‌الخروجی و احضار فاطمه معتمد آریا

معتمدآریا که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی حمایت کرده بود و در فیلم تبلیغاتی او به همراه زهرا رهنورد حضور پیدا کرده بود در مهر ماه آن سال ممنوع‌الخروج شد.[۴] او که به همراه جمعی از سینماگران ایرانی قصد سفر به آمریکا و حضور در یک برنامه را داشت با حکمی که صادر شده بود موفق به این کار نشد.[۵] او در مصاحبه‌ای در خلال جشنواره فیلم فجر گفت: ۴ سال ممنوع‌کار بوده است.[۶]
۱۷ دی ۱۳۹۰ با احضار فاطمه معتمدآریا به دادسرای زندان اوین حکم دادگاه انقلاب دربارهٔ فعالیت‌های وی پس از جنبش سبز به وی ابلاغ شد.[۷] شعبهٔ ۲ بازپرسی به‌دلیل دیدار از خانوادهٔ سهراب اعرابی، بازی در فیلم تبلیغاتی میرحسین موسوی و حمایت از جنبش سبز در مصاحبه‌های پس از انتخابات، وی را به ۵۰ هزار تومان جریمهٔ نقدی محکوم کرد.[۸]

فاطمه معتمد آریا در برنامه هفت

در برنامه جمعه شب برنامه هفت مورخ ۸ بهمن ماه ۱۳۸۹ که امین تارخ به عنوان مهمان در آن حضور داشت مصاحبه‌ای با فریماه فرجامی پخش شد که در آن فرجامی که در حال کسالت بود، معتمدآریا را فردی مغرور که دائم خود را می‌گیرد توصیف کرد. در واکنش به پخش این مصاحبه، تارخ به حمایت از معتمدآریا برای فریدون جیرانی و برنامه اش اظهار تاسف کرد. پس از آن رخشان بنی‌اعتماد در بیانیه‌ای این گونه تخریب شخصیت را محکوم کرد و در پی او شورای تهیه کنندگان و سایر اصناف هنری نیز این حرکت برنامه هفت را محکوم کردند. جیرانی در برنامهٔ بعدی «هفت» (۱۶ بهمن) از معتمدآریا عذرخواهی کرد اما گفت که پخش این مصاحبه از «ظرفیت جامعهٔ هنری ایران» بیشتر بوده‌است.[۹]

همچنین بخوانید:  بستری شدن خواننده پاپ مشهور ایرانی به علت عارضه قلبی

ممنوع‌التصویر شدن فاطمه معتمد آریا

معتمدآریا در خرداد ۱۳۸۹ در جشنواره کن بدون حجاب و با مچ‌بند سبز حضور پیدا کرد[۱۰] که منجر به ممنوع‌التصویر شدن وی شد.[۱۱][۱۲][۱۳] وی تا زمستان ۱۳۹۲ ممنوع‌التصویر بود تا اینکه در این زمان دو فیلم قصه‌ها و پریناز با بازی او، هم‌زمان پروانه نمایش گرفتند و فیلم قصه‌ها در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. معتمدآریا در واکنش به این خبر، شعور و درک بالای مسئولان فرهنگی دولت یازدهم ایران را از عوامل بازگشت سینمای ایران به دوران قابل احترام خود معرفی کرد.[۱۴]

حوادث کاشان برای فاطمه معتمد آریا

در ۴ بهمن ۱۳۹۴ در جریان سفر فاطمه معتمد آریا و کاوه ابراهیم‌پور، کارگردان فیلم یحیی سکوت نکرد به کاشان برای شرکت در اکران و نشست پرسش و پاسخ این فیلم، گروهی معترض با فحاشی و ناسزاگویی خواستار خروج آنها از شهر بودند، که با کمک نیروهای انتظامی جلسه به روال عادی خود ادامه یافت.[۱۵]

معتمد آریا در این باره اظهار داشت:

«من با اینکه کسی با کار من و حرفه‌ام و حتی خود من مخالف باشد مشکلی ندارم ولی رفتارهای تهاجمی، توهین، بی‌احترامی، دروغ، تهمت و بی‌قانونی را نمی‌پذیرم و این اتفاقی است که در آنجا افتاد و من علاقه‌ای هم به بیان و شرح جزئیات اتفاقات ناخوشایند ضدفرهنگی ندارم.»

به گفتهٔ کاوه ابراهیم‌پور، بعد از پایان جلسه، هنگامی که آنها سوار اتومبیل شده بودند، چند نفر از مهاجمان روی سقف اتومبیل آنها رفته و قصد داشتند با شکستن شیشه‌ها وارد خودرو شوند که نیروی انتظامی مانع آن‌ها شد. عبدالنبی نمازی، امام جمعه کاشان در تأیید این حرکت، اعلام کرد به این فکر می‌کند که یک روز را در کاشان عزای عمومی اعلام کند.[۱۶] در پی این حادثه وزیر ارشاد، رئیس سازمان سینمایی، رئیس خانه سینما، شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران و شماری از هنرمندان سینما واکنش نشان داده و آنرا محکوم کردند.

فیلم شناسی فاطمه معتمد آریا

مجموعه تلویزیونی فاطمه معتمد آریا

 1. آشپزباشی (۱۳۸۸)
 2. زیر تیغ (۱۳۸۵)
 3. آرایشگاه زیبا (۱۳۷۲)
 4. بازپرس وارد می‌شود (۱۳۷۱)
 5. گل پامچال (۱۳۷۰)

کارهای عروسکی فاطمه معتمد آریا

 1. خونه مادربزرگه (سریال)
 2. مدرسه موش‌ها (۱۳۶۳) (سریال)
 3. زاغچه کنجکاو (۱۳۶۴)
 4. شهر موش‌ها (۱۳۶۴)
 5. خاله قورباغه (سریال)
 6. کلاه‌قرمزی
همچنین بخوانید:  ازدواج پسر عباس قادری (علیرضا قادری) + عکس همسرش

فیلم‌شناسی فاطمه معتمد آریا

 1. آبا جان (۱۳۹۵)
 2. برف سرخ (۱۳۹۵)
 3. در سکوت (۱۳۹۴)
 4. نبات (محصول ۲۰۱۴ میلادی- جمهوری آذربایجان)
 5. یحیی سکوت نکرد (۱۳۹۳)
 6. بهمن (۱۳۹۲)
 7. قصه‌ها (۱۳۹۰)
 8. اینجا بدون من (۱۳۸۹)
 9. پریناز (۱۳۸۹)
 10. می زاک (۱۳۸۷)
 11. شیرین (۱۳۸۶)
 12. نیلوفر (۱۳۸۶)
 13. خواب زمستانی (۱۳۸۶)
 14. صد سال به این سال‌ها (۱۳۸۶)
 15. خواب لیلا (۱۳۸۵)
 16. تقاطع (۱۳۸۴)
 17. زیر درخت هلو (۱۳۸۴)
 18. کارگران مشغول کارند (۱۳۸۴)
 19. یک بوس کوچولو (۱۳۸۳)
 20. گیلانه (۱۳۸۳)
 21. آبادان (۱۳۸۱)
 22. به من نگاه کن (۱۳۸۱)
 23. کلاه قرمزی و سروناز (۱۳۸۱)
 24. دختر شیرینی فروش (۱۳۸۰)
 25. عینک دودی (۱۳۷۹)
 26. یکی بود، یکی نبود (۱۳۷۸)
 27. عشق + ۲ (۱۳۷۷)
 28. مرد عوضی (۱۳۷۷)
 29. مهر مادری (۱۳۷۶)
 30. مرد آفتابی (۱۳۷۴)
 31. زندگی (۱۳۷۴)
 32. روسری آبی (۱۳۷۳)
 33. کلاه قرمزی و پسرخاله (۱۳۷۳)
 34. سفر (۱۳۷۳)
 35. همسر (۱۳۷۲)
 36. یکبار برای همیشه (۱۳۷۱)
 37. هنرپیشه (۱۳۷۱)
 38. مسافران (۱۳۷۰)
 39. ناصرالدین شاه آکتور سینما (۱۳۷۰)
 40. ریحانه (۱۳۶۸)
 41. برهوت (۱۳۶۷)
 42. ستاره و الماس (۱۳۶۷)
 43. یاد و دیدار (۱۳۶۶)
 44. محموله (۱۳۶۶)
 45. جهیزیه‌ای برای رباب (۱۳۶۶)
 46. گم‌شدگان (۱۳۶۶)
 47. تحفه‌ها (۱۳۶۶)
 48. جدال (۱۳۶۴)

نمایش های فاطمه معتمد آریا

 1. ننه دلاور و فرزندان او (۱۳۹۳)
 2. نامه‌هایی به تب (۱۳۹۰)[۱۸][۱۹]
 3. ترمینال (۱۳۸۸)
 4. ریچاردسوم (۱۳۷۸)
 5. آتش افروزان (۱۳۶۹)
 6. یک سال تئاتربداهه واحد نمایش (۱۳۶۰)
 7. یک جفت کفش برای زهرا (۱۳۶۰)
 8. دایره گچی قفقازی (۱۳۵۹)
 9. خرده بورژواها (۱۳۵۹)
 10. آهو (۱۳۵۸)
 11. طوقی (۱۳۵۵)
 12. کرم کتاب (۱۳۵۵)
 13. سری نمایش‌های کودکان کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان (۱۳۵۴–۱۳۵۸)

جوایز فاطمه معتمد آریا

 1. برنده جایزه هانری لانگ لوا (بخش بازیگر زن) از جشنواره فیلم ونسن (۱۳۹۰)[۲۰]
 2. برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشن خانه سینما برای (اینجا بدون من) (۱۳۹۰)
 3. برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم مونترال برای (اینجا بدون من) (۱۳۹۰)[۲۱]
 4. نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای (اینجا بدون من) (۱۳۸۹)
 5. برنده جایزه ۳۰ سال فعالیت در سینما از جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران (۱۳۸۷)
 6. برنده جایزه چهارمین فستیوال سالانه خانه دوست کجاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران (۱۳۸۶)
 7. نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشن خانه سینما برای (گیلانه) (۱۳۸۳)
 8. نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای (گیلانه) (۱۳۸۲)
 9. نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشن خانه سینما برای (دختر شیرینی فروش) (۱۳۸۱)
 10. نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای (زندگی) (۱۳۷۶)
 11. نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای (روسری آبی) (۱۳۷۳)
 12. برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای (همسر) (۱۳۷۲)
 13. برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای (هنرپیشه) (۱۳۷۱)
 14. برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای (مسافران) (۱۳۷۰)
 15. برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای (برهوت) (۱۳۶۷)
 16. نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای (ریحانه) (۱۳۶۷)
 17. نامزد لوح زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای (جهیزیه برای رباب) (۱۳۶۶)

گردآوری: پورتال وهاران www.vajharan.ir

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *