ارژنگ امیرفضلی در خندوانه ۱۶ فروردین ۹۶ + بیوگرافی و مصاحبه

اخبار , فرهنگ و هنر ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

ارژنگ امیرفضلی در خندوانه ۱۶ فروردین ۹۶ + بیوگرافی و مصاحبه

ارژنگ امیرفضلی در خندوانه فروردین ۹۶ حضور می یابد. خندوانه دوشنبه ۱۶ فروردین ۹۶ ساعت ۲۱ از شبکه نسیم پخش شد. بعد از پخش خندوانه ارژنگ امیرفضلی ، پورتال وهاران در این مقاله صحبت های ارژنگ امیرفضلی در خندوانه را منتشر می کند. اما علاوه بر مصاحبه ارژنگ امیرفضلی در خندوانه ، در این مقاله می توانید بیوگرافی ارژنگ امیرفضلی و همچنین فیلم خندوانه دوشنبه ۱۴ فروردین ۹۶ را مطالعه و مشاهده نمایید.

خندوانه ارژنگ امیرفضلی فروردین ۹۶

ارژنگ امیرفضلی، شامگاه چهارشنبه ۱۶ فروردین مهمان برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان شد. ارژنگ امیرفضلی در برنامه «خندوانه» از کم کاری اش در چند سال گذشته و ماجرای بستری شدن و عمل جراحی در بیمارستان گفت.

در ابتدا امیر فضلی در خصوص فعالیت این روزهای خود گفت:درحال تمرین تئاتر «رویای شب دهم» هستم. قرار است دهم اردیبهشت اولین اجرای آن روی صحنه برود.

وی در پاسخ به سوال جوان در خصوص علت کم کاری خود اظهار داشت:این سوال را همه می پرسند اما کم کار نمی کنم؛ شاید زنگ خورم کم است. سال گذشته دو کار کودک به من پیشنهاد شد.

وی در خصوص شروع فعالیت حرفه ای خود عنوان کرد:برای اولین بار با نوروز ۷۲ به تلویزیون آمدم. در این کار آقای کاردان به من و داود اسدی گفت میتوانیم طرح و متن های خودمان را ارائه کنیم و چند متن ما هم به کار گرفته شد.

وی ادامه داد:بعد از این برنامه، من، داود اسدی و مهران مدیری با صحبت هایی که داشتیم، مستقل کار کردیم و «پرواز ۵۷» را ساختیم.

بازیگر «اخراجی ها» درباره دوستی با داود اسدی بیان کرد:با داود اسدی همکلاسی بودیم و از ابتدا ایده هایمان را بیان می کردیم. ما گرافیک خوندیم و خدمت سربازیمان تمام شده بود. دنبال کار بودیم اما فکر نمی کردیم به تلویزیون بیاییم.

بازیگر «ساعت خوش» در خصوص عمل جراحی اخیر خود اظهار داشت:قبل از عید دو جلسه فیلمبرداری برنامه محله گل و بلبل رفتم. بعد از تصویربرداری زمانی که به خانه رفتم، کله پاچه ای که در یخچال بود را گرم کردم و خوردم. خوابیدم و با درد شدید قفسه سینه بیدار شدم و به همین خاطر به درمانگاه رفتم. مسکن زدند اما آرام نشدم.

وی ادامه داد:زمانی که با مسکن آرام نشدم، خودم را به بیمارستان رساندم. دولا دولا رفتم اورژانس. عکس گرفتند؛ من با درد شدید روی تخت بودم که یکی گفت:اینجا بیمارستان خصوصی است و هزینه های عمل و تخت و … را توضیح داد و من با دردی که داشتم گفتم آقا فقط یک آژانس برای من بگیرید (خنده) . من با ماشین به بیمارستان لبافی نژاد رفتم و آنجا هم با عکس که گرفتند و گفتند مشکل از لوزالمعده است و تخصص ما معده است. من از آنجا با آمبولانس به بیمارستان شهدای تجریش رفتم و بعد از تشخیص، عمل جراحی داشتم و التهاب های لوزالمعده را جراحی کردند .

جوان گفت:تو هم دوره و رفیق مهران مدیری، رضا عطاران ، سعید آقاخانی بودی و آنها در ادامه کارگردانی کردند. چرا تو با آنها کار نکردی؟

امیر فضلی پاسخ داد:به من نگفتند. مهران مدیری یکبار سر برنامه شوخی کردم گفت بیا که من از او معذرت خواهی کردم. گفتم من آیتم بازی نمی کنم؛ بلکه دلم یک کار جدید، فکر جدید با بچه های ساعت خوش می خواهد.

در بخش پایانی جوان از امیر فضلی درخواست کرد که به عنوان استندآپ کمدین در برنامه حضور داشته باشد؛ اما وی گفت:قول نمی دهم اما سعی می کنم حضور داشته باشم.

ارژنگ امیرفضلی در خندوانه 16 فروردین 96 + بیوگرافی و مصاحبه

ارژنگ امیرفضلی بستری شد

ارژنگ امیر فضلی بازیگر سینما و تلویزیون که در فصل دوم سریال محله «محله گل و بلبل» ایفای نقش کرده است، به دلیل عارضه گوارشی در بیمارستان بستری شده است.
وی یک عمل جراحی موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته و حال جسمی‌اش خوب گزارش شده است.

ارژنگ امیرفضلی برای قسمت های نوروزی این برنامه مقابل دوربین رفته است. وی تاکنون در بیش از ده‌ها فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است.

مصاحبه جدید ارژنگ امیرفضلی ۹۶

ارژنگ امیرفضلی بیشتر به عنوان کمدین شناخته می‌شود، گرچه در سال‌های اخیر حضورش در سینما و تلویزیون کمرنگ‌تر از گذشته شده است اما کارنامه‌ کاری‌اش پر از فیلم و سریال‌هایی است که در ژانر کمدی ساخته شدند. او از تیم بازیگران «ساعت خوش» مهران مدیری بود که قبل از آن در «پرواز ۵۷» هم با مدیری سابقه همکاری داشت اما این همکاری بعد از مدت کوتاهی قطع شد. سریال «محله گل و بلبل» با بازی امیرفضلی در ایام نوروز از شبکه دو پخش شد، کاری که ویژه گروه سنی کودک است و این بازیگر علاوه بر تجربه بازی، در زمینه کارگردانی برای این گروه سنی نیز فعالیت‌هایی داشته است. او اسفندماه سال گذشته نیز به دلیل بیماری گوارشی مدتی در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی نیز قرار گرفت، بعد از ترخیص از بیمارستان و سپری شدن دوران نقاهت این روزها حالش بهتر شده است.

مخاطبان تلویزیون و سینما شما را به عنوان بازیگر طنز می‌شناسند و انتظار داشتند بعد از دوره‌ای از فعالیت تان در کارهای طنز شما را در این زمینه باز هم ببینند، اما این اتفاق نیفتاد. چرا؟

واقعیت این است که کسی به من زنگی نزد و پیشنهادی برای بازی نداد که مثلا سر فلان کاربیا که من بخواهم قبول کنم یا نه. در این سال‌ها فقط یکسری افراد دورهم جمع بودند و کار می‌کردند و هنوز هم کار می‌کنند.

حتی شما با مهران مدیری هم همکاری‌تان را قطع کردید؟ خودتان خواستید مسیر بازیگری‌تان تغییر کند؟

نه اینطور نبوده، قبلا زنگ می‌زدند، می‌رفتیم و دور هم کار می‌کردیم اما بعد از مدتی دیگر اتفاقی نیفتاد و هر کسی به سمت کار خودش رفت. من هم دیدم دیگر نه کسی پیگیر است و نه پیامی نه خبری. فقط می‌دیدم یکسری آدم کار می‌کنند.

طنز و کمدی در تلویزیون در سال‌های پیش پرطرفدارتر بود و بیشتر دیده می‌شد اما هر چه جلوتر آمدیم استقبال مخاطبان هم از کارهای طنز کمتر شد. دلیل این اتفاق به نظر شما چیست؟

به این دلیل که روی تکرار مکررات افتادند و مثلا اگر کاری در گذشته کرده بودند که در برهه‌ای جواب داده بود باز هم آن تکرار می‌کردند و فکر می‌کردند برای مردم هنوز هم جذاب است. اصلا نمی‌دانم اسم کمدی‌های که این روزها ساخته می‌شوند را چه بگذارم، اوضاع تلویزیون که در عرصه طنز و کمدی رو به خراب شدن است. کارهایی که ساخته می شوند نه اسمشان کمدی بزن و بکوب است نه کمدی موقعیت هستند. همین سبک هم روی تکرار افتاد و بیننده را خسته کرد. الان چند سالی است که دیگر پای هیچ خلاقیتی در میان نیست و انگار هر چی داشتند ته کشیده و دیگر کشش ندارد مورد جدیدی را وارد کار کنند و سبکی دیگر را به نمایش بگذارند. کارها همان‌ها هستند فقط دکورها عوض می‌شوند.

در ایام نوروز در سریال «محله گل و بلبل» که کاری برای گروه سنی کودک بود را بازی کردید، دغدغه شخصی‌تان بود که در کار کودک بازی کنید؟

من پیش از این سریال هم در کارهای کودک هم در سینما و هم در تلویزیون کار کردم. حتی تجربه‌ای که به شکل و شمایل این سریال نزدیک باشد هم در کارنامه‌ام داشتم و اتفاقا کار کودک هم دوست دارم. من حتی در زمینه خردسال هم تجربه داشتم.

یکی از مشکلاتی که در زمینه کار کودک وجود دارد جدی گرفته نشدن‌اش از سوی مسئولان و سازندگان است، شاید به همین خاطر است که الان در بین همه شبکه های تلویزیون تنها یکی دو برنامه برای این گروه سنی به چشم می‌خورد. حتی سهم شبکه کودک هم پخش چند انیمیشن است که بیشترشان هم خارجی است. چرا برنامه‌های کودک در حاشیه قرار می‌گیرند؟

اوضاع کار کودک روز به روز بدتر شد، متاسفانه برای ساخت کارهای کودک بودجه مناسبی درنظر گرفته نمی‌شود و به همین دلیل کار خوبی هم ساخته نمی‌شود. همیشه شرایط اینطور بوده و الان که دیگر خیلی بدتر شده. حتی همین سریال «محله گل و بلبل» هم با هزار جور سختی و بدبختی سرپا نگه داشته‌ شده است.همه این بی توجهی‌ها به عقیده من از سرندادن و نبودن بودجه است.

فکر نمی‌کنید دغدغه برنامه‌سازان هم تا حدودی نسبت به قبل کمرنگ تر شده است؟

برنامه‌ساز هر چقدر هم دغدغه داشته باشد و دوست داشته باشد در این عرصه کار کند دستش بسته است. وقتی به کاری که می‌خواهد بسازد بودجه‌ای تعلق نمی‌گیرد چطور می‌تواند کار کند؟ درباره بازیگران هم همینطور است، من خودم شخصا از کار کودک لذت می‌برم اما یک کارگردان باید بتواند برای طرحی که در نظر دارد، ابتدا بودجه بگیرد بعد بیاد و از عوامل و بازیگران دعوت کند.

سریال «محله گل و بلبل» چه ویژگی داشت که دوست داشتید در ان حضور داشته باشید؟

یکی از ویژگی‌های این سریال حس و حال مجموعه است، آدم‌هایی که در این محله زندگی می‌کنند خیلی دوست داشتنی‌اند و حس زندگی در این سریال جریان دارد. من برخلاف عده‌ای از بازیگران گاردی نسبت به کار کودک ندارم. البته کار کودک را باید بلد باشی، چون اگر بلد نباشی باید بتوانی به جرات بگویی من خیلی بازیگر خوبی هستم، همه هم من را می‌شناسند و در سینما هم نامبروانم ولی می‌دانم که پایم را در کار کودک بذارم نمی‌توانم از پس آن بربیایم و این موضوع هم برای خودم بد است و هم برای کاری که قرار است در آن بازی کنم. کار کودک یکسری ریزه کاری دارد که باید بلد باشی چه کار کنی. اما این سریال خوب بود، کارگردان این مجموعه کارگردان کاربلدی است که با هم تعامل داشته باشیم و اگر من پیشنهاد شیرین و خوبی که در راستای کار و بهتر شدنش بود، می‌دادم را می‌پذیرفت. اساسا بازیگری کاری جمعی است، درست است که من بازیگر در یک فیلم یا سریال در نهایت باید به فکر ایفای نقشی که برایم در نظر گرفته شده است باشم اما کار من در کلیت مجموعه و برعکس شرایط و موقعیت مجموعه روی کار بازیگر تاثیر می‌گذارد. ضمن اینکه من به عنوان بازیگر معمولا در کارهایم بداهه پردازی دارم مگر اینکه کارگردان با آن مخالفت کند. از طرف دیگر داریوش فرضیایی یکی از شاخص‌ترین افرادی است که در تلویزیون در زمینه کار کودک فعالیت می‌کند، وقتی چنین کسی در چنین برنامه‌ای حضور دارد صد در صد به عنوان بازیگر تشوق می‌شوی که تو هم در آن باشی.

شما خودتان هم فرزند دارید که مخاطب کارهای کودک باشد؟

بله یک پسر ۵ ساله دارم.

سریال‌های شما مخصوصا آنهایی که در ژانر کودک هستند را می‌بیند؟

بله، سری قبلی «محله گل و بلبل» را هم که من در آن بازی می‌کردم با دقت می‌دید و دوست داشت، الان هم می‌بیند و خیلی خوشش می‌آید. فضای کلی سریال و عمو پورنگ را هم خیلی دوست دارد. البته چون خیلی شیطان است یک جا بند نمی‌شود مدام می‌رود و می‌آید اما برنامه را می‌بیند.

بستری شدن ارژنگ امیرفضلی در بیمارستان + بیوگرافی

زندگینامه ارژنگ امیرفضلی

ارژنگ امیرفضلی بازیگر و کارگردان ایرانی است. او بیشتر به‌عنوان یک کمدین شناخته شده‌است. وی پسر حسین امیرفضلی بازیگر می‌باشد.

فیلم های ارژنگ امیرفضلی

 • قهرمانان کوچک (حسین قناعت)(۱۳۹۵)
 • محاکمه در خیابان (مسعود کیمیایی) (۱۳۸۷)
 • دو خواهر (محمد بانکی) (۱۳۸۷)
 • اخراجی‌ها ۲ (مسعود ده‌نمکی) (۱۳۸۷)
 • هم‌خانه (مهرداد فرید) (۱۳۸۶)
 • اخراجی‌ها (مسعود ده‌نمکی) (۱۳۸۵)
 • شام عروسی (۱۳۸۴)
 • شارلاتان (۱۳۸۳)
 • گرداب (۱۳۸۳)
 • مربای شیرین (۱۳۸۰)
 • جنگجوی پیروز (۱۳۷۷)
 • الو! الو! من جوجوام! (۱۳۷۳)

سریال های ارژنگ امیرفضلی

سال نام سمت کارگردان توضیحات
۱۳۹۳ سر به راه بازیگر سعید سلطانی در نوروز ۱۳۹۴ پخش شد.
۱۳۹۱ همهٔ خانواده من بازیگر داریوش فرهنگ در نوروز ۱۳۹۲ پخش شد.
تهران پلاک یک بازیگر مهدی مظلومی
۱۳۹۰ کسی خوابه؟ بازیگر سیدجواد رضویان در نوروز ۱۳۹۱ پخش شد.
خانه اجاره‌ای
(سری اول)
بازیگر رامین ناصرنصیر
چمدان بازیگر خسرو ملکان پخش در رمضان ۱۳۹۱ از شبکه ۲
۱۳۸۹ دانی و من (سری سوم) کارگردان ارژنگ امیرفضلی شبکه تهران
تبریز در مه بازیگر محمدرضا ورزی
۱۳۸۸ تله‌فیلم «لیموترش» بازیگر سیدجواد رضویان شبکه ۱
تله‌فیلم «سکه‌های شانس» بازیگر مجید تربتی‌فرد شبکه ۱
شمس‌العماره بازیگر سامان مقدم
۱۳۸۷ دیدار بازیگر سید جواد هاشمی
۱۳۸۶ آرزوهای شیرین بازیگر وحید حسینی
۱۳۸۴–۱۳۸۵ قشقرق بازیگر، نویسنده
کارگردان هنری
ارژنگ امیرفضلی کارگردان تلویزیونی: «مسعود فروتن»
۱۳۸۴ قرارگاه مسکونی بازیگر سیدجواد رضویان در نوروز ۱۳۸۷ پخش شد.
۱۳۸۱ همینه بازیگر
نویسنده
کارگردان
ارژنگ امیرفضلی برنامه کودک و نوجوان شبکه ۱
آتیه کارگردان ارژنگ امیرفضلی
زنگ آخر بازیگر نیما فلاح
؟ توی خونه کارگردان ارژنگ امیرفضلی اواخر دهه هفتاد پخش می‌شد.
۱۳۷۹ تماشا ۷۹ بازیگر ؟ قطعات کوتاه طنز که از شبکه ۳ پخش می‌شد.
مثل زندگی بازیگر بهروز بقایی برنامه کودک و نوجوان شبکه ۱
نوروزی‌ها بازیگر بهروز بقایی
۱۳۷۸ آقای حسابی بازیگر بهروز بقایی
حرف تو حرف بازیگر مهران غفوریان
این چند نفر بازیگر مهران غفوریان شبکه ۳
قصه‌های فلانی بازیگر و کارگردان ارژنگ امیرفضلی
۱۳۷۷–۱۳۷۸ سلام کوچولو بازیگر رضا ژیان
سیما ایلخان
برنامه کودک و نوجوان شبکه ۱
۱۳۷۷ گلهای ۷۷ بازیگر مهران غفوریان در نوروز ۱۳۷۸ پخش شد.
۱۳۷۳ ساعت خوش بازیگر مهران مدیری شبکه ۲
۱۳۷۲ پرواز ۵۷ بازیگر و نویسنده مهران مدیری دهه فجر ۱۳۷۲ – شبکه ۳
نوروز ۷۲ بازیگر داریوش کاردان
مهرداد خسروی
شبکه ۱

 گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.com

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of